Air India Uçak Biletleri

Book your flight

to

Tata Havayolları olarak bilinen Air India ilk olarak 1932 yılında kurulmuş. 1950 yıllarının başında ülkedeki havayollarının finansal açıdan zor duruma düşmeleri nedeniyle hükümet hava taşımacılığını kamulaştırma kararı verdikten sonra diğer havayolları birleştirilerek iki özerk kurum meydana getirildi. Bu sebepten dolayı 1953 yılında Air India International olarak kurulan şirket yurt dışı hizmet vermeye başladı. 1962 yılında, international kelimesi isimden kaldırılmış, bu tarihten sonra LİMİTED olarak boy göstermiştir. Filosunda 107 uçak bulunan Air India, 2014 yılında Star Alliance üyesi olmuştur.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Gerek yolcu gerekse kargo taşımacılığında ülkesinin zirve konumunda olan Air India, yolcularına web ve mobil check-in imkanı sunmakta. 24 saat kesintisiz hizmet veren firma, check-in işlemleri için yolcularına uçuş saatinden 48 saat öncesinden son 2 saate kadar zaman tanımaktadır.

Web Check-In 
Web check-in yapacak yolcular için bir takım gereksinimler söz konusudur. İç hatları kullanacak yolculara biniş kartı düzenlenirken, dış hat yolcularına onaylı ödeme belgesi düzenlenmektedir. Aynı anda 9 kişiye web check-in imkanı da sunulmuş. Koltuk seçiminde esneklik sağlanmış. Mevcut koltuklardan istediğimiz seçebilme şansına sahibiz.

Mobile Chek-In
İster Air India'nın cep uygulamasını telefonumuza indirerek ister firmanın kurumsal web sitesine giriş yaparak cep telefon aracılığı ile check-in yapılabilmektedir. Cep telefonu ile gerekli bilgileri girdikten sonra havayolu tarafından e-mail adresinize gelen biniş kart ve kod ile havaalanında check-in yapılabiliyor.

BAGAJ KURALLARI

Kabin Bagajı

Air India yolcularına 55x40x20 cm boyutlarında 8 kg ağırlığında bir adet kabin içi bagaj hakkı tanımaktadır. Bunun yanı sıra yolcular kabin içi bagaja ek olarak bayan kol çantası, mont, palto, küçük örtü, battaniye, kamera, dürbün, baston, şemsiye ve laptop alabilirler.

Teslim Edilen Bagaj

Teslim edilen bagajlar için her sınıfa ayrı bir ağırlık limiti verilmiş.

First Class uçuşlara 40 kg, Executive Class uçuşlara 30 kg, Ekonomi 1 sınıfı uçuşlara 20 kg ve Ekonomi 2 sınıf uçuşlara 15 kg limit belirlenmiştir.

Normal koşullar göz önüne alındığında her parça bagaj için üst limit 32 kg’dır. Ekonomi sınıfı için bu limit 46 kg olarak belirlenmiş.

First Class ve Executive Class uçuşlar için bu limit 69 kg’dır.

Bu limitlerin aşılması durumunda parça başına 100 dolar ücret talep ediliyor. Üçüncü parça bagaj için ise 200 dolar ödemek zorunda kalıyorsunuz

LOYALTY PROGRAM

Star Alliance üyesi olan Air India, yolcularına Flying Returns programı ile çeşitli avantajlar sunmakta. Program sayesinde üyeler, 10.000 mil noktasını doldurduktan sonra biriktirdikleri milleri kullanabilmektedirler. Biriken miller ile hediye ve indirimli bilet alınabilmektedir.

Yolcularına 3 adet üyelik kartı sunan Air India, 3 yıl geçerli olmak koşulu ile her kart sahibine ayrı imkanlar sağlamaktadır.

Silver Edge Club üyelerine, özel check-in kabini, her uçuşa yüzde 10 daha fazla mil, 10 kg fazla bagaj, 23 kg’ ya kadar ek bagaj hakkı tanınmaktadır.

Golden Edge Club üyelerine, her uçuşa % 25 daha fazla mil, 20 kg fazla bagaj, 23 kg’ya kadar ek bagaj, seçilen havaalanlarında özel check-in kabini, bekleme salonlarına giriş hakkı tanınmaktadır.

The Maharaj Club üyeleri ise, her uçuşa % 30 daha fazla mil, 20 kg fazla bagaj, 23 kg’a kadar ek bagaj, seçilen havaalanlarında özel check-in kabini, bekleme salonlarına giriş, check-in ve bagaj bırakma önceliğine sahipler.

UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Yolculuğunuzun daha zevkli geçmesi için Air India, bütün sınıf yolcular için hem göze hem hem kulağa hem de mideye hitap eden bir sistemi yolcularına ulaştırıyor.

First Class yolcular kabine girdikleri an peluş halılarla başlayan lüks bir yolculuğun içine giriyorlar. Yan yana iki koltuktan oluşan koltuklar sayesinde ister cam kenarı ister koridor köşesini seçebilirsiniz. Son derece rahat olan koltuklara 180 dereceyle yaslanıp, gökyüzünden aşağıya süzülme zevkini yaşayabileceksiniz. Güler yüzlü personel bizleri evimizdeymiş gibi ağırlarken kabinin sadece 12 yolcu kapasitesi olması işi daha da zevkli hala getirmektedir.

Güleryüzün eksik olmadığı kabin içerisinde First Class yolculara enfes tatlar sunulmaktadır. Izgara alevinde pişen kuzu pirzolasından Hindistan’ a özgü yemek olan Shahi Kormaya kadar zengin bir mutfak bizleri bekliyor. Ayrıca sundukları seçkin ve yıllanmış şaraplar da cabası.

İş veya dinlence yolculuğu yapanlar için Executive Class aranan adres olacaktır. Rahat geniş kabin içi ve peluş kaplı yan yana koltuklar iyi bir yolculuk geçirmek için tasarlanmış. Bunun yanında hoş geldin demek için ikram edilen birbirinden leziz şaraplar yolculuğunuza ayrı bir hava katmaktadır.

Ekonomi sınıfı için Avrupai ve yöresel menüler ile vegan menüler çeşitlendirilmiş. Ücretsiz olarak likör ve şarap servisi yapılmaktadır. Bütün sınıf yolcular için yüzlerce film, müzik, eğlence ve show programları hizmete sunulmuştur.

EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Gerekli taşıma ve seyahat izinlerini aldıktan sonra aşılarının tam olduğunu gösteren belgeler ile can dostlarımızla seyahat etme imkanınız bulunuyor. Tabii ki can dostlarınızın sıvı geçirmeyen kutular içinde olması gerekir. 5 kg ve altında olmak koşulu ile kabine alabileceğiniz can dostlarınızı isterseniz uçağın kargo bölümüne de bırakabilirsiniz.


Paylaş