Air Malta Uçak Biletleri

Book your flight

to

Malta hükümetinin uluslararası havayollarına çağrı bulunmasıyla birlikte Pakistan’ın öncülüğünde 1973 yılında kurulan Air Malta, ilk zamanlarda Air Malta Co Ltd. ismini kullanmıştır. Merkez ofisi La Vallete’dir. Filosunda mevcut olan 14 uçağı ile birlikte yaklaşık 50 noktaya tarifeli uçuş sağlamaktadır.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Air Malta havayollarında havaalanında yapılan check-in işlemleri bazı havayollarına göre az da olsa farklılıklar göstermektedir. Check-in işlemleri uçağın kalkışından 45 dakika önce sona ermektedir. El bagajı olan Club Class yolcuları için bu süre kalkış saatinden 30 dakika öncesidir. Bu nedenle her zamanki gibi 2 saat öncesinden havaalanında bulunulmalı. Varış noktalarına odaklı yapılacak işlemleri göz önüne alırsak yola çıkmadan Air Malta’nın resmi sayfasına göz atmakta yarar var.

Air Malta havayollarında havaalanında check-in yapılabileceği gibi web üzerinden ve mobil telefon aracılığı ile check-in işlemleri yapılabilmektedir. Online check-in ile kurumun resmi web sitesi üzerinden check-in yapmak daha pratik ve rahat bir yöntem sunmaktadır. Kalkış saatinden 24 saat öncesinden başlayan online check-in süresi son 2 saate kadar devam etmektedir. Bu süre zarfında internet erişiminin olduğu herhangi bir yerde bu işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Havaalanına gitmeden önce biniş kartımızın çıktısını almayı unutmamalısınız.

Online check-in işleminin yanı sıra smart telefonlarımız aracılığı ile daha da kolay bir yöntemle check-in işlemlerimizi bir kaç dakika içinde zamandan tasarruf ederek yapabiliyorsunuz. İlgili uygulamayı telefonlarımıza indirmeye gerek yok. Şirketin kurumsal web sitesi üzerinden mobil veri aracılığı ile bu işlemi sonlandırabiliriz. Bu yöntemin bazı istikametlerde geçerli olduğunu unutmamak gerekiyor. Air Malta diğer havayollarının aksine yolcularına self servis check-in olanağı sunmuyor.

BAGAJ KURALLARI

Kabin içi Bagaj

Uçakta yanınıza alacağınız el bagajı konusunda Air Malta Club Class yolcularına 15 kg, Ekonomi sınıfı yolcularına 10 kg ağırlığında bir parça bagaj hakkı vermektedir. El bagajınız 20x40x55 cm ölçülerinde, uçaktaki baş üstü dolaplarına sığacak büyüklükte olmalıdır.

Teslim Edilen Bagaj

Air Malta Havayolları’nın Club Class yolcularına tanıdığı ücretsiz bagaj hakkı yetişkinler için 30 kg, 0-2 yaş bebekler için ise 10 kg ile sınırlanmıştır. Ekonomi sınıfı için bu sınırlama 20 kg’dir. Havayolları bagaj hakkı ile ilgili sadece ağırlık sınırlaması uygulamaktadır, ağırlık sınırını aşmadığınız sürece birden fazla parça bagaj taşıma hakkına sahipsiniz. Ancak ağırlığın aşılması durumunda ek ücret talep edilecektir. Grup olarak seyahat ediliyorsa, her grup üyesi aynı ağırlığı taşımak zorunda değil, toplam ağırlığın grup içinde paylaşılması mümkündür.

LOYALTY PROGRAM

Müşteri memnuniyeti açısından Air Malta yolcularına Flypass loyalty programı tanıtmaktadır. Bu program sayesinde yolcular topladıkları miller doğrultusunda çeşitli avantajlar elde edebilmektedirler. Temporary, Permanent ve Diamond olmak üzere üç üyelik kartı bulunmaktadır.

Flypass Temporary Card

Air Malta, Flypass Temporary Card sahiplerine dolu tarihlerde yer önceliği tanımaktadır. Bununla birlikte otel, araç kiralama ve alışveriş için indirim sağlamakta. Kart sahipleri 12 ay içerisinde 10.000 mil yaptıkları takdirde üyelikleri Permanent seviyeye yükseltilmektedir. Bu kart için hiçbir gereksinime ihtiyaç duyulmuyor. İlk uçuşunuzdan sonra bu karta sahip olabiliyorsunuz.

Flypass Permanent Card

Flypass Permanent Card sahipleri; garanti rezervasyon, fazla ve ekstra bagaj ayrıcalığı ve havayolunun business class aktivitelerinden yararlanma imkanı bulmaktadır. Ayrıca kart sahipleri yüzde 35 daha fazla mil hakkı ile business class kontuarlarında check-in yapma fırsatına da sahip olabiliyorlar. 12 ay içerisinde 35.000 mil yapan yolcuların üyelikleri Diamond seviyeye yükseltilmektedir.

Flypass Diamond Card

Bu kart sahipleri yüzde 50 daha fazla mil, yeni seviyeye yükselme nedeniyle yıllık 3000 mil hak elde ediyorlar. 20 kg extra bagaj izninin yanında işbirliği içindeki diğer havayollarının business class aktivitelerinden de yararlanma fırsatı doğuyor. Ücretsiz ve indirimli bilet, otel, araç kiralama, alışveriş, check-in ve bagaj önceliği, gibi imkanlar da bu kartla birlikte sahiplerine ulaşmaktadır. En üst seviye olduğu için diğer seviyedeki tüm haklara birden bu kartla sahip olunmaktadır.

 


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Air Malta Havayolları uçuş süresine bağlı olarak yiyecek, içecek servisi yapmakta. Uzun mesafelerde sıcak yemek ve içecek servisi yaparken, bir saat yirmi dakikayı aşan yolculuklarda aperatif ve sıcak-soğuk içecek servisini ücretsiz yapmaktadır. Daha kısa mesafelerde yiyecek servisi bulunmamaktadır. Alkollü içecek servisi ise ücret karşılığı yapılmaktadır. Vejetaryen menüsü veya benzeri özel yemek siparişlerinizi uçuş saatinizden en az 24 saat önce vermeniz gerekmektedir. Biletinizi alırken yemek tercihinizi de bildirmeniz mümkün.

Business Class

Kişiye özel ayrılmış kabin, geliştirilmiş koltuklar, özel yemek menüleri ve ücretsiz içecek servisi ile Air Malta yolcularına gerçekten de bulutların üstünde bir hizmet sunuyor.

 

Ekonomi Sınıfı

Uçuş süresine bağlantılı olarak servis verilmektedir. 1 saatin üstündeki uçuşlarda sıcak yemek, pasta ve içecek servisi yapılmaktadır. Kısa süreli uçuşlar için aperatif menü ve sandviç tercih edilmiş.

EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Veterinerden gerekli izinler alınıp havayoluna durumu bildirdikten sonra Air Malta pet nakline olanak tanımaktadır. Gerek kabin içinde gerekse bagaj bölümünde sevgili dostlarınızla seyahat edebilirsiniz.

Dostumuzla kabin içinde seyahat edeceksek 40x34x20 cm ölçülerinde sıvı geçirmez bir kutu içerisine kendisini yerleştirmeliyiz. Dostumuzun ağırlığı kutu ile birlikte 10 kg olmalıdır.

Teslim edilen bagajlar bölümüne küçük dostlarımızı geniş sıvı geçirmez kutular içinde bırakabiliriz. Bunun için havayolunu 21 gün önceden bildirmemiz gerekiyor.

Kargo bölümünü tercih ederseniz kilo başına 2.50 euro ücret tahsil ediliyor.


Paylaş