Montenegro Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

1994 senesinde kurulan şirket, Karadağ’ın resmi havayolu aynı zamanda. Merkezi Podgorico’da bulunuyor ve ikinci ofisi Tivat havalimanında. İki havalimanı arasında yalnızca 80 km bulunduğu için, sadece dış hatlara sefer düzenleniyor. Air France, Adria Airways, Alitalia ve Austrian Airlines ile kod partnerliği anlaşması var.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Check in için verilen süre her havalimanında farklı olduğundan, Montenegro Airlines’ın belirttiği özel bir süre yok. Bilet aldığınız acenteden gerekli bilgiyi rezervasyon sırasında almanız, havayolu şirketi tarafından tavsiye ediliyor.


BAGAJ KURALLARI

Kabin bagajı olarak 10 kg ağırlığı geçmeyen, en fazla 115 cm boyutundaki çantalarınızı alabilirsiniz. Şemsiye mont, kamera gibi eşyalarınız da kabine kabul ediliyor. Kabin bagajında limit kısıtlaması olsa da, bebek maması, ilaç gibi gerekli malzemeler kabul ediliyor. Laptop, cep telefonu, çakmak gibi kişisel eşyalarınızın da yanınızda olmasına izin veriyorlar. Para, kıymetli evrak, mücevher gibi değerli eşyalarınızı ise el bagajında bulundurmanız tavsiye ediliyor.

Check-ine vereceğiniz bagajın üstüne, kimlik ve iletişim bilgilerinizi yazmanızı öneririz. Economy Class yolcuları için maksimum bagaj ağırlığı 23 kg tek parça çantalar. Business Class için ücretsiz bagaj hakkı her biri maksimum 32 kg olabilen iki parça bagaj olarak belirlenmiş. Bebekler için maksimum 10 kg bir parça bagaj hakkı var. Sınıf fark etmeksizin tüm bagajların boyutu en fazla 158 cm olabiliyor. Bagaj aşımı ise ekstra ücretlendiriliyor. Bagajın ağırlığına, parça sayısına ve bilet sınıfına bağlı olarak şekillenen ekstra ücretler, 30 Euro ile 150 Euro arasında değişiyor. Spor ekipmanları, müzikal enstrümanlar gibi özel eşyaların fiyatlandırması ise büyüklüklerine bağlı olarak değişiyor. Bu eşyaların bagaj olarak kabul edilmesi için, kurallara uygun şekilde paketlenmiş olması gibi kriterler aranıyor.

LOYALTY PROGRAM

Vision Team programına üye olarak, Montenegro Airlines ile yaptığınız uçuşlardan mil biriktirip, bunları sonraki yolculuklarınız için kullanabiliyorsunuz. Üyelik türüne göre, bagaj ve check in konularında ayrıcalık sahibi de olabiliyorsunuz.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Yolculuğunuzu eğlenceli hale getirmek için, ücretsiz olarak sunulan dergileri okuyabilirsiniz.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Minik dostlarınız sizinle beraber seyahat edebilir. Öncelikle bunun için ilgili seyahat ve sağlık sertifikaları tam olmalı. Yolcu kabinine yalnızca küçük evcil hayvanlar kabul ediliyor (tavşan, kedi, köpek, kuş, hamster gibi) fakat sürüngen türünde hayvanlar bunun dışında tutuluyor. Hayvanın taşınacağı kafesin dayanıklı, temiz ve altının su geçirmez olması gerekiyor. Evcil hayvanla beraber kafesin maksimum ağırlığı 8 kg, boyutu 55x40x20 cm olabiliyor. Evcil hayvanlar bagaj olarak da taşınabiliyor. 14 kg geçmeyen iki evcil hayvan aynı kafes içinde olabiliyor. Bagaja verilecek kafes maksimum 91x60x66 cm boyutunda ve 50 kg ağırlığında olmalı. Ücretlendirmeler uçuş rotasına ve hayvanın ağırlığına bağlı olarak 30 Euro ile 150 Euro arasında değişiyor. 50 kg üstü hayvanlar kargo olarak taşınıyor. Engeli olan insanlara yardımcı olması amacıyla eğitilen rehber köpekler ücretsiz olarak kabine alınıyor. Uçuş yapılacak yere göre şartlar değişebildiğinden, rezervasyon sırasında detaylı bilgi almanız daha faydalı olacaktır.
Paylaş