Hong Kong Airlines Uçak Biletleri

Book your flight

to

Merkezi Hong Kongda olan şirket 2001 senesinde CR Airways ismiyle kurulmuştur. Air India, Air Seychelles, China Eastern Airlines, EVA Air, Hong Kong Express, Hainan Airlines ile kod partnerliği anlaşması vardır.


CHECK-IN KURALLARI

Her ihtimali göz önüne alarak check-inler başlamadan önce havaalanında bulunmanız faydalı olacaktır. Check-inler uçuştan 2.5 saat önce başlayıp uçuşa 40 dakika kala sona eriyor. Uçuştan en geç 20 dakika önce ise kapıda hazır bulunmanız gerekiyor. Rezervasyon sırasında sorarak ya da uçuşunuzdan önceki gün check-in saatlerini tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Hong Kong Airlines, belli havaalanları için online check-in yapabilme imkanı sunuyor. Kalkıştan 36 saat önce başlayıp, kalkışa 2 saat kala sona eren online check-in sayesinde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bunun için web sitesine girip, kullanacağınız havaalanının uygun olup olmadığı öğrendikten sonra online check in kısmını tıklıyorsunuz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra biniş kartınızın çıktısını alıyorsunuz. Bunun yanı sıra, kalkıştan 24 saat önce başlayan self check-in seçeneği de Hong Kong Airlinesta mevcut.


BAGAJ KULLANIMI

Öncelikle, check-ine vereceğiniz bagajın üstüne kimlik ve adres bilgilerinizi yazmalısınız. Bu, olası aksiliklere karşı büyük bir yardımcınız olacaktır. Kıymetli evrak, mücevher, para, kimlik kartı, anahtar, laptop gibi değerli eşyalarınızı ise yanınızda bulundurmanızı öneririz.

El bagajı olarak maksimum 7 kg ağırlığında ve maksimum 56x36x23 cm boyutundaki çantalarınızı alabiliyorsunuz. Kesici, delici ya da bıçak gibi kullanılabilen türdeki eşyalarınızın el bagajında bulunmasına izin verilmemektedir. Taşınması yasak olan maddeler ülkeden ülkeye değişebildiğinden önceden kontrol yapmanız yararlı olacaktır.

Check-ine verilen bagajlar için ücretsiz taşıma limiti, tüm rotalara göre aynıdır. Yetişkin ve çocuklarda, parça sınırlaması olmaksızın, Business için maksimum 30 kg Economy için maksimum 20 kg limit vardır. Bebekler için izin verilen maksimum bagaj ağırlı ise 10 kg. Fortune Wings Club üyelerinin bagaj konusunda avantajı var. Gold üyeler fazladan 20 kg daha bagaj alırken, Silver üyeler ise 10 kg daha bagaj alabiliyor. Bagaj görevlisinin sağlığı ve bagajların hasar görmemesi açısından 32 kg üstü ve 158 cm üstü bagajlara ise izin verilmiyor. Ekstra bagajlar, kg başına ve gidilecek rotaya göre ücretlendiriliyor. Bebek arabalarının ve tekerlekli sandalyelerin de check-ine girmesi gerekiyor. Önceden bilgi verilerek, hard case içinde olmak şartıyla toplam ağırlığı 50 kg geçmeyen müzikal enstrümanlar da bagajda veya kabinde taşınabiliyor. Partner şirketlerde rotaya göre ücretlendirmeler değiştiğinden detaylı bilgiyi web sitesinden alabilirsiniz.


LOYALTY PROGRAMI

Fortune Wings Club ile üyeler mil biriktirip bunları sonraki yolculuklarında kullanabiliyorlar. Aynı zamanda bagaj ve bazı havaalanlarındaki bekleme salonu konusunda da bir takım avantajlara sahip.UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Uçuş zamanına bağlı olarak dünya mutfaklarından çeşitli yemekler, sıcak ve soğuk içecekler ikram ediliyor. Bu seçenekler, bilet sınıfına göre artış gösterebiliyor. Önceden bilgi vererek özel yemek hazırlatabiliyor, hatta pasta ve şampanyayla uçakta kutlama bile yapabilirsiniz.

Uçuşunuzu renkli hale getirmek için koltuk arkası ekranlardan film izleyip müzik dinleyebilirsiniz.EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Yolcu kabinine alamasanız bile, check in yaptırarak minik dostlarınızın sizinle seyahat etmesini sağlayabilirsiniz. Rezervasyon sırasında ve yolculuğunuzdan en az 7 iş günü öncesinde, evcil hayvanınız olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Evcil hayvanlar, ücretsiz bagaj kapsamına girmiyor ve ayrıca ücretlendirmesi oluyor. Gerekli sağlık belgelerinin ve seyahat izninin de bulunması oldukça önemli. Bunlarla beraber, dostumuzun seyahat edeceği kafesin temiz, dayanıklı ve altının su geçirmez olması gerekiyor.Paylaş