Darwin Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

Etihad Regional marka adının altında hizmet veren Darwin Airline, İsviçre bölgesel havayolu olarak 2003te kurulmuştur. Ana ofisi Agno’da, Lugano Havaalanındadır. İç hatlarla beraber, çeşitli Avrupa ülkelerine de dış hat seferleri düzenlemektedir.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Sorunsuz bir yolculuk için, havalimanına 2 saat önceden gelmeniz tavsiye edilir. Lugano Havaalanında check-in hizmeti kalkıştan 20 dakika önce sona ermektedir. Bu süre Cenevre Havalimanında 45 dk önce, Roma – Leonardo Da Vinci havalimanında, Palma de Mallorca Havalimanında ve Valencia Havalimanında kalkıştan 60 dakika öncedir. Olbia Costa Smeralda Havaalanında ise 30 dakika önce sonra eriyor. Şehirler arası böyle farklılıklar olduğundan rezervasyon sırasında check-in saati hakkında bilgi almanızı ya da uçuş gününden önce check-in saatini kontrol etmenizi öneririz. Cenevre, Lugano ve Zürihten kalkan uçaklar içinse Online Check-in seçeneği var. Online check-in ile koltuklarınızı seçebilir, böylece aileniz ve arkadaşlarınıza yakın koltuklarda seyahat edebilirsiniz. Kalkıştan 24 saat önce başlayıp bir saat önce sona eren bu hizmet, yakın bir süre içinde diğer yerlerden de yapılabilir hale gelecek.


BAGAJ KURALLARI

Öncelikle bagajlarınızın üstüne isim ve adres bilgilerinizi yazmanızı öneririz. Bunun yanı sıra, kıymetli evrak, laptop, para, mücevher, anahtar gibi önemli eşyalarınızı da el bagajına alıp yanınızda taşımanız yararınıza olacaktır. Avrupa Birliği güvenlik düzenlemeleri ve el bagajı kuralları İsviçre tarafından da benimsenmiştir. Düzenlemeye göre, 100 ml altındaki likit, jel ya da diş macunu gibi eşyalarınız el bagajında taşınabilir. Bunlar plastik, kapaklı ve bir litrelik bir plastik pakette olmalıdır. El bagajlarınız güvenlik görevlileri tarafından kontrol ediliyor. Diğer likitlerinizi check-ine verdiğiniz bagaja koyabilirsiniz fakat teknik güvenlik sebepleriyle bu miktarın da 2 litre altında olması gerekiyor. Duty-Free’den aldıklarınız ise kendi güvenlik çantasında durmalı ve yol boyunca açılmamalı.

Check-in’e verilecek bagajlar tek parçaysa, bebekler için 10 kg’a kadar, Economy yolcuları için 23 kg’a kadar ücretsiz. Premium Economy sınıfında bu limit her biri 32 kg’a kadar iki parça olarak belirlenmiş.


LOYALTY PROGRAM

Etihad Guest üyelerine belli ayrıcalıklar var. İlk uçuşunuzdan itibaren kazanacağınız miller size hediye olarak geri dönüyor. Koltuk rezervasyonu yapabilir, araba kiralamada avantaj elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra partner havayollarına da göz atmanızda fayda var.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Uçuş zamanına ve gününe göre, sabahları kruvasan ve kahve, öğle ve sonrasında sandviç ve bir kadeh şarap gibi ikramlar var. Havayolunun sunduğu Evolution dergisini ücretsiz olarak okuyabilir,


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Rezervasyon sırasında evcil hayvanınız olduğunu belirterek kedi ve köpeklerinizin seyahatinize eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Gerekli sağlık belgeleri ve seyahat izinlerinin yanınızda olması gerekiyor. Kabine alınabilecek hayvan sayısı limitli. Evcil hayvanınız mutlaka temiz, sağlam bir kafes içinde olmalı ve yolculuk boyunca kafesten dışarı çıkarılmamalı. Kafes boyutu maksimum 115 cm olmalı ve kafesin hayvanla beraber ağırlığı 8 kg olmalı. Ücretlendirme ise rotaya göre değişiyor. Mesela Avrupa’dan Birleşik Krallık’a olan uçuşlarda ücret 8 kg için 230 Euro iken, diğer Avrupa ülkelerine olan uçuşlarda 65 Euro. Yolculuğa ve taşımanın türüne göre ücretlendirme değiştiğinden, havayolundan bilgi almanız daha faydalı olacaktır.
Paylaş