B&H Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

Şirket ilk olarak Air Bosna ismiyle 1994te resmi havayolu olarak kuruluyor. Merkezi Saraybosna’da bulunan B&H havayollarının büyük bir hissesi (%49) Türk Havayollarına aittir.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Şirket ilk olarak Air Bosna ismiyle 1994te resmi havayolu olarak kuruluyor. Merkezi Saraybosna’da bulunan B&H havayollarının büyük bir hissesi (%49) Türk Havayollarına aittir.


BAGAJ KURALLARI

Öncelikle olası her duruma karşı, bagajınızın üstüne isim, soy isim ve iletişim bilgilerinizi yazmanızı öneririz.

Uçağa binerken tek parça el bagajı, mont ya da şemsiye gibi aksesuarlar, mini seyahat çantaları, kamera, laptop, katlanabilir olmak kaydıyla bebek arabası, bebek maması gibi eşyalarınızı yanınıza almanız serbest. Bunların ağırlığı; Ekonomi sınıfında en fazla 5 kg, Business sınıfta ise 8 kg olmalı. Boyutu ise 155 cmden fazla olmamalı. Size tavsiyemiz; anahtar, mücevher, kamera, para, cep telefonu, ilaç gibi değerli eşyalarınızı yanınızda bulundurmanız. Bunların güvenlik ve sorumluluğunu havayolu firmaları üstlenmiyor çünkü.

Yetişkinler ve iki yaşını aşmış yolcular için bagaj kullanım hakkı vardır. Limit, charter uçuşlar için 15 kg, Ekonomi sınıfı için 20 kg, Business içinse 30 kg olarak belirlenmiştir. Bunu aşan bagajlar, bütün uçuşlarda kg başına 5 Euro ile ücretlendirilir. Spor ekipmanları, enstrümanlar gibi standart olmayan bagajların rezervasyon sırasında belirtilmesi gerekmektedir ve bunun için özel fiyatlandırmalar vardır. Bunları el bagajı olarak alıp ona göre ödeme yapmanızı öneririz. Geciken, kaybolan ve hasar gören bagajlar içinse, firma en kısa sürede bulunması için gerekenleri yapacağının garantisini vermektedir.

45 gün içerisinde bagajınız elinize geçmezse, kayıp olarak işlenecek ve valizinizle ilgili her türlü gelişme size iletilecektir.

Bagajdan eksilen bir eşyanız olursa bu durumu havayoluna bildirin. En fazla 90 gün içinde, firma eşyanızı bulmak için her şeyi yapacaktır.


LOYALTY PROGRAM

Bonus flight programı kapsamında, 12 ay içinde B&H noktalarından herhangi 5 tanesine uçtuğunuzda, 6. Biletiniz ücretsiz oluyor. Ücretsiz biletinizi Saraybosnadaki Branilaca sokağında bulunanan B&H satış ofisinden alabiliyorsunuz. Ayrıca Business yolcuları, Saraybosna Uluslararası Havalimanındaki özel bekleme yerini kullanabiliyor.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Yemek için sekiz farklı menü var. Bunlardan dördü ekonomi, dördü Business için. 60 dakikanın altındaki uçuşlar için meyve suları, sıcak meşrubatlar ve yüksek kalitede çeşitli sandviçler sunuluyor. Yemek menüsü her hafta farklılaşıyor. Özel yemek isteği ise henüz karşılanmıyor.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Yolcular öncesinde rezervasyon yaptırarak evcil hayvanlarını kabinde taşıyabilir. Ekstraya giren ve ayrıca ücretlendiren bu taşıma, maksimum 8 kg ağırlığındaki evcil hayvanları kapsamaktadır. Evcil hayvanların 140 cmyi geçmeyecek, altı su geçirmez olan bir kafeste taşınmaları gerekmektedir. Taşımanın sorumluluğu ise yolcuya aittir.
Paylaş