Qatar Airways Uçak Biletleri

QATAR AIRWAYS VE GEZİKO İLE KIŞ ORTASI DENİZ MOLASI

%50’ye Varan İndirimler.

Bilet Kuralları

İstanbul Çıkışlı (gidiş-dönüş):

İstanbul (SAW) Çıkışlı (gidiş-dönüş):

Ankara Çıkışlı (gidiş-dönüş):

Yeni Başlayacak Uçuş Noktaları

Krabi : 06 Aralık 2016 tarihinden itibaren

Seyşeller : 12 Aralık 2016 tarihinden İtibaren

Auckland : 07 Şubat 2017 tarihinden itibaren

Book your flight

to

Qatar Airways

Qatar Airways, 22 Kasım 1993 tarihinde kuruldu. Havayolu, Kuveyt Havayolları’ndan kiralanan Boeing 767-200ER ile 20 Ocak 1994 tarihinde faaliyete başladı. Başlangıçta Katar kraliyet ailesi üyeleri tarafından kullanılıyordu ve özel sektöre aitti. Sonra yeni bir yönetim altında, 1997 yılında yeniden başlatıldı. Şu anda, Katar hükümetinin özel yatırımcıların elinde kalanı ile havayolu % 50 hissesine sahip. 100'den fazla uçak filosuna sahip olarak, Afrika, Orta Asya, Avrupa, Uzak Doğu, Güney Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya olarak Dünya çapında 100'ün üzerinde uçuş noktasına hizmet vermekte. Havayolunun 17.000 kişi doğrudan istihdama ve bağlı ortaklıklardan 13.000 kişi ile 30.000 'den fazla personeli bulunmakta.


Check in Kuralları

Qatar Airways ile yapacağınız yolculuklarda online check-in kalkıştan 36 saat önce açılır ve kalkışa 90 dakika kala kapanır. Bazı ülkeler için farklı saat uygulamaları yapılmaktadır. Bunun için Qatar Airways internet sitesini inceleyebilirsiniz. Online çekim işleminizi yaptıktan sonra biniş kartınızı yazdırıp havaalanında doğrudan biniş kapısına gidebilirsiniz. Mobil check-in için akıllı telefonunuza Qatar Airways uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulamayı Android, İphone ve Blackberry cihazlarınıza indirebilirsiniz. Mobil check-in işlemiyle biniş kartınızı telefonunuza rahatlıkla kaydedebilirsiniz.


Bagaj Kullanımı

Qatar Airways bagaj ağırlığı konusunda oldukça cömert bir sisteme mevcut. Genel olarak First Class yolcular için 50kg, Business Class yolcular için 40 kg, Economy Class yolcular için ise 30 kg ücretsiz bagaj taşıma hakkı verilmiş. Bu ağırlıklar bazı ülkeler için değişebiliyor. Detaylı bilgi için Qatar Airways internet sitesini inceleyebilirsiniz. El bagajlarınız için ise kurallar şu şekilde: First Class ve Business Class yolcuları, 2 parça ve toplam ağırlıkları 15 kg’ı geçemeyecek şekilde kabin içine çanta alabiliyorlar. Economy Class yolcuları ise kabin içerisine 1 parça 7 kg’ı geçmeyen bir çanta alabiliyorlar. El bagajlarının maksimum boyutlarının 50x37x25 cm olması gerekiyor. Kadınların el çantaları, kamera, baston, küçük evrak çantaları gibi bagajlar el bagaj hakkı içine dahil değil. Rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.


Loyality Programı

Qatar Airways’le uçarken puan toplayabileceğiniz programın adı Privilege Club. Burgundy, Silver, Gold ve son olarak Platinum üyelik seviyelerine sahip olan programda birçok avantaj sizleri bekliyor. Her yıl sonunda puanlarınız sayesinde bir üst üyelik seviyesine yükselebilir ve böylece daha ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz. Qatar Airways’in şirketler için de ayrıca bir programı bulunuyor. Qbiz adı verilen bu programla siz veya herhangi bir çalışanınız Qatar Airways ile uçtuğunda Qmilleri kazanacaksınız. Biriken bu millerle ücretsiz uçuş kazanabilir ya da biriktirerek daha büyük ödüllere ulaşabilirsiniz.


Uçak İçi Eğlence Sistemi

Qatar Airways, kullandığı Oryx eğlence sistemi sayesinde, sizlere eğlenceli bir seyahat deneyimini vadediyor. Film, müzik, oyun, televizyon programları ve sürükleyici belgeseller gibi bini aşkın seçenek sizleri bekliyor. First Class, Business Class ve Economy Class arasında bazı değişiklikler bulunsa da tüm yolculara 5 yıldızlı bir yolculupun teminatı veriliyor.


Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Doğanlar dışındaki hayvanlar uçuş sırasında kabine kesinlikle alınmamakta. Doğanlar sadece Economy Class'ta kabul edilip tüm seyahat boyunca örtülü olduğunda kabul ediliyor. Yolcular uçak içinde sadece bir doğan taşıyabiliyorlar. Kuşun ayaklarından birine zincir veya ip takılmalı ve kuşun uçmasını önlemek için eğiticisine sıkıca bağlanması koşulu var. Bir uçağın kabininde maksimum altı kuşa izin veriliyor. Rehber köpekler ise sadece ABD'ye ve ABD'den gelen uçuşlarda kabinde yolculara eşlik etmesi için kabul edilmekteler. Diğer tüm rotalar için, kargo veya kontrol edilmiş bagajlar olarak seyahat edebiliyorlar. Diğer hiçbir uçuşta rehber hayvanlar uçak içine alınmıyorlar. Kargo kısmında taşınacak evcil hayvanların hiçbir sorumluluğunu havayolu şirketi kabul etmiyor. Qatar Airways ısı çarpmasına artan duyarlılık nedeniyle birçok köpek ve kedi türünü kargo kısmına da kabul etmemekte. Bu türlere Qatar Airways’in internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Şartlar:

  • Kampanya Dönemi : 15 - 20 Kasım 2016
  • Seyahat Dönemi : 20 Kasım 2016 - 15 Haziran 2017 (Dönüş seyahati 30 Haziran 2017 tarihine kadar tamamlanmalıdır)
  • Uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı , Sabiha Gökçen Havaalanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı gerçekleşmektedir.
  • Kampanyalı fiyatlar gidiş-dönüş içindir..
  • İlan edilen indirimli fiyatlar Ekonomi sınıfı içindir.
  • Kampanya Sadece Qatar Airways uçuşlarında, *seçili hatlarda geçerlidir.
  • Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.
  • İptal, iade ve değişiklik durumunda havayolu tarafından belirlenen kurallar uygulanır.
  • Kampanyalı ücretler havayolu tarafından tanımlanan belirli koltuk sayısı ile sınırlıdır.
  • QATAR Airways ve Geziko.com önceden haber vermeksizin fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar.

Paylaş