Donavia Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

Aeroflot’un yan kuruluşu olan şirket 2000 senesinde kuruluyor ve Aeroflot-Don olarak da geçiyor. Merkezi Rostov’da ve bir SkyTeam üyesi.


CHECK-IN KURALLARI

Check-in için belirtilen süreden önce havaalanında bulunmanız daha iyi olacaktır. Rostov havalimanından iç hat uçuşları için check in, kalkıştan 2 saat öncesi ile kalkışa 40 dk kala arasında yapılıyor. Dış hatlar için bu süre, kalkışa 3 saat kala ile 40 dakika kala arası olarak belirlenmiş. Donavia’nın Moskova ve St.Petersburg’a olan uçuşları için check in masaları, kalkışa 30 dk kala kapanıyor. Donavia, Aeroflot ve Rossiya yolcularının, kalkıştan 24 saat önce ile boardingden 45 dk önce arasındaki sürede self check in yapma imkanı var. Ek olarak Business Class, Aeroflat Bonus (silver ya da daha yüksek) üyelerinin özel check-in masası bulunuyor.

Moskova Sheremetyevo Terminal D, kural olarak check in süresini uçuşa 6 saat kala ile 40 dk kala arası olarak belirlemiş. Rostow yolcuları için check in masası, kalkışa 30 dk kala kapanıyor. Bu havaalanından uçuş yapacak yolcular, elektronik self check in cihazlarını da kullanabiliyorlar.

Online check-in ise bazı uçuşlar için mümkün kılınmış. Web sitesine girip, gerekli yerleri doldurduktan sonra biniş kartınızın çıktısını alıyorsunuz. Her ihtimale karşı, boarding süresinden önce havaalanında bulunmakta fayda var.


BAGAJ KULLANIMI

Öncelikle, check ine vereceğiniz bagajın üstüne isim, adres, iletişim bilgilerinizi yazmanızı ve kıymetli evrak, laptop, para, mücevher gibi eşyalarınızı yanınızda bulundurmanızı öneriririz.

Donavia; Business Class yolcuları için maksimum 15 kg, Economy Class yolcuları için maksimum 10 kg el bagajını ücretsiz olarak taşıyor. El bagajı boyutu ise en fazla 115 (55x40x20) cm olabilir. Ek olarak yanınıza evrak çantası, dosya, şemsiye, mont, beşik gibi eşyalarınızı alabilirsiniz. Ağırlık limitini geçmediği sürece parça kısıtlaması yok.

Check ine vereceğiniz bagajlarda; Business, Premium Economy, Premium Comfort Class yolcuların 2 parça bagaj ücretsiz bagaj hakkı var. Economy Class yolcuları için 1 parça bagaj hakkı belirlenmiş. Bagaj görevlisinin sağlığı ve bagajların hasar görmemesi açısından, bagaj aşımı ücretlendirmesinde bile 32 kg üstü bagajlar kabul edilmiyor. Business Class bagajları maksimum 32 kg ve 150 cm olabiliyor. Economy, Premium Economy ve Comfort Economy Class yolcularının bagaj ağırlığı maksimum 23 kg ve boyutu maksimum 158 cm olabiliyor. 2-12 yaş arasındaki çocuklar, yetişkinlerle aynı bagaj haklarına sahip. 2 yaş altı için, tek parça maksimum 10 kg bagaj hakkı var ve maksimum boyut 115 cm olabiliyor.

Bagaj aşımında parça başına ücretlendirme yapılıyor. Aşıma bağlı olarak, Amerika uçuşları için daha fazla ücretlendirme yapılabiliyor.


LOYALTY PROGRAMI

Aeroflot Bonus program ile mil kazanıp bunları sonraki seyahatleriniz için kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Partner şirketlerin uçuşlarından mil kazanmanız da programa dahil ve check-in, bagaj gibi konularda da avantaj sahibi oluyorsunuz. Aynı zamanda First ve Business yolcuların kendilerine özel bekleme salonları var.UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

3 saat ve üzeri uçuşlarda, daha geniş ve rahat koltukları seçebiliyorsunuz. Kabin sınıfınıza, rotanıza ve uçuş saatinize bağlı olarak atıştırmalık, içecek ve yemek sunumu oluyor.EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Evcil hayvanınız seyahatiniz sırasında size eşlik edebilir. Rezervasyon sırasında bunu belirtmeniz gerekiyor (Köpek, kedi, kuş, balık gibi…) Kabin içerisinde en fazla 2, uçuş başına en fazla 4 evcil hayvan kabul ediliyor. Evcil hayvanınızın seyahat izni, sağlık belgeleri, sertifikaları tam olmalı. Taşınacağı kafesin sağlam, altı su geçirmez ve soğurgan bir örtüyle kaplanmış olması gerekiyor. Kafesine evcil hayvanla beraber maksimum ağırlığı 8 kg maksimum boyutu 115 cm olabiliyor. Acil çıkış kapısı, tuvalet gibi noktaların yanında oturan yolcuların kafesi yanına almasına izin verilmiyor. Rehber köpekler, ağırlığına bakılmaksınız ücretsiz olarak taşınabiliyor. Diğer hayvanlar bagaj aşımı olarak sayılıp ona göre 2. parça bagaj olarak ücretlendiriliyor.Paylaş