China Southern Havayolları

Book your flight

to

Merkezi Guangzhou şehri olan China Southern Airlines 1988 yılında kurulmuştur. Uçak sayısı ve yolcu taşıma bakımından Çin’in en büyük, dünyanınsa altıncı şirketidir. 193 uçuş noktasına sahip olan şirket, SkyTeam topluluğuna üyedir.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

China Southern Airlines çok fazla uçuş notasına sahip olduğundan, spesifik bir check in saati veremiyoruz. Havalimanına ve uçuşa göre check in saatleri değişse de, genel olarak uçuşunuzdan 30 dk önce tüm işlemlerinizi bitirip, kapıda hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu süre, 45 dk öncesi ya da bir saat öncesi olarak değişebileceğinden, uçuşunuzdan önce teyit almanızı tavsiye ediyoruz.

Online check-in için web üzerinden CZ anasayfasını ziyaret ederek, club bookings kısmında, online check-ini seçip formu dolduruyorsunuz. Sky Pearl üyesiyseniz, log in olup kart numarası, şifre, cep telefonu numarası gibi bilgileri girip sistemden online check-in yapabiliyorsunuz. Online check-in, elektronik biletlerinde bütün sınıfları kapsıyor.

İç hatlardan iç hatlara uçuşta, Guangzhou’dan dış hatlara uçuşta ve bazı uluslararası şehirlerde online check-in yapabiliyorsunuz. 2/3/6/8 ile başlayan uçuş numaralarında yapılabiliyor. (Örn: CZ6104) Özel hizmete ihtiyaç duyan çocuklu, bebekli, hamile, engelli, gazi, öğrenci ve öğretmen grupları gibi yolcularda online check-in yapılamıyor. Onaylanmamış uçuşlarda ve değiştirilmiş biletler de online check-in kapsamına girmiyor. Yoğunluğu engelleme amaçlı self servis check-in yapma imkanınız da var. Aynı zamanda elektronik bileti olan yolcular, web sitesinde listesi bulunan havaalanlarındaki Kiosklardan check in yapabilir. İşlemlerinizden sonra biniş kartınızın çıktısını almayı unutmayın ve belirtilen son zamandan önce biniş kapısında hazır bulunun.


BAGAJ KURALLARI

Öncelikle bagajlarınızın üstüne isim ve iletişim bilgilerinizi yazmanızı öneririz. Ayrıca para, mücevher, kıymetli evrak, anahtar gibi önemli eşyalarınızı yanınızda bulundurmalısınız.

Gerek iç hatlarda gerekse dış hatlara yapılacak yolculuklarda el bagajı, First Class için 2 parça, Business, Premium Economy ve Economy Class için bir parça ve her bir parça maksimum 5 kg olabilir. El bagajını boyutu en fazla 115 cm olabiliyor. Likit, pil gibi eşyalarda kısıtlamalar söz konusu. İç hatlardaki uçuşlar için check in’e verilecek olan bagajlar, First Class yolcuları için 40 kg, Business Class yolcuları için kg, Premium Economy ve Economy yolcuları için 20 kg, 2 yaşından küçük çocuklar içinse 10 kg olarak belirlenmiş.

Dış hatlardaki uçuşlarda bagaj hakkı rotasyona göre değişiyor. Örneğin Japonya, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya ve Dubai rotasını kullanacak Premium First ve First Class yolcularının her biri maksimum 32 kg olabilen 3 parça, Business Class yolcularının her biri 32 kg olabilen 2 parça, Premium Economy yolcularınınsa her biri 23 kg olabilen 2 parça bagaj hakkı var. 2 yaşından küçük çocuklara da 10 kg bagaj hakkı tanınmış. Merkez ve Batı Asya için ayrı, tüm bunların haricinde kalan rotalar için ayrı limitler var. China Southern Airlines web sitesinde bu konuda detaylı bir tablo bulunuyor.


LOYALTY PROGRAM

Sky Pearl Club üyeleri, yolculuklarından mil kazanıyor. Üyelik seviyesi yükseltildikçe, elde edilen avantajlar da artıyor. Otel, telekominikasyon, araç kiralama gibi ekstra avantajlar da söz konusu ve bu avantajlar anlaşmalı havayolu şirketleri ile yapılan uçuşlarda da geçerli oluyor.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

3 ayda bir yenilenen filmlerle yolculuğunuzu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Müzik dinleme, video izleme, dergi, gazete gibi imkanlar sunuluyor. Kalkıştan 15 dk sonrasında içecek ikram edilmeye başlıyor. Yemek olarak ise Çin ve dünya mutfağından örnekler sunuluyor.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Minik dostunuz yolcu kabininde seyahat edemese bile check in yapılan bagajlarla taşınabiliyor. Koruma köepkleri dışında hiçbir hayvan yolcu kabinine kabul edilmiyor. Check in yapılan bagajlarla taşınması için gerekli sertifikalar, sağlık belgeleri, seyahat izinleri tam olmalı. Rezervasyon sırasında evcil hayvanınızın size eşlik edeceğini de belirtmelisiniz.

Küçük hayvanlar için ücretlendirme, bagaj aşımı tarifesinden yapılıyor. Parça başına ücretlendirme uygulaması da olduğundan, yolculuk öncesi detaylı bilgiyi havayolundan almanız daha faydalı olacaktır. Bunların yanı sıra, görme ya da işitme engeli olan insanlara yardımcı olması için eğitilen köpekler ücretsiz bagaj kapsamında değerlendiriliyor. Bunlara ek olarak, oluşabilecek tüm durumlarda sorumluluğu kabul ettiğinize dair bir anlaşma imzalarsanız, evcil hayvanınız kargo olarak da taşınabiliyor.
Paylaş