Cathay Pacific Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

1946da kurulan şirketin kayıtlı ofisi One Pacific Place’te, ana ofisi ise Hong Kong Havalimanında. Oneworld Alliance’ın kurucu üyesi olmakla beraber, Dragonair’ın da bağlı üyesi.


CHECK-IN KURALLARI

Online Check-in kalkıştan 48 saat önce başlayıp, kalkıştan 90 dakika öncesine kadar devam ediyor. Online check-inde koltuk seçme ve koltuk değiştirme imkanınız var. Web sitesinden online check-in bölümüne gelip, yönergelerini takip ederek işleminizi tamamlıyor, sonra da bunun çıktısını alıyorsunuz. Bu kadar basit! Biletiniz ekstra ödeme gerektirmeyecekse, check-ine verilecek bagajınız yoksa ve sıra derdiyle uğraşmak istemiyorsanız ideal bir yol. Üstelik bunu mobil olarak da yapabiliyorsunuz.

Havayolu, yoğunluğu azaltmak amacıyla, self check-in imkanı da sunuyor. Bazı terminallerde, Kiosklardan bu işlemi gerçeleştirebiliyorsunuz.

Uçuşunuzdan en az iki saat önce havaalanında hazır bulunmanız, sorunsuz bir uçuş açısından önemli. Eğer Hong Kong’dan uçuş yapacaksınız, biniş kartınızı uçuşa en geç 45 dk kala almanız gerekmektedir. Kuzey Amerika ya da Riyad’dan uçuş yapacaksanız; bu süre en geç, kalkıştan bir saat öncesidir. Dubai’den gidecekler ise kalkıştan 75 dakika önce işlemlerini tamamlamalı.


BAGAJ KULLANIMI

Öncelikle kıymetli evrak, laptop, pasaport, kimlik, anahtar, mücevher, para gibi değerli eşyalarınızı yanınızda bulundurmanızı ve check-ine vereceğiniz bagajın üstüne kimlik ve iletişim bilgilerinizi yazmanızı öneririz. El bagajında yasak olan maddeler genellikle belli olsa da, bazı ülkeler diğerlerinden farklı prosedürler uygulayabiliyor. Mesela Amerikaya uçarken el bagajınızda çakmak bulunduramıyorsunuz. Bu gibi kontrolleri önceden yapmanız, olası problemleri engeller. Check ine verilecek herhangi bir parça 32 kgdan fazla olmamalı. Enstrümanlar, spor ekipmanları, kamera ekipmanları rezervasyon sırasında belirtilmesi. Bagajınızın boyutu ise en+boy+genişlik maksimum 203 cm olabiliyor.

Amerika, Hong Kong - Yeni Zelanda arasındaki noktadan noktaya uçuşlar ve Hong Kong – Katar arasındaki noktadan noktaya uçuşlar (bu rotada duraksız uçuşlar için farklı ağırlık uygulaması var) dışında ağırlığa göre limitlendirme sistemi uygulanmaktadır. Merkez, Kuzey ve Güney Amerika uçuşlarda parça başına ücretlendirme yapılmaktadır. Hong Kong ve Yeni Zelanda arasındaki noktadan noktaya uçuşlarda parça başına ücretlendirme yapılmaktadır fakat Amerikadakinden farklı kriterlere sahiptir. Aynı zamanda, bilet sınıfına göre de bagaj özellikleri değişmektedir. Bagaj aşım ücreti ise yine uçuş rotasyonunuz ve bilet sınıfınıza göre belirleniyor. Örneğin, ekonomi sınıfından bilet almış bir yolcunun bagaj izni 20 kg. Ama Amerika Birleşik Devletler, Kanada ve bazı Güney Amerika ülkelerinde ağırlığı 23 kg ve boyutu 158 cm olmak üzere check-ine iki bagaj verebiliyorsunuz. Bu yüzden aldığınız bilete göre belirlenen ölçüyü, yolculuk öncesinde kontrol etmeniz oldukça faydalı olacaktır.


LOYALTY PROGRAMI

Havayollarının Asia Miles ve The Marco Polo Club olmak üzere iki farklı programı var. Marco Polo üyeleri bagajdan, uçak içi avantajlara, koltuk rezervasyonundan loung’a kadar bir çok imkana sahip. Asia Milesta ise uçuş yaptığınız sınıfa göre %25ten %150ye kadar mil toplayabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra, Cathay Pacific’in partner olduğu çok fazla havayolu şirketi var. Onların programlarına göz atıp, yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenmenizi tavsiye ederiz.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Uçakların içinde çeşitli dergiler, ekranda film, müzik, oyun ve radyo seçenekleri bulunmakta. Koltuklar eğilebilir şekilde dizayn edilmiş ve koltuk aralıkları da buna uygun genişlikte bırakılmış. İkramlar ise sınıflara göre değişiyor. Premium Economy’de çevre dostu, tek kullanımlık diş fırçası, kulak tıkacı gibi nesnelerin olduğu bir kit, sıcak havlu, çeşitli atıştırmalıklar sunuluyor. Bu çeşitlilik, bilet sınıfına paralel olarak artış gösteriyor, ücretsiz ikramlar da aynı şekilde. Uzun mesafeli uçuşlarda Ekonomi sınıfına iki çeşit sıcak yemek, meşrubat ve alkollü içecekler ikram ediliyor. Rezervasyonunuz sırasında, alerjen olduğunuz maddeleri görevliye hatırlatıp, yemeğinizi ona göre hazırlatmanız da önerilerimiz arasında.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Minik dostunuz bagaj kısmında taşınabilir. Evcilleştirilmiş köpekler, kediler ve kuşlar izin verilen hayvanlar kapsamında fakat saldırgan cins sayılan köpeklere izin verilmiyor. Gerekli sağlık dokümanlarının, seyahat izninin ve yaş aralığının sağlanması gerekiyor. Hayvan sayısı olarak da belli kurallar söz konusu. Taşıma ücreti, minik dostunuzun büyüklük ve ağırlığıyla alakalı. Destinasyona göre de bu ücretlendirme değişiyor. Kafesin sağlam, dayanıklı ve altının su geçirmez olması gerekiyor. Eğer isterseniz, evcil hayvanınızın taşınmasını havayolunun kargosunu kullanarak da gerçekleştirebiliyorsunuz. Rezervasyon sırasında evcil hayvanınız olduğunu belirtip, daha detaylı bilgiyi havayolundan alabilirsiniz.Paylaş