Malaysia Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

1946 senesinde Malayan Airlines adıyla kurulan şirketin merkezi Kuala Lumpur’daki Sultan Abdul Aziz Shah Havaalanında. Havayolunun kendisine özel Golden Lounge adında bekleme salonu bulunuyor.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Dış hatlar için check in işleminin uçuştan en az 2 saat önce tamamlanmış olması gerekiyor. İç hatlar için bu süre, uçuştan 1 saat öncesi. Kuala Lumpur havalimanında iç hatlar check in işleminin 1.5 saat önce tamamlanması gerekiyor.

Online check-in yapıp zamandan kazanmak isteyenler için; Brunei, Dubai, Kunming, Xiamen, Krabi dışındaki havalarında böyle bir imkan var. Uçuştan 48 saat önce başlayan online check in, uçuşa 90 dakika kala sona eriyor. Business ya da First Class biletiniz varsa, çağrı merkezini arayıp, check in işlemini telefondan da yapabiliyorsunuz.

Belirli havalimanlarındaki Kiosklardan self check in yapmak isteyen dış hat yolcuları, uçuştan 48 saat öncesi ile uçuşa 60 dakika kala arasındaki sürede işlemlerini gerçekleştirebiliyor. İç hat yolcuları için bu süre, uçuşa 48 saat kala öncesi ile uçuşa 40 dk kala olarak belirlenmiş. Partner şirketlerin uçuşları için de bu imkandan yararlanabiliyorsunuz.


BAGAJ KURALLARI

El bagajı olarak; First ve Business Class yolcuları iki parça, Economy Class yolcuları bir çanta alabiliyor. Her bir el bagajı ağırlığı maksimum 7 kg olabiliyor. Maksimum boyut ise 36 x 56 x 23 cm. Bebekler için 5 kg ağırlığı geçmeyen bir çanta ve ek olarak bebek arabası gibi eşyalar kabin bagajı olarak kabul ediliyor. Bunlara ek olarak, evrak çantası, laptop, mont gibi eşyalarınız da ücretsiz olarak kabul ediliyor. El çantalarınızın içinde 100 ml geçen likitlere izin verilmiyor.

Check ine verilen bagajlar, bilet sınıfı fark etmeksizin en fazla iki parça olabilir. First Class yolcuları toplamda 50 kg eden iki parça çanta, Business Class toplamda 40 kg eden iki parça çanta, Economy Class maksimum 30 kg ağırlığında iki parça çanta hakkına sahip. Bunlara ek olarak bilet sınıfı fark etmeksizin ek olarak maksimum 15 kg ağırlığında spor ekipmanını da ücretsiz bagaj olarak verebiliyorsunuz. Bebekler içinse tek parça 10 kg bagaj izni var. Bunların yanı sıra Umre veya Hac yolcuları için özel olarak 10 lt zemzem de ücretsiz bagaj kapsamında. Bagaj aşımı ücretlendirmesi ise gidilecek bölgeye göre değişiyor.

Yanınıza müzikal enstrüman almak istiyorsanız, küçük boyutta olanları kabin bagajı olarak kabul ediliyor. Büyük boyutta olanlar ise dikkatlice paketlenmiş şekilde olmak üzere bagaj bölümüne kabul ediliyor ve ekstra bagaj olarak ücretlendirilmesi yapılıyor. Spor ekipmanları 15 kg’a kadar ücretsiz olarak taşınıyor.

LOYALTY PROGRAM

Enrich Programı ile mil kazanıp bunları sonraki yolculuklarınızda kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda üyeler, check in işlemini telefon üzerinden de yapabiliyor ve bagaj konusunda da avantaja sahip.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Koltuk arkası ekranlarda film, müzik ve oyun seçenekleri var. Uçuştan 24 saat önce kesinleştirmeniz durumunda, çeşitli menülerden yemek alabiliyorsunuz. First ve Business Class için çok daha geniş bir menü var.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Minik dostlarınız kabine alınmasa bile, bagaj ya da kargo olarak taşınabiliyor. İlgili sağlık ve seyahat sertifikaları tam olan, kedi, köpek, balık gibi hayvanlar kabul edilebiliyor. Evcil hayvanın ağırlığına bağlı olarak ücretlendirme yapılıyor ve bu ücretlendirme bagaj aşımı kategorisinde oluyor. Auckland, Londra, Hong Kong, Bandar Seri Begawan, Dubai ve Avustralya’ya yapılan bütün uçuşlarda, evcil hayvanlar yalnızca kargo olarak kabul ediliyor. Taşınan köpekler için cins sınırlaması var ve kısa burunlu köpekler, sağlık ve güvenlik nedeniyle kabul edilmiyor. Evcil hayvanın taşınacağı kafesin temiz, dayanıklı ve altının su geçirmez olması gerekiyor.
Paylaş