Jet Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

1992 senesinde kurulan şirket, Hindistan’ın en büyük ikinci havayoludur. Ana ofisi Bombayda olan Jet Airways, Etihad Equality Alliance üyesi. Türk Havayolları dahil bir çok havayolu şirketiyle kod partnerliği anlaşmasına ek olarak JetLite ve JetKonnect de Jet Airways’in bağlı kuruluşu.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

İç hatlarda kalkıştan 120 dk önce başlayan check-in, uçuşa 45 dk kala sona eriyor. Jammu, Leh ve Srinagar havaalanlarında güvenlik aramaları sebebiyle daha kısıtlı bir zamana sahipsiniz. Dış hatlarda kalkıştan 180 dk önce başlayan check-in, bütün sınıflar için kalkışa 60 dk kala sonra eriyor. Boarding gate ise uçuşa 25 dk kala kapanıyor. Her ihtimali göz önüne alarak, havaalanına erken gelmenizde fayda var.

Jet Airways check in için çok seçeneğe sahip. Bunlardan biri de belli havalimanlarında bulunan Kiosk Check-in. İç hatlar için uçuştan 24 saat önce başlayıp uçuşa 45 dk kala sona eriyor. Dış hatlarda ise uçuştan 24 saat önce başlayıp, uçuşa 60 dk kala sona eriyor. PNR numaranız, kimliğinizi doğrulamak için yeterli olan kartlarla rahatlıkla check-in işleminizi yapıp, biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz. Zamandan kazanmak isteyenler için web ya da mobil check in imkanları da bulunuyor. Aynı gün içerisinde gidiş dönüş yapacaklar için bile özel check-in düşünülmüş.


BAGAJ KURALLARI

El bagajı olarak maksimum 7 kg ağırlığında ve maksimum 55 x 35 x 25 cm boyutunda tek parça çantanızı kabine alabilirsiniz. ATR için bu boyut 50 x 45 x 20 cm olarak değişiyor. JetPrivilege üyeleri için ek kg ve laptop ayrıcalığı var. Jammu, Srinagar ve Leh havaalanlarından binenler el bagajı alamıyor. Check ine vereceğiniz bagajlar için kalkış ve varış noktanız önemli. Bunun yanı sıra partner şirketlerin uçuşlarını kullanıyorsanız farklı bagaj uygulamaları oluyor. Örneğin Hindistan’dan Avustralya’ya Economy Class’ın 30 kg bagaj hakkı var. Maksimum bagaj boyutu ise 158 cm. Fakat diğer yerler için web sitesindeki ücretsiz bagaj hesaplama motorunu kullanıyorsunuz. Bagajlarınızın üstüne isim, adres ve iletişim bilgilerinizi yazmayı unutmayın. Mücevher, kıymetli evrak, para, anahtar gibi önemli eşyalarınızı el bagajında bulundurmanızı tavsiye ederiz.


LOYALTY PROGRAM

Jet Privilige ile uçuşlarınızdan mil kazanıp bunları sonraki seyahatleriniz için kullanabiliyorsunuz. Araç kiralama ve otel bulma konusunda ise üyelere yardım ediliyor.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Yolculuğunuzu daha eğlenceli hale getirmek için film izleyip müzik dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli oyunlar ve dergiler hatta e-kitaplar da mevcut.

Geniş bir yemek menüsü olan Jet Airways, aynı zamanda uçuştan 24 saat önce belirtirseniz özel yemek de hazırlayabiliyor.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Evcil hayvanlarınız, bagaj kısmında ya da kargo olarak taşınabilir. İç hatlarda evcil köpekler, kediler, kuşlar ve tavşanlar taşınabilmektedir. Dış hatlarda ise evcil köpekler ve kediler taşınmaktadır. Fakat uçuş yapılacak ülkelerin kendi kuralları farklılık gösterebildiğinden, uçuş yapacağınız ülkenin götüreceğiniz hayvana izin verip vermediğini önceden öğrenmeniz yararınıza olacaktır. 8 haftanın altındaki yavrular ve hamile hayvanlar taşınmamaktadır. Uçuşunuzdan en az 72 saat öncesinde evcil hayvanınız için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Evcil hayvan taşıma konusunda uçak modelleri de belirleyici olmaktadır. Aynı zamanda bazı cinsteki köpekler (Boxer, Bulldog, Terrier gibi) ve kediler (İran, Himalaya gibi) seyahat sırasında problem yaşayabildiği için kabul edilmemektedir. Evcil hayvanının bulunacağı kafesin rahat olması ve nefes alış verişini engellemeyecek şekilde dizayn edilmiş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kafes sağlam, dayanıklı ve altı su geçirmez olmalı, IATA standartlarını taşımalıdır. Ücretlendirmesi ise ekstra bagaj kategorisinde yapılmaktadır.
Paylaş