Rossiya Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

2006 senesinde kurulan Rossiya Airlines, Rusya’nın ikinci resmi havayolu şirketidir. Ana ofisi St. Petersburg’da bulunan şirketin operasyon ofisi Pulkovo havalimanındadır. Aeroflot’a bağlı bulunan şirket aynı zamanda Rusya’nın resmi uçuşlarını da düzenliyor ve bir çok şirketle de kod paylaşım partnerliği yapıyor.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Bütün uçuşlar için 2 saat öncesinden hava alanında hazır bulunmalısınız. Check-in masaları, uçuşa 40 dk kala kapanıyor. Boarding ise uçuşa 10 dk kala sona eriyor. Havaalanında beklemek yerine online check in yapıp zaman kazanmak isteyenler, uçuştan 24 saat öncesi ile uçuşa 45 dk kala arasında online check in yapabiliyor. Böylelikle hem istediğiniz koltuğu seçiyorsunuz, hem check in sırası beklemiyorsunuz. Boarding kartının çıktısını almayı unutmamak gerekiyor. Aynı süre içerisinde, isteyenler için (Amerika ve Hindistan uçuşları hariç) mobil check in seçeneği de mevcut.


BAGAJ KURALLARI

Öncelikle laptop, para, kıymetli evrak, mücevher, anahtar gibi önemli eşyalarınızı kabin bagajına almanızı öneririz. Check in’e vereceğiniz bagajın üstüne isim ve iletişim bilgilerinizi yazmayı da ihmal etmeyin.

Business Class için 15 kg’a kadar izni olan kabin bagajının, Comfort ve bütün Economy sınıfları için 10 kg’a kadar izni var. Bilet sınıfı fark etmeksizin, kabin bagajları en fazla 115 cm boyutunda olabilir. Check in’e verilen bagajlar için ücretsiz taşıma; Business Class için her biri maksimum 32 kg ağırlığında 2 parça, Comfort ve Economy Premimum için her biri maksimum 23 kg ağırlığında 2 parça, diğer bütün Economy sınıf biletler içinse maksimum 23 kg 1 parça olarak belirlenmiş.

Kabin bagajı olarak, Business, Premiere ve President Class, maksimum 15 kg ağırlığında ve maksimum 115 cm boyutunda bir adet çanta alabiliyor. Economy Class yolcularının maksimum 10 kg ağırlığında ve maksimum 115 cm boyutunda bir adet çanta alma hakkı bulunuyor. Moscow-Cancun arasındaki uçuşlarda Business ve Economy Class yolcuları 5 kg’a kadar çanta alabiliyor. Duty Free çantaları, mont, şemsiye gibi eşyalar kabin bagajına ek olarak taşınabiliyor. Yeni kabin bagajı kuralları gereğince; sprey, jöle gibi maddeler kabin bagajına kabul edilmiyor. Kabin bagajı içerisindeki sıvılar da plastik bir kapta olmalı ve en fazla 100 ml miktarında olmalı. Bunun yanı sıra bebek maması, ilaç gibi gerekli malzemeler el çantasında bulundurulabilir. Bagaj aşımı ise parça ve ağırlık durumuna bakılarak 50 Euro ile 150 Euro arasında değişen fiyatlandırmalara sahip.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Yolculara 2 farklı yemek menüsü sunuluyor. Bu menüler düzenli olarak güncelleniyor. Rota ve saate bağlı olarak, sıcak ya da soğuk seçeneklerle kahvaltı ve yine sıcak ya da soğuk seçeneklerle yemek ikram ediliyor.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Kedi, köpek ve kuşlar yetişkin bir yolcu eşliğinde taşınabiliyor. Kabinde bir evcil hayvanın bulunmasına izin veriliyor. Bu nedenle rezervasyon sırasında evcil hayvanınız olduğunu belirtmeniz gerekmekte. Evcil hayvan, kafesiyle beraber en fazla 8 kg ağırlıkta olmalı ve kafes boyutu maksimum 115 cm olmalı. Kafesin iyi kilitlenmiş ve sağlam olması gerekiyor ve evcil hayvan kafesiyle yolculuk edenlerin acil çıkış kapısının yanında oturmasına izin verilmiyor. Sağlık raporları, seyahat izni ve sertifika bulunması şart. 8 kg üstü ağırlığa sahip evcil hayvanlar kargo bölümünde taşınıyor. Ücretlendirme, bagaj aşımı olarak hesaplanıyor. Rehber köpekler ise herhangi bir ücret olmaksızın kabine kabul ediliyor.
Paylaş