Luxair Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Luxair Havayolları 1948 yılında doğup 1961 yılında özelleştirilmiştir. Avrupa’da, Kuzey Afrika’da, Akdeniz’de ve Orta Batı’da 50 yöne uçuşlar düzenlemektedir. Bunu yanısıra yaz seonunda ekstra uçuşları vardır. Luxair’in ana ofisi Lüksemburg’un Sandweiler şehrindedir. Ana havaalanı Luxemburg’daki Findel Havalanıdır.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Check-in işlemlerini Luxair’in veb sitesinden uçuşunuza 24 saat kala yapabilirsiniz. Check_in işleminizi gerçekleştirdikten sonra geçiş kartınızın çıktısını alıp havaalanına gelmeniz yeterli olacaktır. Eğer havaalanında check-in yapmaktan yanaysanız, ekonomi sınıfı biletleri için uçuştan 45 dakika önce, first class biletler için uçuştan 30 dakika önce hava alanında olmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda havaalanı terminalinde bulunan check-in otomatlarından da işleminizi gerçekleştirebilme şansına sahipsiniz. İşleminizi yaptıktan sonra hemen havayolu yer göstericilerinin yanına gidip bilgi alarak uçağınıza doğru ilerleyebilirsiniz.


BAGAJ KURALLARI

El bagajı

Luxair ile seyehat ederken ekonimi sınıfı biletler için 7 kilo olmak şartıyla bir el bagajı taşıyabilme hakkınız var.

Bussines Class’ta seyahat ediyorsanız el bagajı hakkınız 2 olup yine 7 kilo ile sınırlandırılmaktadır.

Ana Bagaj

Yetişkinler için bagaj hakkınız 1 olup 20 kilo ile sınırlandırılmaktadır. 2 ile 11 yaşındaki çocuklar için de bu sınırlandırma geçerlidir. 2 yaşın altındaki çocuklarınız içinse bu ağırlık 10 kiloyu geçmemelidir.

Eğer Bussines Class’ta seyahat ediyorsanız bagaj hakkınız 30 kilo ile sınırlandırılmıştır.

Bagaj limitini aştığınız takdirde kilo başına 15 euro ödeyerek hakkınızı artırabilirsiniz.


LOYALTY PROGRAM

Luxair, MasterCard ve Miles ile seyahat eden yolcular için ekstra bagaj hakları tanımaktadır.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Luxair ile uçuşunuzda vaktinizi hızlı ve keyifli geçirmek için gazeteler, ekonomi ve yaşam dergileri mevcuttur.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Luxair ile uçak kabininde 8 kiloya kadar olan hayvanlarınızı taşıma hakkınız var. Ancak 70 Euro ödenmesi gereken bir ücret vardır. 8 kilodan daha ağır hayvanlarınız gereken ücret 100 Euro olmakla birlikte kabine alma şansınız yoktur.
Paylaş