Olympic Havayolları Uçak Bileti

Book your flight

to

Olympic Havayolları'nın özelleştirilmesiyle 2009 senesinde kurulmuştur. Yunanistan'ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir ve ana şirketi Aegan Havayollarıdır. Merkez ofisi Atina Uluslararası Havaalanındadır.

CHECK-IN İŞLEMLERİ

Olympic Airways ile seyahatlerinizde check-in işlemlerinizi isterseniz internet aracılığıyla, isterseniz havaalanındaki kiosk makinelerinden, isterseniz de havaalanındaki görevliler aracılığıyla yapma şasnınız bulunmakta. Eğer online bir şekilde işlem yapmayı düşünüyorsanız, uçuşunuza 48 saat 30 dakika kala Olympic Airways’in veb sitesinden check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Check-in işleminizi yaptıktan sonra geçiş kartınızın çıktısını alarak havaalanına gelmeniz yeterli olacaktır. Veb check-in işleminizi yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarınızda yapabilme şansınız var. Havaalanındaki kiosk makinelerini kullanarak çekin yapmayı tercih ederseniz eğer havayolu görevlileri size bu konuda gerekli yardımı sağlayacaktır. Kendi başınıza halledebileceğiniz basit bir işlemle check-in’inizi gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon numaranız ve bilet numaranızla kiosk makinesine giriş yaptığınızda size ait uçuş bilgilerinin çıktısını almanız mümkün olacaktır.

Aynı zamanda Olympic Airways mobil bir şekilde check-in işleminizi gerçekleştirme imkanı da sunmakta. Telefonunuzdan http://mobile.olympicair.com sitesine girerek check-in işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Havalanında işleminizi gerçekleştirmek istediğinizde, uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında bulunmanız önerilmekte. Uçuşa 30 dakika kalana kadar check-in işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür.


BAGAJ KURALLARI

Olympic Airways ile ekonomi sınıfında seyahat ediyorsanız yetişkin, çocuk ve bebekler için uygulanan bagaj sınırlaması 1 çanta, 23 kilodur. Eşyalarınızın maksimum boyutu 158 cm’yi aşmamalıdır.

Eğer business class’ta seyahat ediyorsanız bu limit 2 çanta ve herbirinin 23 kilo olması ile sınırlandırılmaktadır.

El çantanızda taşıyabileceğiniz aletler, ilaçlar, mücevherler, bilgisayar, kimlik, telefon, gözlük, para, fatura vb. eşyalardır. El çantanızın ağırlığı 8 kg’yi geçmemelidir. 0-2 yaş arası çocuklarda el çantası ağırlı 6 kg ile sınırlıdır. 2-11 yaş arası çocuklar 8 kg’lık limite dahil tutulmaktadır.


LOYALTY PROGRAM

Travelair Club ve Miles&Bonus ile fırsatlardan yararlanma şansınız var. Uçak biletini alırken, havaalanındaki alışverişlerinizde havayolu ile anlaşmalı kartlar size karlı çıkaracaktır. Aegean Miles+Bonus seyahat kartıyla mil kazanma hakkı ve uçuşlarınızda indirimli yararlanabileceğiniz yiyecek içecek gibi ihtiyaçlar. Booking.com ile anlaşmalı hava yolu. WorldWide Car Rental ile işbirliği içerisinde.


UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMİ

Olympic Airways, uçaklarında her koltuğa ait bir televizyon ve kulaklık sistemi mevcuttur. İster film izleyerek ister müzik dinleyerek aynı zamanda koltuklarda bulunan dergi ve gazetelerle vaktinizi eğlenerek değerlendirebileceğiniz bir uçuş hizmeti sunmakta.


EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Evcil hayvanlarınızla seyahat etmeyi istediğinizde eğer hayvanınız 8 kilonun üzerindeyse, yurtiçi uçuşlarda ödemeniz gereken tutar 20 Euro, yurtdışı uçuşlarında ise 35 Euro’dur.
Paylaş