Aer Lingus Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Filosunda 43 uçak bulunduran Aer Lingus 1936 yılında kurulmuş. İrlanda’nın ilk ve Ryanair’dan sonra en büyük ikinci havayolu şirketidir. İrlanda’nın sembollerinden biri olan yonca yaprağının kuyruk bölümünde taşımakta... İlk baştaki kuruluş amacı ise Birleşik krallık ve İrlanda arasındaki yolcuları taşımaktır. Fakat daha sonra Avrupa, Amerika ,İngiltere , Kuzey Afrika ve Türkiye‘ye seferler düzenlemiş ve yılda on bin den fazla yolcu taşımıştır. Merkez ofis Dublin’dedir.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Diğer havayollarında olduğu gibi Aer Lingus havayolları da web, online, mobil ve self servis olarak check-in imkanı sunmakta. Havaalanında check-in yapacak yolcular 2 saat öncesinden pasaport ve giril kartı ile alanda hazır olmalılar. Lingus Havayolu şirketi, yolcularına zaman kazandırmak amacı ile çeşitli check-in yolları sunmuş.

Diğer havayollarında olduğu gibi Aer Lingus havayolları da web, online, mobil ve self servis olarak check-in imkanı sunmakta. Havaalanında check-in yapacak yolcular 2 saat öncesinden pasaport ve giril kartı ile alanda hazır olmalılar. Lingus Havayolu şirketi, yolcularına zaman kazandırmak amacı ile çeşitli check-in yolları sunmuş.

Web Check-In

Uçuş saatinden 30 saat öncesinden son 2 saate kadar şirketin kurumsal sitesi üzerinden check-in imkanı bulunmaktadır. Web üzerinden yaptığımız check-in işlemlerinde sistem otomatik olarak koltuk seçimi yapmaktadır. İsterseniz koltuk değişimi de gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Check-In

Çağımızın yaygınlaşan teknolojilerin başında gelen smart telefonlarımız sayesinde havaalanına check-in yapabilmek mümkündür. Kurumsal şirketin mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra check-in işlemlerini tamamlayabiliyorsunuz. Kullanışlı ara yüze sahip smart telefon uygulaması ile check-in işlemleri daha kolay hale gelmiş.

FastPass Self Service Check-In

Havayollarında bulunan FastPast self service check-in bölümünde dokunmatik ekran üzerinden check-in imkanı sunulmuştur. Sadece el bagajınız varsa bu uygulamadan vazgeçmeyebilirsiniz. Bu servis sayesinde havaalanında kısa bir zaman diliminde check-in imkanından faydalanmış oluyorsunuz.


BAGAJ KURALLARI

Aer Lingus yolcularına 7 kg’ya kadar kabin içi bagaj ve 20 kg’ya kadar teslim edilen bagaj hakkı tanınmaktadır. Limit ise 2 parça halinde 40 kg olarak belirlenmiş. Şirket bagaj ücretlerini ise belirli zaman dilimlerine ayırmış. Ücretler 15 euro ile 35 euro arasında değişiklik göstermektedir. Bagaj ölçüleri ise 23x40x55 cm şeklinde belirlenmiştir.

Kabin içi bagaj hakkınız ise 1 adettir. Bunun yanına laptop, tablet bilgisayar, şemsiye, battaniye, dürbün gibi elde taşınabilir küçük eşyalara izin verilmektedir.


LOYALTY PROGRAM

Şirketin loyalty programı Gold Circle Club olarak belirlenmiş. Gold, Prestige ve Elite olmak üzere 3 adet üyelik kartı sunan şirket her sınıf için ayrı avantajlar sunmaktadır.

Şirketin loyalty programı Gold Circle Club olarak belirlenmiş. Gold, Prestige ve Elite olmak üzere 3 adet üyelik kartı sunan şirket her sınıf için ayrı avantajlar sunmaktadır.

Gold Circle

12 ay içerisinde 2400 puan toplayan yolculara ücretsiz uçuşlar, uçuşlarında güncellemeler, bekleme salonlarına giriş, kişiselleştirilmiş bagaj etiketleri ve bagaj önceliği gibi imkanlar sunulmaktadır.

Gold Circle Prestige

12 ay içerisinde 4800 puan toplayan yolculara Aer Lingus ve diğer anlaşmalı şirketlerin bekleme salonlarına giriş, chek-in önceliği, bagaj önceliği ve kişiselleştirilmiş bagaj etiketleri gibi imkanlar mevcut.

Gold Circle Elite

12 ay içerisinde 8400 puan toplayan yolculara ücretsiz yenileme ve değişiklik, uçuş garantisi, ücretsiz dönüş uçak bileti, bagaj ve check-in önceliği, müşteri servisi gibi imkanlar sunmaktadır.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Oldukça rahat, deri ve esneyebilen koltuklar sayesinde ekonomi sınıf yolcuları için huzurlu bir şekilde yolculuk yapabilme imkanı sunan Aer Lingus, yolcularının keyifli dakikalar geçirebilmesi için uçak içi faaliyetlerine enfes bir menü tasarlamış. Önceden sipariş verme fırsatı sunan Aer Lingus, kahvaltıdan el yapımı yiyeceklere kadar her tülü damak zevkine hitap edebilmeyi başarabilmiş.

Business Class yolcuları için özel dizayn edilmiş yatabilen deri koltuklar sayesinde ayaklarınızı uzatarak gökyüzünde bulutların arasında süzülme imkanı sunan Aer Lingus, şampanya servisleri, küçük sandviçler, tatllı, peynir ve snack servileri ile fark ve tarzını ortaya koymuş.

Bunların yanısıra business class yolcuları için ücretsiz wi-fi, 18 farklı film, yüzlerce müzik, Tv Show-programları, her tarza hitap eden radyo kanalları ve 30 değişik oyun hizmeti de sunulmuş.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Sadece kedi, köpek ve tavşan kabul eden Aer Lingus, aşı ve gerekli tıbbi izinlerin alınması durumunda kabin içinde küçük dostlarımıza yer vermektedir. Küçük dostlarınızı sıvı geçirmeyen hareket etmelerine engel olmayan kutular içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer küçük dostlarınızla seyahat etmek istiyorsanız bu durumu havayoluna 48 saat öncesinden bildirmek durumunda olduğunuzu hatırlatmak gerek. Dostlarınız minimum 10 aylık olmalıdır. Ayrıca Aer Lingus, Akita, Dogo Argentino, Fila Brazilerios, Mastif, Amerikan Pitbull, Amerikan Staffordshire Terrier, Japon Tosa, Bulldogs, Pugs, Boxers gibi köpekleri; İran ve diğer egzotik cins kedileri kabul etmemektedir. Küçük dostunuz ve kutusunun 64 kg üstünde olmamasına dikkat etmelsiniz. İsterseniz sevgili dostunuzu kargo bölümüne teslim edebilirsiniz. 2 evcil hayvan sınırı olduğunu unutmamakla birlikte sevgili dostlarınızla seyahat etmek için 160 euro sizden tahsil edilecektir.
Paylaş