Precision Air

Book your flight

to

1993 senesinde kurulan havayolu şirketinin merkez ofisi Julius Nyerere havalimanındadır. Kenya Airways ile işbirliği anlaşması var ve Kenya Airways, LAM Mozambique Airlines, RwandAir ve Air Uganda ile de kod partnerliği yapıyor.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Havaalanındaki check-in için , havayolu belli bir kural belirtmemiş. Bu nedenle rezervasyon sırasında, doğrudan Precision Air ile iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. Her ihtimale karşı söylenen saatten daha önce havaalanında bulunmakta da fayda var. Bu süre genellikle dış hatlar için en geç uçuştan 2 saat öncesidir.


BAGAJ KURALLARI

Öncelikle; para, kamera, kıymetli evrak, anahtar gibi önemli eşyalarınızı yanınıza almanızı öneririz. Bagajınızın üstüne isminizi yazmayı da unutmamalısınız.

El bagajı olarak 10 kg’a kadar olan çantalarınızı alabiliyorsunuz. Buna ek olarak; mont, şemsiye, laptop gibi kişisel eşyalarınız da yanınızda olabilir. Katlanabilir bebek arabaları ise el bagajına ek olarak kabine ücretsiz kabul ediliyor.

Tanzanya içi uçuşlarda, Economy Class 23 kg, Business Class 40 kg bagaj hakkına sahip. 2 yaşından küçük çocukların 10 kg bagaj hakkı ve ekstradan açılır kapanır bebek arabası türünde eşya hakkı var. Tanzanya-Kenya, Tanzanya-Uganda, Tanzanya-Komor Adaları, Tanzanya-Ruanda, Tanzanya-Mozambik arasındaki uçuşlarda da Economy ve Business sınıf bagaj limitlendirmesi bu şekilde.

Economy için 23 kg’dan ağır olan bagajlar ise, kilo başına 3 dolarla, Tanzania Johennesburg arasındaki uçuşlarda 5 dolarla ücretlendiriliyor ya da bu değerde lokal kur değeri uygulanıyor. Bagajlarınız boyut olarak 158 cm’den büyük olmamalı. Sınıfı ne olursa olsun, bagaj görevlisinin sağlığı ve bagajların zarar görmemesi açısından 32 kg’dan ağır bagajlar izin verilmiyor. 32 kg’dan ağır olan bagajlar mutlaka bölüştürülüp, ağırlıkları azaltılmalı ya da kargoyla gönderilmeli. Parça aşımında ise, parça başına 200 dolar ücretlendirme yapılıyor.

Ekonomi sınıfı biletler için,

Ücretsiz kabin bagajınız 1 adet ve 12 kilo ile sınırlandırılmıştır. Bagaj ölçüleri toplamda 115 cm’yi geçmemelidir. Kabin içine 1 adet lap-top, evrak çantası veya kadın çantasını ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Uluslararası ekonomi sınıfı biletlerde 2 adet olan ve parça başı 23 kilo olarak belirlenen bagaj hakkınız iç hatlarda 20 kilo ile sınırlandırılmıştır.

0-2 yaş arası çocuklarınız için; 10 kilo ağırlığında ve toplamda 115 cm’yi aşmayan 1 adet bagaj ve bir adet katlanabilir çocuk arabası taşıma hakkınız mevcuttur. 2 yaş üzeri çocuklarınız için yukarıda geçen yetişkin bagaj hakkının yanı sıra 1 adet katlanabilir çocuk arabası taşıma hakkına sahipsiniz.


LOYALTY PROGRAM

PAA Royalty programına üye olarak; yolculuklarınızdan mil kazanıp, bunları sonraki yolculuklarınız için kullanabilirsiniz. PAA Royal kartlarının Jade, Silver, Gold ve Tanzanite olmak üzere 4 farklı dereceleri var.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Yolculuğunuzu eğlenceli hale getirmek için, havayolu tarafından sunulan dergileri okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra uçuş sırasında duty free ürünlerin de satışı yapılıyor. Yolculuk sırasında soğuk ve sıcak içecekler ile çeşitli atıştırmalıklar ikram ediliyor.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Kabinde ya da bagajda olmasa bile, evcil hayvanlarınız Precision Air Cargo ile taşınabiliyor. Ücretlendirme için kargo departmanıyla görüşmeniz gerekiyor. Evcil hayvanlarınızın sağlık belgelerinin tam olması ve seyahat izninin bulunması gerekiyor.
Paylaş