Azerbaijan Havayolları Uçak Bileti

11.11’e Özel

Uçak Biletinde Alışveriş Çılgınlığı

HAFTASONU DA DEVAM EDİYOR

Pekin 1111 TL

Book your flight

to

Merkezi Bakü’de olan Azerbaycan havayolları, Azerbaycan’ın en büyük havayolu şirketidir. Merkez ofisi Haydar Aliyev havalimanında olan şirketin toplam 24 filosu bulunmaktadır ve genellikle Orta Asya, Orta Doğu ve Avrupa’ya 40 farklı uçuş noktası olan seferler düzenlemektedir.


CHECK-IN KURALLARI

Kalkıştan 20 saat önce Haydar Aliyev Uluslar arası Havalimanında başlayan check-in işlemi, diğer havalimanlarında genellikle 2 saat önce başlıyor. Check-inlerin kapanması ise genellikle uçuşa 40 dakika kala. Tel-Aviv Ben Gurion havalimanında durum biraz daha farklı. Burada check-in, uçuştan 3 saat önce başlayıp uçuşa 60 dakika kala sona eriyor.

Check-ine vereceğiniz bagajınız yoksa, sırayla uğraşmamak ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız; online check-in gibi bir seçenek de mevcut. Azerbaycan Havayollarının web sitesine girip, Check-in kısmını tıklayarak gerekli bilgileri girip, biniş kartınızın çıktısını alabiliyorsunuz.

Uçuşunuzu kaçırmamak için, tüm işlemlerinizi bitirip, uçuşa 20 dakika kala boarding kapısında olmanız gerekmektedir.


BAGAJ KULLANIMI

Bagaj kullanımı için belirlenmiş kurallar var. Azerbaijan Havayolları, checkin’e verilen bagajlar için parça başı hesaplama anlayışına sahip. From now on the calculation shall be made on the basis of the number of pieces of baggage. (Except on “Baku- Istanbul (Sabiha Gokcen airport)- Baku” and “Gyandja – St.Petersburg- Gyandja” routes).

Kontrole verilen bagaj en fazla 158 cm olmalı. Business için bagaj hakkı 32 kiloyu geçmeyen iki parça, Ekonomi içinse 23 kiloyu geçmeyen tek parça olarak belirlenmiş. Bundan fazlası ekstraya giriyor ve parça başına 50 Euro ücretlendirme yapılıyor. Bagaj boyutu ise 158 cmden büyük olmamalı. Bakü’den İstanbul’a transfer olacak yolcuların bagajları sadece orta nokta olan Bakü – Haydar Aliyev Havalimanında check-in ediliyor.

Rezervasyon ve bilet alımı sırasında belirterek, spor ekipmanlarınızı yanınızda götürebilirsiniz. Tenis raketleri dışında bagaj olarak verilen ekipmanların düzgünce paketlenmiş olması gerekiyor.


LOYALTY PROGRAMI

Havayolunun AZAL-Miles programı var. AZAL-Miles üyelerine bagaj için avantajlı bir ücretlendirme yapılıyor ve aynı zamanda yolculuk yaptıkça hediye mil kazanıyorsunuz.UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Bütün uçuşlarda, film izleme ve müzik dinleme seçeneği sunuluyor. Business yolcuları taşınabilir medya oynatıcılarından yararlanabiliyor. Popüler filmlerden belgesellere istediğiniz seçimi yapabiliyor, oyun oynayabiliyorsunuz.

Baküden kalkan uçuşlarda kahvaltı dahil, diğerlerinde sıcak ve soğuk olmak üzere yemekler ve sandviçler servis ediliyor. Ayrıca iç hatlarda etnik, diyet, vejetaryen gibi yemek çeşitleri var. Seçiminizi rezervasyon sırasında ya da uçuştan 24 saat önce yapabilirsiniz. Alerjik olduğunuz maddeleri de önceden bildirmeniz gerekiyor.EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Evcil hayvanlarınız size seyahatiniz sırasında eşlik edebilir. Bunun için mutlaka kafes içinde olmaları gerekiyor ve ücretsiz bagaja dahil değil ve ekstraya giriyor. Ücretler, minik dostumuzun kilosuna ve kafesin büyüklüğüne göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca, bu durumun rezervasyon sırasında belirtilmesi ona göre bilet kesilmesi gerekiyor. Sizinle beraber kabinde yolculuk etmesini istiyorsanız ve dostunuz 8 kilodan fazla değilse, kafes içinde olması şartıyla 50 Euro ödeyip bunu sağlayabiliyorsunuz. 8 kiloyu geçmemek şartıyla aynı kafeste iki tane evcil hayvanın da taşınması mümkün. Bagaj olarak taşınan evcil hayvanların ücreti ise kafes büyüklüğüne ve ağırlığına göre değişiyor. Örneğin, hayvan kafesle beraber 32 kg altındaysa 50 Euro ödüyorsunuz fakat kafes 158 cmden büyük ise 50 Euro daha ücrete ekleniyor. 75 kg’dan daha ağır olan hayvanlar, kargo olarak check-in ediliyor.


Kampanya Şartlar:

  • Kampanya Başlama Tarihi : 11 Kasım 2016 Saat : 00:01
  • Kampanya Bitiş Tarihi : 13 Kasım 2016 Saat : 23:59
  • Seyahat Dönemi : 11 Kasım 2016 - 31 Mart 2017
  • Kampanya Pekin uçuşu için geçerlidir.
  • Fiyatlara vergiler dahil, hizmet bedeli hariçtir.
  • Kampanyada Pekin için belirlenen 1111 TL, kur dalgalanmasından dolayı fiyat farklılığı oluşabilmektedir.
  • Havayolları ve Geziko.com önceden haber vermeksizin fiyatları değiştirme hakklarını saklı tutar.
  • İptal, iade ve değişiklik durumunda Havayolları tarafından belirlenen kurallar uygulanır.
  • Kampanyalı ücretler havayolları tarafından tanımlanan belirli koltuk sayısı ile sınırlıdır

Paylaş