Air Europa Uçak Biletleri

Book your flight

to

AirEuropa

1986 yılında İspanya’da kurulan şirket, 1993 yılında ilk uçuşlarına başladı. Şu anda İspanya’nın en büyük üçüncü havayolu olan Air Europa’nın merkezi Mayorka’da bulunuyor. Avrupa, Kuzey Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarına hizmet veren havayolu, Globalia isimli bir turizm şirketine ait. 2007 yılından beri SkyTeam üyesi olan Air Europa son 10 yılda, operasyonlarını gözle görülür bir şekilde arttırdı.

Check in Kuralları

Air Europa ile yapacağınız seyahatlerde biniş kartınızı uçuşunuzdan 48 saat önce ve 1 saat kala alabilirsiniz. Uçuşunuzdan 48 saat önce de online check-in yapmaya başlayabilirsiniz.

Bagaj Kullanımı

Ekonomi sınıfı için kabin bagaj hakkı 10 kg’ı ve 55x35x25 cm boyutlarını geçmeyecek şekilde sadece 1 adet el bagajı iken, Business için yurt içi ve Avrupa uçuşlarında 14 kg, Amerika uçuşlarında 18 kg olarak belirlenmiş. Kargo kısmında gidecek bagajlarınız için ise sınıflara göre ayrım yapılmakta. Economy sınıfı için 1 adet 23 kg’ı geçmeyecek bagaja izin verilirken. Business sınıfı içinse yurt içi ve Avrupa uçuşlarında 23 kg’ı geçmeyecek 2 adet bagaja, Amerika uçuşları içinse 23 kg’ı geçmeyecek 3 bagaja izin veriliyor. Daha detaylı bilgi için Air Europa’nın internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Loyalty Programı

Air Europa, Flying Blue isimli loyalty programını kullanıyor. Bu program sayesinde isterseniz kişisel, isterseniz de şirketiniz için size sağlanan çeşitli imkânlardan faydalanma şansını yakalıyorsunuz. Topladığınız puanları uçuş millerine çevirip bedava uçak biletleri kazanabileceğiniz gibi programın sağladığı farklı avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Kazandığınız puanlar sayesinde sınıf yükseltme, fazla bagaj imkânı vb birçok avantaj mevcut. Şirketler içinse yine puan toplayarak bedava uçak biletleri kazanabilir ve böylece ulaşım masraflarınızı azaltabilirsiniz. Flying Blue Loyalty programına dâhil olduğunuzda, bu programı kullanan diğer havayolu şirketlerinden de aynı şekilde faydalanabilirsiniz.

Uçak İçi Eğlence Sistemi

Air Europa, transatlantik uçuşlarında yolculuğu daha keyifli bir hale getirmek için özenle seçilen ve güncellenen görsel-işitsel eğlenceler sunuyor. Yeni filmler, klasikler, tematik kanallar ile saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. (Sadece Airbus330’larda)

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvanlarınız bagajınıza dâhil değildir. Belirli bir ücret karşılığında sevgili dostunuz kabin ya da kargo bölümünde yolculuk edebilir. Eğer evcil hayvanınızla yolculuk edeceksiniz, gerekli işlemleri tamamlayabilmek için havaalanına erken gitmenizi öneririz.


Paylaş