Egyptair Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

Mısır’ın ulusal havayolu şirketi olan Egypt Air 1932 yılında kurulmuş. Merkez ofisi Kahire’de olan şirket dünyanın sayılı öncü havayolu şirketlerinden biri olma konumunda... Filosunda 80 uçak barındıran şirket dünya çapında 75 ayrı noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Star Alliance Uluslararası Hava Birliği’nin de üyesi olan Egypt Air, birliğin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki tek üye havayolu şirketidir.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Egypt Air, check-in işlemleriniz için kolay ve hızlı bir yöntem olan online veya mobile check-in işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir havayolu şirketidir. Havaalanlarında uzun kuyruklarda ve kalabalıkta vakit kaybetmemek için online check-in işlemleri en fazla rağbet gören işlemlerden biridir. Online check-in işlemi uçuş saatinizden 48 saat önce başlar ve 90 dakika önce biter. Bazı noktalardan yapacağınız online check-in işlemleri için özel talepler bulunmaktadır. Bazı havalimanlarında ise şu an online hizmet verilmemektedir. Mobil check-in işlemi ise oldukça basittir. Rezervasyon kodunuzu ilgili alana yazmanız yeterli olacaktır. Mobil cihazınıza gelecek olan elektronik biniş kartıyla uçuşunuzu sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Bu servis yalnızca Mısır içinde yapılacak uçuşlar için geçerlidir. Uluslararası uçuşlarda, havaalanında check-in işlemi için uçuş saatinizden iki saat önce havaalanında olmanızda büyük fayda var. Ülke içinde yapılacak uçuşlar için ise bu süre bir saate iniyor.


BAGAJ KURALLARI

Egypt Air’da farklı uçuş sınıflarına göre düzenlenmiş, ücretsiz bagaj hakkınız mevcuttur. Detaylı bilgi için Egypt Air kurumsal web sitesini ziyaret etmeniz önerilmektedir. Uluslararası uçuşlarda; ekonomi sınıfı biletler için 2 parça, parça başına 23 kilo ve toplamda 158 cm boyutlarında bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz el bagajı hakkınız tek parça olup 8 kiloyla sınırlandırılmıştır. Çocuklar ise Amerika ve Kanada dışı uçuşlarda 10 kiloya kadar 1 parça bagaj hakkına sahiptir ve bagaj ebatları 115 cm ile sınırlandırılmıştır. Bu ölçüler Amerika ve Kanada uçuşları için tek parça olup maksimum 23 kilo olarak belirlenmiştir. Bir adet katlanabilir bebek arabası da ücretsiz kabin bagajı olarak değerlendirilecektir. İç hatlarda yapılacak olan uçuşlarda; ekonomi sınıfı biletler için uçak altı bagaj hakkınız 1 adet olup maksimum 23 kilo ağırlığında olmalı ve toplamda 158 cm boyutlarını aşmamalıdır. Ücretsiz kabin bagajı hakkınız ise; 1 adet olup maksimum 8 kilo olarak belirtilmiştir. Business sınıf biletlerde ücretsiz uçak altı bagaj hakkınız; 1 adet olup maksimum 32 kilo ağırlığında olmalı ve toplamda 158 cm boyutlarını aşmamalıdır. Ücretsiz kabin bagajı hakkınız ise maksimum 2 adet olup parça başı 8 kilo ile sınırlandırılmıştır. Çocuklar için ise bu sınır, 1 parça olarak maksimum 10 kilo ve toplamda 115 cm olarak belirlenmiştir. Bir adet katlanabilir çocuk arabası ücretsiz kabin hakkı olarak değerlendirilecektir.


LOYALTY PROGRAM

Star Alliance üyesi olan EgyptAir, sadakat programı ortaklığında kredi kartlarını yolcularının beğenisine sunarak yolcularına çeşitli avantajlar sunmaktadır.

The Blue, The Silver, The Golden Card sahibi üyelerine kazandıkları miller doğrultusunda ücretsiz ya da indirimli bilet fırsatı verilebiliyor. Ayrıca anlaşmalı otel ve araç kiralama servislerinden mil kazanma, havaalanı kullanımında en konforlu, kaliteli ve güvenli yolculuklar yapma, kontuar check-in ve bagaj işlemlerinde öncelik, extra bagajlarda yüzde 50’ ye varan indirim, business class bekleme salonlarına giriş fırsatı sunulabiliyor.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Egypt Air bütün uçaklarının koltuklarına LCD ekran ve en iyi düzeyde video oynatıcılar yerleştirilmiştir. Bu LCD ekran ve video oynatıcılar sayesinde yolculuk boyunca yüzlerce film, belgesel izleyebilir, gazete ve magazin okuyabilir, eğlenceli müzikler dinleyebilirsiniz.

Egypt Air uçuş sürenize ve uçuş sınıfınıza göre ücretsiz ikramlarda bulunmaktadır. Beslenme şeklinizdeki özel tercih veya zorunluluklarınızı rezervasyonunuz sırasında belirtiniz.

Özel istek ve siparişler için havaalanı yetkililerine konu hakkında önceden bilgilendirme gereklidir.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Egypt Air, sadece kedi ve köpek dostlarımızın kabin içine alınmasına izin veriyor. Bu yolculuğa küüçük dostunuzun da size eşlik edebilmesi için gerekli izinler alınıp durumu havaalanına bildirmeniz önem teşkil ediyor. Küçük dostlarınızı sıvı geçirmeyen ve 55x40x20 cm boyutlarında geniş bir kutu içerisine koymalısınız. Toplam ağırlığın 8 kg ve dostumuzun aşıların tam olması gerektiğini unutmayalım.

Teslim alınan bagaj bölümüne ise maksimum 32 kg ağırlığında evcil hayvan kabul edilmektedir.

Seyahat edeceğiniz küçük dostunuzun minimum 8 haftalık, sağlıklı ve seyahat izninin olması hayati önem taşıyor. Havaalanında herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için bu ayrıntılara dikkat etmelisiniz.
Paylaş