Asiana Havayolları Uçak Biletleri

Book your flight

to

1988de kurulan şirket, Güney Kore’nin en büyük iki havayolundan biri. Günümüzün en global, en geniş havayolu şirketlerinden olan Asiana Havayolları Mart 2003ten beri bir Star Alliance üyesi. Aynı zamanda Güney Kore milli futbol takımının da resmi sponsoru.


CHECK-IN KURALLARI

On kişiden fazla gruplar için önceden bilgilendirme gerekiyor. Evcil hayvan, tekerlekli sandalye gibi özel durumların da önceden belirtilmeli. Uçuştan 48 saat önce hizmete başlayan check in hizmeti uçuştan bir saat öncesine kadar devam ediyor. Sorunsuz bir yolculuk için, iç hatlar yolcusu checkini uçuştan 20 dakika öncesine kadar tamamlamalı. Dış hatları kullanacaklar, uçuştan 2 saat önce havalimanında olup, uçuştan 70 dakika öncesine kadar check in işleminin tamamlamalı ve uçuştan 45 dakika önce de kapıda olmalı. Asiana Club üyeleri online check inden yararlanma hakkına sahip.


BAGAJ KULLANIMI

Öncelikle bagajınızın üstüne kimlik ve iletişim bilgilerinizi yazmanızı öneririz. El bagajındaki sıvıların limiti maksimum 100 ml. olarak belirlenmiştir. Keskin şekilli cisimlere izin verilmemektir. Check ine verdiğiniz bagada, kırılgan ya da çürüyebilen maddeler, hard case kılıfa konulmamış enstrümanlar, laptop, kıymetli evrak, mücevher, para, pasaport gibi eşyalar olmamalı. Bagaj etiketindeki bilgileri kontrol etmeniz ve etiketi saklamanız da yararınıza olacaktır. Ayrıca başka bir havayolunu kullanarak aktarma yapacaksınız eğer, farklı bagaj kuralları uygulanabilir. Bu durumda, kullanacağınız diğer havayolunun bagaj kurallarını okumanızı tavsiye ederiz. Bagajınızın ve kabin görevlisinin zarar görmemesi açısından tek parça bagajın toplam ağırlığının 32 kiloyu geçmediğinden de muhakkak emin olun.

Amerika Rotaları için ayrıca belirlenmiş kurallar var. Sınıf ya da üyelik durumuna bakılmaksızın, en, boy ve genişlik toplamı en fazla 158 cm olan valizlere izin veriliyor. First sınıf ve Business için en fazla 32 kg olma şartıyla iki parça, yolcu sınıfında en fazla 23 kg olma şartıyla iki parça, bebekler için katlanabilir bebek arabası, güvenlik koltuğu, beşik gibi eşyalarla beraber en fazla 23 kg olma şartıyla bir parça bagaja izin veriliyor.

Amerikan rotası dışındaki bagajlar için limit, ağırlığa göre belirleniyor. Bu, Güneydoğu Asyayı, Çin’i, Japonya’yı, Avrupa’yı ve Pasifikten geçmeyen Amerika uçuşlarını kapsıyor. İzin verilen maksimum ağırlıklar First Class için 3 parça (32 kg) , Business için 2 parça (32 kg) , Economy için 1 parça ( 22 kg), bebekler için 10 kg (beşik, katlanabilir bebek arabası vs dahil) olarak belirlenmiştir. Asiana Club üyelerine belirli ayrıcalıklar tanınıyor. Örnek olarak, Amerika rotaları için, Silver ve Gold üyelerden yolcu sınıfını kullanacaklara maksimum 23 kg iki parça bagaj, First ve Business sınıf kullanacaklara maksimum 32 kg iki parça bagaj hakkı tanınıyor. Amerika rotası dışındakiler ve iç hatlar için de çeşitli ayrıcalıklar söz konusu. Star Alliance uçuşlarda bu ayrıcalıklar değişkenlik gösterebiliyor o yüzden bunu da kontrol etmekte fayda var.


LOYALTY PROGRAMI

Havayollarının Asiana Club üyelik programı var ve bunlar Regular ve Elite olmak üzere iki farklı türde. Asiana Havayollarını veya partnerlerini kullanarak yaptığınız her uçuştan biriken miller, size uçuş ödülü olarak geri dönüyor. Üye olduğunuz program aynı zamanda Star Alliance programında da karşılık buluyor (Asiana Club Gold üyelerinin Star Alliance Silver üyesi sayılması gibi) Üyelik türünüze göre bagaj, check-in, uçak içi servis gibi konularda da çeşitli ayrıcalıklarınız oluyor.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Asiana Havayollarının geniş bir yemek menüsü var. Rezervasyon merkezini kullanarak, uçuşunuz için İslami yemeklerden Vejetaryene, deniz ürünlerinden Koşer yemeğine kadar bir çok çeşidi seçebiliyorsunuz. Bebek ve çocuklar da unutulmamış. Hatta kutlama yapmak isterseniz 24 saat önceden belirtilmek şartıyla pasta bile hazırlayabiliyor. Uçakta koltuk arkası ekranlar sayesinde müzik dinleyip, film izleyebiliyorsunuz. Oyun oynamak isteyenler için de bu seçenek var


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Taşınabilir evcil hayvanlar; yetişkin kişi başına bir kedi, köpek ve kuş olarak belirlenmiş. Yavru olmamak şartıyla bir kafeste bir hayvan olmalı ve kafesle beraber maksimum ağırlık 5 kg ve kafes boyutu 115*21 cm olmalı. Bagaj olarak vermek isterseniz bu ölçüler değişiyor ve kafesin belli bir dayanıklılık standardında olması gerekiyor. 8 haftadan küçükler, belli sağlık problemi olanlar ve hamile hayvanlar ise kabul edilmiyor. Evcil hayvanınızın cinsine, boyutuna ve özelliklerine göre havayolunun sitesinden daha detaylı bilgi almanızı öneririz.Paylaş