Gulfair Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

Bahreyn ve Umman’ın ulusal havayolu olan şirket 1950 senesinde Gulf Aviation ismiyle kurulmuştur. Merkez ofisi Bahreyn Havalimanında olan şirketin bir çok havayolu ile kod partnerliği anlaşması vardır.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Zamandan kazanmak için en pratik yol online check-in yapmak. Uygun havaalanları listesindeki her yerde uçuştan 24 saat önce başlayan online check-in, uçuştan 90 dakika öncesine kadar devam ediyor. Gerekli bilgileri girip, istediğiniz koltuğu seçtikten sonra biniş kartınızın çıktısını alıyorsunuz. Bu kadar basit. Sonrasında check-in yapılacak bagajınız olursa bunun için de ayrılmış yerler havaalanında var. Böyle bir durumda havaalanına biraz daha erken gitmenizde fayda var. Sadece el bagajınız varsa doğrudan kapıya ilerleyebilirsiniz.

Bahreynden uçağa binecek yolcular için, bilet sınıfı fark etmeksizin erken check-in yapma imkanı var. Uçuştan 24 saat önce başlıyor. Bu seçenek sayesinde bagajlarınızı erkenden teslim edip, biniş kartınızı alabiliyorsunuz. Uçuştan bir saat önce mutlaka kapıda hazır durumda olmanız gerekiyor. Bu yüzden Havalimanına geri dönüş saatiniz konusunda tedbirli olmanızı öneririz.


BAGAJ KURALLARI

Öncelikle check-ine vereceğiniz bagajın üstüne kimlik ve adres bilgilerinizi yazmanızı öneririz. Bu, olası aksiliklere karşı büyük bir yardımcınız olacaktır. Kıymetli evrak, mücevher, para, kimlik kartı, anahtar, laptop gibi değerli eşyalarınızı ise el bagajına koymanız daha iyi olacaktır.

El bagajı belli bir ağırlığa kadar ücretsiz taşınıyor. Falcon Gold üyeleri için bu limit, maksimum 55 x 40 x 30 cm boyutundaki çantalar ya da 20 cmlik elbise çantasına ek olarak bir evrak çantası (45x40x30 cm boyutunda) için maksimum 9 kg. Bu limit Economy Class için maksimum 45 x 40 x 30 cm boyutunda maksimum 6 kg tek çanta, bebekler içinse 44 x 35 x 20 cm 3 kg. Check-ine verilen bagajlar Falcon Gold üyeleri için 40 kg, Economy Class yolcuları için 30 kg. 2 yaş ve daha büyük çocuklar için yetişkinlerle aynı limit uygulaması var. 2 yaş altı içinse ağırlık limiti 10 kg ve ek olarak bebek çantası, beşik gibi eşyalar. Bagaj görevlisinin sağlığı ve bagajların hasar görmemesi için tek parçada 32 kg üstüne çıkılmaması konusunda ciddi bir kural var.

Check-in yapılan bagaj boyutları için limitler; boy 95 cm, en 75 cm ve derinlik 45 olarak belirlenmiş.

Üyelik seviyesine ve gidilecek yöne göre limitler değiştiği için, yolculuğunuzdan önce acenteden ya da websitesinden detaylı bilgi almanız oldukça faydalı olacaktır.


LOYALTY PROGRAM

Falcon Flyer programına üye olanlar mil toplayıp bunları sonraki yolculuklarda kullanabiliyor. Falcon Card sahibi olanlar aynı zamanda check-in için de avantajlı bir konumda ve belli havalimanlarında özel bekleme odaları bulunuyor.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Çocuklarla ilgilenmek için özel eğitim almış görevlilerden oluşan Gulf Air personelleri, yolculuğunuzu daha kolay hale getirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Çocuklara özel hazırlanmış yiyecek ve içecekler, özel programlar ve oyunlar onların keyifli zaman geçirmelerini sağlarken, siz de film izleyip müzik dinleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ekranlarda oyunlar da bulunmakta. İsterseniz dergi okuyarak da zaman geçirebilirsiniz. Uçuşlara ve bilete bağlı olarak, çeşitli meşrubatlar ve sıcak içecekler de ikram ediliyor.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Evcil hayvanlar kabine ya da bagaj kısmına kabul edilmese de, kargo bölümünde taşınabiliyor. Bunun için seyahat izni olmalı ve gerekli sağlık koşullarını sağlamalı. (IATA standartları esas alınıyor) Detaylı bilgiyi Gulf Air kargo ofisinden ya da Gulf Air Cargo web sitesinden edinebilirsiniz.
Paylaş