Qantas Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Qantas Airways şirketi, (Queensland and Northern Territory Aerial Services ´in kısaltılışı) 16 Kasım 1920 de kurulan Avustralya’nın ulusal havayolu Qantas, dünyanın en eski ikinci havayoludur. Avustralya’nın en geniş havaalanına sahip olan şirket, 1935’te uluslararası uçuşlarına başlamıştır. Qantas havayolu şirketi, yurtiçinde 65 noktaya, yurtdışında Asya, Afrika, Amerika, Avrupa ülkelerinde 27 noktaya ulaşım sağlamakta. Havayolu şirketi bünyesinde 313 uçak bulundurmakta.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Uçuşunuz için check-in yapmanız hiç bu kadar kolay olmamıştı. Qantas havayolu şirketi check-in işleminizi gerçekleştirmeniz için size online, mobil, havaalanında bulunan kiosk makineleri gibi olanakları sağlamakta. Dünyanın neresinde olursanız olun bu sistemleri kullanarak işleminizi kısa sürece ve kolayca halledebilirsiniz.

Online olarak check-in işleminizi gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken havayolunun sitesine girerek online check-in seçeneğini açmak. Uçuşunuza 24 saat kala başlayan bu işlem yurtiçi uçuşlarınızda uçağınıza 1 saat kalana kadar, yurtdışı uçuşlarınızda ise 2 saat kalana kadar devam etmektedir. Bilet numaranızı ve kimlik bilgilerinizi girdikten sonra online check-in tuşuna basıp karşınıza çıkan 5 adımı takip etmelisiniz. Geçiş kartınızın çıktısını alarak havalanına gelmeniz yeterlidir.

Mobil olarak işleminizi gerçekleştirmek istediğinizde akıllı telefonlar aracılığıyla yalnızca yurtiçi uçuşlarınızda, uçağınıza 24 saat kala başlayan bu işlem son 45 dakikaya kadar devam etmekte. Cep telefonunuzdan qantas.com sitesine girerek mobil check-in butonunu açtıktan sonra işleminizi kolaylık yapabilirsiniz. Mobil işlemlerde bagaj için de ayrıca bir check-in işlem seçeneği bulunmakta.

Havaalanında check-in işlemini gerçekleştirecek yolcular için hava alanında bulunan kiosk makineleri, bunun yanısıra Qantas havayolları şirketine ait Q card sahiplerinin kullanabileceği Q card readerlarla check-in işleminizi yapmanız münkün olacaktır. Havaalanında bulunan Qanstas şirketinin danışma bölümünden de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurtiçi uçuşlarınızda uçuşa 1 saat kala, yurtdışı uçularınızda ise 2 saat kala havaalanında olup işleminizi gerçekleştirmeniz önerilmekte.


BAGAJ KURALLARI

Uluslararası uçulşarınızda sınıfınıza göre belirlenmiş bagaj kullanım kuralları şu şekilde,

Bagajınız tek parçayı geçmemek şartıyla, ekonomi sınıfında seyahat ediyorsanız eğer, 30 kilo ile sınırlandırılmakta. Premium ekonomi ve business sınıfında seyahat ediyorsanız limitiniz 40 kg, first class yolculuğunuzda 50 kg olarak belirlenmiş sınırlar mevcuttur. Ancak sahip olduğunuz Qantas Club üyeliğinize göre taşıyabileceğiniz mevcut ağırlıklar değişim göstermektedir. Yanınızda taşıyabileceğiniz el çantası da 7 kg ile sınırlandırılmıştır. Bu kurallar Kuzey ve Güney Amerika seyahatlerinizde geçerli değildir.

Kuzey ve Güney Amerika’ya olan seyahatlerinizde, ekonomi ve Premium ekonomi sınıfında yolculuk edecekler için belirlenen sınır 2 parça olup toplamında 23 kiloyu geçmemesidir. Business ve first classta seyahat ediyorsanız eğer 3 parça olup 32 kiloyu geçmemelidir. Bu yolculuklarınızda da Qantas club üyeliğinize göre değişkenlik gösteren sınırlamalar mevcut olup uçak içi yanınızda taşıyacağınız çanta 7 kiloyu geçmemelidir.

Yurtiçi uçuşlarınızda, ekonomi sınıfında yolculuk ediyorsanız 1 parça-23 kilo olarak sınırlandırılmaktasınız. Business sınıfındaki yolculuklarınızda ise 2 parça ve toplamında 32 kilo ile sınırlandırılmaktasınız. Yine üyelik sistemine göre ekstra ağırlık şansınız oluşmakta. Yanınızda taşıyacağınız çanta için sınır 7 kg.

Bagaj aşımı olduğu takdirde ödeyeceğiniz ekstra bagaj ücretiyle bu sınurlandırmaların üstü eşya taşıyabilirsiniz. Yurtiçi uçuşlarınızda 23 kiloyu geçmemek kaydıyla bir parça için 40 dolar ödeyerek ekstra bagaj hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yurtdışına olan uçuşlarınızda uçtuğunuz yere göre kilo başına verilen fiyatlarla bagajınız ücretlendirilecektir.


LOYALTY PROGRAM

Qantas Club kartına sahip olarak avantajlı ve karlı yolculuklar yapabilirsiniz.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Qantas havayolu şirketi uçuş esnasında yolcularının vaktini keyifli geçirmesi için her koltuğa içinde seçilmiş filmlerin olduğu, müziklerin ve tv kanallarının olduğu ekranlar yerleştirmiş. Böylece yolculuğunuz esnasında müzik dinleyebilir, ister belgesel izleyebilir ister çok uzun zamandır izlemek istediğiniz o filmi seçilmiş filmler arasında bulup yolculuğunuzu keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Qantas havayollarına dair dergiye göz atıp bir şeyler okuyarak vaktinizi geçirebilirsiniz.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Qantas havayolları şirketi yolculuklarınızda hayvanlarınızın da ne kadar önemli olduğunun farkında. Ancak yolculuğunuzda evcil hayvanınızı da götürebilmeniz için belirli sınırlar bulunmakta. Ancak evcil hayvanınız bagaj dahilinde değil. Bu yüzden uçuşunuzdan en geç 72 saat önce hayvanlarınız için de rezervasyon yaptırmanız gerekmekte. Eğer hayvanınız havayolu şirketinin sınırlamalarına uymuyorsa kargo uçağı ile yolculuk etme şansına sahip.
Paylaş