Middle East Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Air Liban olarak da bilinen şirketin merkez ofisi Beyrutta. 1945 senesinde kurulan Middle East Airlines, Lübnan’ın resmi havayolu şirketi. Cedar Lounge adında kendine özel bekleme salonu var ve bir SkyTeam üyesi.


CHECK-IN KURALLARI

Check in masaları, uçuştan 3 saat önce açılıyor ve uçuşa göre 45 dk ya da 1 saat kala kapanıyor. Boarding kapıları ise uçuştan 15 dk önce kapanıyor.


BAGAJ KULLANIMI

Boyutu 115 cm geçmeyen ve 10 kg’dan hafif olan el bagajları kabine ücretsiz olarak alınabiliyor. El bagajı içerisinde 100 ml’den fazla olan sıvı ve jellerin taşınmasına izin verilmiyor.

Check in’e verilecek bagajların ücretsiz taşıma limiti için Middle East Airlines web sitesinde bir hesaplama eklentisi var. Onu kullanarak ücretsiz bagaj hakkınızın kaç kg olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Örneğin İstanbul-Beyrut ya da Beyrut-İstanbul rotası için, Economy Class biletiniz varsa ve Cedar kart sahibi değilseniz 30 kg bagaj hakkınız var. Kopenhag için ise aynı şartlar altında bu limit her biri maksimum 23 kg olabilen iki adet bagaj. Spor ekipmanlarınızı bagaja vermek istiyorsanız, 23 kg’a kadar ücretsiz taşınıyor. Ekstra ekipmanlarsa parça başına 200$ karşılığında taşınıyor. Bebekler için düşünülen bagaj hakkı ise 10 kg.

Laptop, mücevher, para, kıymetli evrak, anahtar gibi önemli eşyalarınızı yanınızda bulundurmanızı ve check ine vereceğiniz bagajlarınızın üstüne isim ve iletişim bilgilerinizi yazmanızı önemle tavsiye ederiz.


LOYALTY PROGRAMI

Cedar Miles programı ile mil toplayıp, bunları sonraki yolculuklarınız için kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bagaj ve check in konusunda da Cedar Miles sahiplerinin birçok avantajı var.UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Oldukça geniş bir yemek menüsü olan Middle East Airlines, Lübnan ve Avrupa yemeklerini servis ediyor. Salata ve meyve eşliğinde sıcak yemek servisi olduğu gibi, önceden haber vererek özel yemek de hazırlatabiliyorsunuz. Hatta uçuştan 48 saat önce haber verilmesi durumunda özel pasta bile yapılıyor. Atina gibi kısa mesafeli uçuşlarda da soğuk ve pratik yemekler servis ediliyor. Alerjen olduğunuz maddeleri uçuştan önce belirtmeyi de unutmayın.

Koltuk arkası ekranlardaki çeşitli filmleri izleyerek yolculuğunuzu daha renkli hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra müzik, oyun, dergi gibi seçenekler de mevcut.EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Minik dostlarınız seyahatinize eşlik edebilir. 10 kg altındaki evcil hayvanlar kabine kabul ediliyor. Rezervasyon sırasında evcil hayvanınız olduğunu belirtmeniz gerekmekte. Evcil hayvanın seyahat ve sağlık sertifikalarının tam olması ve istenilen yaş aralığında bulunması gerekiyor. Ücretlendirme ise rotaya göre değişiyor. Örneğin Milano uçuşunda, kabine kafesle beraber alınan kuş için 28 $ ödüyorsunuz. Londra uçuşunda bagaja verdiğiniz evcil hayvanlar için 75 kg’a kadar 200 $ alınıyor. Evcil hayvanın bulunacağı kafesin, rahatça nefes alabileceği şekilde dizayn edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda dayanıklı ve altı su geçirmez olmalı.Paylaş