All Nippon Airways Uçak Biletleri

Book your flight

to

All Nippon Havayollarının temeli Far East Havayolları ve Nippon helikopterin birleşmesine dayanıyor. Nippon Helikopter ve Uçak, 1952’de kurulmasına rağmen yolcu hizmetleri 1954te başlıyor. Far East Havayolları da 1952de kuruluyor ve bir süre uçuşa başlamıyor. 1958de ise bu iki şirket birleşiyor ve böylelikle Japonyadaki en büyük, özel havayolu şirketi All Nippon Havayolları ismiyle kurulmuş oluyor. ANA aynı zamanda Star Alliance üyelerinden biri ve kendine özel, “ANA Lounge” adında bekleme salonu var.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Uluslararası uçuşlarda check in işlemlerinin başlayışı genellikle uçuşlardan 3 saat önce olsa da, bazı havalimanlarında farklı uygulamalar yapılmaktadır. Kalkış saatinden 60 dk önce (Haneda havalimanında 40 dk önce) uçuştan 30 dk önce boarding kapısında hazır bulunmanız gerekmektedir.

Online check in yapıp zamandan kazanmak isteyenler için, uçuştan 24 saat önce başlayan online check in opsiyonu, uçuştan 75 dk önce sona ermektedir. Bu işlemi aynı zamanda, akıllı telefonlarınızdan da yapabiliyorsunuz. Online ya da mobil check in sonrasında, biniş kartınızın çıktısını almayı unutmayın.

Başka bir alternatif olarak, self servis check in makinelerini kullanabilirsiniz. Bunun için de check-ine girmesi gereken bagajınızı, uçuşunuzdan en az 60 dakika önce bagaj kabul bölümüne bırakmalısınız.


BAGAJ KURALLARI

El bagajı olarak, 10 kg’ı geçmeyen çantalarınızı ve ek olarak mont, şemsiye, laptop gibi kişisel eşyalarınızı yanınıza alabilirsiniz. El bagajının boyutu en fazla 55x40x25 (115) cm olabilir. El çantanıza alacağınız çakmak, alkollü içecek, pil gibi eşyalarda ve Hindistan uçuşları için baharatlarda belirli kısıtlamalar var.

Öncelikle bagajlarınızın üstüne isim ve iletişim bilgilerinizi yazmanızı ve para, mücevher, kıymetli evrak, anahtar, kimlik gibi önemli eşyalarınızı el bagajına almanızı öneririz. All Nippon Havayollarının belirlediği ücretsiz taşıma limitleri parça sayısına ve kiloya göre değişiyor. First Class için izin verilen bagaj miktarı, her biri maksimum 32 kg olabilen 3 parça. Business Class yolcuları, her biri maksimum 32 kg, iki parça bagajı check ine ücretsiz olarak verebiliyor.Economy ve Premium Economy yolcuları maksimum 23 kg bir parça bagajı check-ine verebiliyor. Bilet sınıfı fark etmeksizin, bagaj boyutu 158 cm’den fazla olamıyor. Bebekler için izin verilen bagaj miktarı, yetişkinlerle aynı şekilde. Bagaj aşımı, kilo ya da parça sayısına bağlı olarak ücretlendirilse de genel olarak 30 Euro ile 150 Euro arasında değişiyor. Spor ekipmanı, müzikal enstrüman gibi eşyalar, serbest bagaj hakkını aşıyorsa ayrı ücretlendirme yapıyor. Ekipman ve enstrümanların maksimum boyutu 203 cm olmalı.


LOYALTY PROGRAM

ANA Mileage Club üyeleri, yolculuklarından mil kazanabiliyor ve bunları biriktirebiliyor. Biriktirilen miller, sonraki yolculuklar için kullanılabildiği gibi, anlaşmalı otellerde, taksilerde ve hediyelik eşyalarda da kullanılabiliyor.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Filmler, müzikler ve oyunlar eşliğinde yolculuğunuzu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. ANA bunun için, gürültü engelleyici kulaklıklardan, ekranlara kadar en iyi teknolojik ürünleri sunmaya çalışıyor. Güzergaha göre menü farklılık gösterse de, sıcak ve soğuk içeceklerle beraber alkol servisi yapılıyor. Yemek olarak ise geniş bir menü var fakat yemek ikramları da uçuşa göre değişiyor. ANA web sitesinde, uçuş yapılacak günlere göre sunulacak ikramların detaylıca yer aldığı bir tablo bulunmakta. Böylelikle uçuşunuzdan önce sunulacak ikramları öğrenme şansınız var.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Seyahatinize, minik dostlarınız eşlik edebilir. Bunun için belli kurallar var. Öncelikle evcil hayvanınızın gerekli sağlık koşullarına uygun olması ve seyahat izninin olması gerekiyor. Bunun yanı sıra rezervasyon sırasında, evcil hayvanınız olduğunu belirtmelisiniz. Çünkü her uçuş için ayrı belirlenmiş evcil hayvan taşıma limiti var. Kedi, köpek ve kuş cinsi bir evcil hayvan kabine kabul ediliyor. Hamster ve tavşan gibi evcilleştirilmiş küçük hayvanlar da bu kategoriye dahil. Kısa burunlu köpekler (Bulldog, Boxer, Chow Chow gibi) ve soğuk kanlı hayvanlar, sürüngenler; sağlık ve güvenlik sebepleriyle uçağa kabul edilmiyor. Taşınacağı kafesin dayanıklı ve altının su geçirmez olması gerekiyor. Kafes, evcil hayvanın rahatlıkla nefes alabileceği ve yolculuk boyunca sorun yaşamayacağı şekilde dizayn edilmiş olmalı. Kafes boyutu 115 cm geçmemeli ve evcil hayvanla beraber toplam ağırlık da maksimum 45 kg olmalı ve yeterli mamayı bırakmalısınız. Ücretlendirme ise gidilecek rotaya göre değişiyor.
Paylaş