Etihad Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

Etihad Havayolları

Etihad Havayolları Birleşik Arap Emirlikleri'nin önde gelen havayolu şirketlerinden. 2003 yılında kurulmuş ve o yıl Kasım ayında seferlere başlamış. 46 ülkede 70 noktaya 61 uçaklık filosuyla uçuş yapmakta. Ağırlıklı olarak Asya ve Avrupa’ya uçmaktalar. Ayrıca Okyanusya, Afrika ve Kuzey Amerika uçuşları da var. Filo merkezi Abu Dhabi Uluslararası Havalimanı’nda bulunuyor. 2010'da 7.1 milyon kişiyi taşımış ve ileri gelen havayolu şirketi ödülünü 2 defa kazanmışlar. Ayrıca kargo taşımacılığı içinde Etihad Crystal Cargo şirketi bulunmakta. Şirkette 8000 çalışan 3000 kabin görevlisi 900 pilot bulundurmakta. Aynı zamanda Manchester City kulübünün taşıyıcısı olan şirket ayrıca Etihad Havayolları Premier League ekiplerinden Manchester City klübünün göğüs logo sponsoru.


Check in Kuralları

Online check-in uçuşunuzdan 24 saat önce açılır ve kalkış saatine 2 saat kala kapanıyor. Koltuğunuzu seçip biniş kartınızı yazdırabilirsiniz. Böylece istediğiniz koltuğu seçebilir ve havaalanında kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Eğer Abu Dhabi ya da Dubai’deyseniz şehir içinde bulunan birkaç check-in noktasında da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Check-in işleminin gerçekleştirildiği noktalar için Etihad Havayolları’na ait internet sitesini inceleyebilirsiniz.


Bagaj Kullanımı

Coral Economy Class’ta yolculuk edenler için el bagajı izni 1 adettir ve 7 kg’ı geçmemelidir. Kargo kısmında taşınacak bagajlar ise 30 kg’ı geçmemelidir. Pearl Business sınıfı yolcuları, kabin içine 2 adet toplamda 12 kg’ı geçmeyen el bagajı alma hakkına sahipler. Kargoda taşınacak bagajları ise 40 kg’ı geçmemeli. Diamond First sınıfı yolcuları kabin içine 2 adet toplamda 12 kg’ı geçmeyecek el bagajı alabilirler. Kargoda taşınacak bagajları da 50 kg’ı geçmemeli. Tüm bu ağırlıklar ve bagaj adetleri bazı ülkelere yapılan uçuşlarda değişkenlik gösterebiliyor. Bunun için detaylı bilgiye Etihad Havayolları’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.


Loyality Programı

Etihad havayollarına ait olan Etihad Guest isimli loyalty programı sayesinde birçok kampanyaya dahil olabilir birçok hediye kazanabilirsiniz. Etihad Guest üyesi olduğunuzda Etihad Havayolları ya da diğer havayolu ortaklarıyla uçarsanız mil kazanabilirsiniz. Etihad Havayolları’nın anlaşmalı olduğu oteller, araba kiralama şirketleri, mağazalar ve daha bir sürü seçeneği kullandığınızda da mil kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu milleri ücretsiz uçuş olarak, online mağazadaki birçok üründen alarak ya da her şeyiyle bir seyahat için kullanabilirsiniz. Milleri kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise bir F1 yarışını canlı canlı, yerinde izlemek olabilir.


Uçak İçi Eğlence Sistemi

Etihad Havayolları’nın uçak içi eğlence sistemi uçağa ve seyahat ettiğiniz sınıfa göre değişimler gösterse de genel olarak her yolcunun kendine ait bir ekranı bulunuyor. Bu ekranda filmler, televizyon programları, müzikler ve oyunlar sizleri bekliyor. Koltuklarda laptoplarınızı ya da telefonlarınızı şarj edebileceğiniz soketler de mevcut.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Etihad Havayolları kabin içerisine sadece doğanları ve rehber köpekleri kabul etmekteler. Diğer evcil hayvanlarınız uçağın kargo bölümünde seyahat etmek zorundalar. Rehber köpekler de kabinde yolcularla birlikte değil, kabinin yük bölmesinde seyahat edebilecekler. Kargo kısmında seyahat edecek evcil hayvanlarınız için de çeşitli kısıtlamalar bulunmakta. Abu Dhabi üzerinden yapılacak transit uçuşlarda hiçbir evcil hayvan uçağa kabul edilmemekte. Daha detaylı bilgi için Etihad Havayolları’nın internet sitesini inceleyebilirsiniz.Paylaş