Adria Airlines Uçak Biletleri

Book your flight

to

Adria Havayolu şirketi Slovenya'nın havayolu şirketi olarak 1961 yılında kurulmuş . İlk zamanlarda Ljubljana ile Belgrad arasında sefer yapmaya başlasa da şimdilerde Amsterdam, Brüksel, Kopenhag, Frankfurt, İstanbul, Kiev, Londra, Moskova, Münih, Paris, Podgorica, Prištine, Saraybosna, Üsküp, Tiran, Varşova, Viyana ve Zürih’e haftada yaklaşık 220 tarifeli sefer yaparak, yolcularına hizmet vermektedir .

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Eğer kontuar check-in yapıyorsanız yurtdışı uçuşlarınız için en az iki saat önce havalimanında hazır bulunmalısınız . Yan uçuşa son bir saat kala uçuş kartınızı almalı ve bagaj teslim edilmeli… Böylesi, olası aksiliklere ve beklemedik durumlara karşı temkinli davranmak için idealdir .

Eğer kabin boy bagaj veya bir sırt çantamız var ise kontuar sırasında boşuna beklemeye gerek yok . Uçuş saatinden 24 saat önce online check-in yaptırabilirsiniz . Elbette bu işlemi uçak kalkmadan bir saat öncesine kadar halletmiş olmalısınız . Aman pasaport yakınınızda olsun, bu işlemler için lazım olacak .


BAGAJ KULLANIMI

Her havayolu şirketinde olduğu gibi yanımıza 'Kabin Boy' diye adlandırdığımız, boyutları 55 x 40 x 23 cm olması gereken ve ağırlığı 8 kilogramı geçmeyen çantalarınız yer alabiliyor . Bunlarla birlikte yanınıza küçük el çantanız gibi portatif eşyalar da alınabilir . Örnek verecek olursak, üşümemek için bir ceket, sıkılmamak için yeteri sayıda gazete-dergi, engeliniz var ise koltuk değneği ya da bebeğiniz var ise katlanabilir bebek arabası gibi.. . Yeter ki büyük bir yer işgal etmeyecek, portatif eşyalar olsun.

Bunların dışında bagaj kullanımları aldığımız biletin türüne göre farklılık gösterir . Eğer Business Class bilet aldıysanız çok şanslısınız . Boyutları 158 santimetreyi geçmeyen iki adet 32 Kilogramlık bagaj hakkınız var . Fakat “benim için konfor önemli değil sadece beni götürsün” diyorsanız ve ekonomi bilet aldıysanız bagaj hakkınız yine 158 santimetreyi geçmeyen bir adet 23 Kilogramlık bavul olacak . Devamlı charter uçuyorsanız ekonomi uçuşundan biraz daha şanslısınız . Çünkü bagaj hakkın 185 cm'i geçmeyen bir adet 23 Kg'lık bavuldur.


LOYALTY PROGRAMI

Adria Havayolu müşterilerine kendilerini hem ayrıcalıklı hissetmesi için hem de uçarken kazanması için iki adet loyalty programı oluşturmuş.

Bunlardan ilki, Miles&More bireysel seyahat ödüllendirme programı… Genelde yazın gezen gezginler için planlanmış . Bu programa neler mi dahil? Eğer Miles&More üyesiyseniz, otel hizmetleri, araç kiralama hizmetleri avantajlı ve ekstra miller kazanma şansınız çok yüksek . Tabii ki bunları sadece Adria Havayolu ile olan uçuşlarında kazanabilirsin.

Diğer programı ise, kamu kurum kişilerinin ve Adria Havayolu ile seyahat eden diğer tüzel kişiler için tasarlanan Adria Kurumsal Kart’tır . Bu kartın, daha yüksek bir sınıfta ücretsiz bilet hakkı doğurabildiği gibi ulaşım da kullanabileceğiniz, puan toplamak ya da ekstra bagaj gibi avantajları var . Yani eğer 9.000 puanınız varsa; Business Class olarak seyahat edebilir ya da 15.000 puanın var ise 23 Kg'lık ek bir bagaj da yanınıza alabilirsiniz.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Uçuşunuzu daha eğlenceli kılmak istiyorsanız, uçakların ücretsiz servislerini kullanarak başlayabilirsiniz. Yolculuk sırasında film, video izleyebilir, müzik dinleyebilir ve kitap okuyabilirsiniz . Çocuklar ve hala büyüyemeyen büyükler için de oyun seçenekleri mevcut. Yemek servisinde yemek seçme hakkınız olduğu gibi, ücretsiz alkolsüz içecekleri de deneyebilirsiniz.EVCİL HAYVAN TAŞIMA KOŞULLARI

Kimimiz küçük dostlarımızı yanımızdan ayıramaz ve beraberimizde götürmek isteriz. Adria Havayolu ile bazı kurallara uyarak bu hizmetten yararlanmak mümkün. Önceden bilgi vermek kaydı ile Kedi, Köpek ve Kuş gibi taşınabilir dostlarımızın kafes içlerinde, müşterilerden bağımsız olarak kargo bölümünde seyahat etmesi mümkün. Bunun için tabii ki bazı belgelere ihtiyaç var. Öncelikle dostunuzun veterinerden onaylı karnesi olmalı ve uluslararası hayvan giriş veya transit ülkeler için gerekli olan aşı, giriş izinleri, transit izin belgesi, çıkış izni olmalı.

Ayrıca kafesin boyutlarına göre de uçuş için bir ekstra ücret ödenmektedir. Mesela 55*40*20 cm boyutunda ve 8 kg'mı geçmeyen kafeslerde seyahat eden dostlarınız için ödemeniz gereken tutar tek yön için Avrupa Ülkelerine 50 Euro, diğer bölgelere yapılan uçuşlara 100 Euro. Eğer dostunuz 60*45*40 cm boyutunda ve 45 kg'a kadar ise tek yön ödemeniz gerek tutar Avrupa Ülkelerine 100 Euro, 150 Euro Diğer bölgelere yapılan uçuşlarda. Fakat dostunuz 60*45*40 cm boyutunda bir kafeste fakat 45 Kg'dan ağır ise ödememiz gereken tutar tek yön için Avrupa Ülkelerine 200 Euro, diğer bölgelere yapılan uçuşlarda 300 Euro olarak ücretlendiriliyor.

*En güncel bilgiler için havayollarının resmi sayfasını ve/ya biletinizi kontrol etmenizi öneririz.Paylaş