Air Astana Uçak Biletleri

Book your flight

to

Air Astana

Air Astana Kazakistan’a ait bir havayolu şirketi. Şirketin merkezi Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunuyor. 2001 yılında kurulan şirketin %51’i Kazak devletine geri kalan %49’u ise BAE Systems’e ait.

Check in Kuralları

Air Astana Havayolları’nda online check-in güzergahları olan her havaalanında bulunuyor. Online check-in uçuştan 24 saat önce işleme açılıp uçuştan 1 saat önce işleme kapanıyor. İşlemi gerçekleştirmek için sadece soyadınızı ve biniş noktanızı belirtip ardından da kimlik tanımlamanızı seçmeniz yeterli oluyor. Dilediğiniz koltuk seçimini artık yapabilirsiniz. Biniş kartınızı yazdırdıktan sonra havaalanında doğrudan uçuş kapısına gidebilirsiniz. Yanınızda bagajınız var ise Air Astana check-in bankosuna uğramanız gerekiyor.

Bagaj Kullanımı

Air Astana Havayollarıyla Business Class’ta uçan yolcular 30 kg, Economy Class’ta uçan yolcular ise 20 kg ücretsiz bagaj hakkına sahipler. Kabin içi el bagajı ölçüleri güvenlik nedeni ile sınırlı olup, Air Astana uçuşlarında, ekonomi sınıfı için maksimum 55 x 40 x 20 cm ve maksimum 8 kg olmalı. Business class yolcular 24 x 35 x 20 cm'yi geçmeyecek ikinci bir el bagajı taşıyabilirler ve iki parçanın toplam ağırlığı 18 kg'ı aşmamalı. Bunların haricinde yanınızda şunları bulundurabilirsiniz: Hanımlar için el çantası veya evrak çantası, uçuş süresince okumak üzere makul miktarda kitap, dergi, vs, uçuş esnasında tüketilmek üzere bebek maması ve bebek puseti, Bir şemsiye veya baston, yolcunun kullanımına bağımlı olduğu tamamı ile katlanabilir tekerlekli sandalye ve/veya bir çift koltuk değneği, diz üstü bilgisayar, bir demet çiçek kabin içine sokabileceğiniz diğer eşyalar. Bebekler için ana kucağı veya tamamen katlanabilir puset ve engellilerin kullanımı için tamamen katlanabilir tekerlekli sandalye (yolcunun bağımlı olduğu) ücretsiz olarak kargo bölmesinde taşınıyor.

Loyality Programı

Air Astana Havayolları’yla uçanlar için sunulan loyalty programı Nomad Club’dır. Üye olduğunuz andan itibaren puan toplamaya başlayacağınız bu program istinasız her uçuştan puan kazanmanızı sağlıyor. Başlangıçta mavi bir karta sahip olacağınız bu sistemde ilerledikçe silver ve gold kartlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca Elit üyelikle de çok farklı avantajların kapıları sizlere açılıyor. Nomad Club üyeleri sadece uçuşlarından değil üye şirketlerden aldıkları hizmetlerden de puan kazanabiliyorlar.

Uçak İçi Eğlence Sistemi

Air Astana uçak içi eğlence sistemi genel olarak her uçağında bulunan kişiye özel ekranlar sayesinde size güzel vakitler geçirtecek. Bu ekranlar sayesinde filmler, müzikler, televizyon programları, oyunlar ve e-kitaplara kolaylıkla ulaşabilir ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvanlarınız havayolu şirketinin taşıyıcı firması ile görüşülüp rezervasyon yapılması halinde kabin içerisinde, Air Astana koşullarına uyulması ve özel bir ücretin ödenmesi karşılığında taşınabilir. Evcil hayvanınız uçuş süresince özel evcil hayvan taşıma kutusu içerisinde tutulmalı. Kutunun boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olmalı. Yolcular her uçuşta, kutusu ile birlikte ağırlığı 8 kg'ı geçmeyen sadece bir evcil hayvanı yanlarında taşıyabilirler. Kargo kısmında taşınması durumu ise yine yapılacak rezervasyonun ardından boyutları belirlenen bir kutuda uçağın özel bir bölmesinde belli bir ücret karşılığında taşınabilir.


Paylaş