Abu Dabi Ucuz Uçak Bileti

Book your flight

to

Merak Edenler İçin Abu Dabi

Nüfus: 900.000
Para Birimi:Dirhem
Ortalama Uçuş Süresi: 4 saat 30 dakika
Saat Farkı: GMT+1
Vize: Birleşik Arap Emirlikleri vizesi gerekli

Türkiye'den Abu Dabi’ye, Abu Dabi’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletleri Geziko'da! Şimdi satın alın!



Şehir İçi Ulaşım

Abu Dabi’de havalimanından itibaren şehirdeki ulaşımınızı taksilerle sağlayabilirsiniz. Zaten şehir içinde toplu taşıma yok denecek kadar az. Bir ada olmasına rağmen karaya 3 köprüyle bağlı olan şehirde, petrol sudan ucuz olduğu için araç kiralayarak da rahatlıkla ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bu çok daha konforlu bir seçenek olsa gerek.


İklim

Abu Dabi’de de diğer körfez ülkelerinde olduğu gibi çöl iklimi hüküm sürer. . Yıl boyu güneşli ve cehennem sıcaklarının hakim olduğu şehirde özellikle Nisan-Eylül ayları arası nem oranı oldukça yüksektir. Ayrıca sık sık kum fırtınaları da yaşanabilir. Bazı günlerin sisli olduğu Kasım-Mart ayları arası diğer zamanlara nazaran daha ılık geçer.


Ekonomi

1971 yılında başkent olan Abu Dabi petrol gelirleri sayesinde günümüzde modern bir şehir haline gelmiş. Petrol, Abu Dabi ekonomisinde hayati önem taşıyan bir faktör... Dünyadaki petrol rezervleri bakımından en şanslı ülkeler arasında bulunuyor. Tabii bu durum sanayinin ve sektörlerin şehre kapak atmasına ve paranın su gibi akmasına sebep oluyor. Bankacılık sektörü de Abu Dabi ekonomisinde büyük rol oynayan bir diğer önemli etkenler arasında. Abu Dabi hem yeraltı kaynaklarına hem de şehre yapılan sektörel yatırımlar sayesinde büyük bir kalkınma başarmış. Geleceğin de büyük ekonomileri arasında yer alacağından bahsediliyor.


Görülmesi Gereken Yerler

Şehir için petrolüyle olduğu kadar “plajlarıyla ünlü” de denebilir. Abu Dabi’nin dünyaca ünlü plajları her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Bu plajlardan Al Raha kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. Kıyı boyunca uzanan Corniche Bulvarı, bir doğa harikası olan Breakwater, İran Çarşısı, Emirlikler Sarayı da görülmeye değer yerler arasında. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti, parlak ve zengin bir kültüre sahiptir. Müzeler, galeriler, el sanatları, halk sanatları, müzik, tiyatro, konserler, festivaller ve daha birçok değer, kent kültürünün en önemli parçaları arasında yer alır.


Alışveriş Yapılabilecek Yerler

Modanın yakından takip edildiği şehirde birçok alışveriş merkezi, butik dükkan, geleneksel alışveriş mekanı bulunuyor. Eğer geleneksel el sanatları, halı, kilim, baharatlar, antikalar arıyorsanız kent merkezindeki çarşıyı gezebilirsiniz. Öte yandan bir moda tutkunuysanız modern alışveriş merkezlerinde en ünlü markaların mağazalarını bulabilirsiniz. 18’den fazla büyük alışveriş merkezinin bulunduğu şehirde Marina ve Abu Dabi alışveriş merkezleri, en büyük ve en popüler alışveriş yerlerinden. Al Meena ve Al Ain çarşıları, kentin en bilinen pazarları arasında yer alıyor. Diğer büyük alışveriş merkezleriyse Carrefour Wafi Center, Bur Juman Center.


Eğlence Merkezleri

Qasr El Hosn Sarayı’nın yanında yer alan Abu Dabi Müzik ve Sanat Kurumu, kentte düzenlenen popüler konser ve müzik organizasyonlarının en önemli organizatörü konumundadır. Ayrıca Hili eğlence kenti de gidilmesi gereken eğlence merkezlerinden biri.


Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

Çok sayıda heyecan verici park, hayvanat bahçesi ve korunan doğa alanına sahip olan Abu Dabi’de Sheikh Khalifa Parkı, Hili Eğlence (Fun) Kenti, Al Ain Hayvanat Bahçesi ve Mushrif Çocuk Bahçesi çocuklarınızla beraber keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Eğer müze gezmeyi seven bir aileyseniz Al Ain Ulusal Müzesi, Al Ain Üniversitesi Ulusal Tarih Müzesi, Guggenheim ve Louvre Müzeleri, kentin en güzel sergilerinin yer aldığı müzelerdendir.


Gece Kulüpleri ve Barlar

Oldukça renkli olan Abu Dabi gecelerinde eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Pek çok renkli gece kulübünün olduğu sokaklar insanlarla dolup taşar. Oteller de özellikle hafta sonu oldukça kalabalıktır ve otel bünyesindeki mekanlarda dans gecelerinden DJ partilerine kadar pek çok çeşitli aktivite düzenlenir. Abu Dabi gece eğlenceleri için oldukça zengin ve elverişli bir şehir olduğunu özellikle hatırlatmakta fayda var.


Yaşamış/Yaşayan Ünlüler

Şehirde Al Nahyan Kraliyet ailesinin isimlerine sıkça rastlayacaksınız. Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan ve Khalifa bin Zayed Al Nahyan birer örnek teşkil edebilir.


Alınması/Denenmesi Gerekenler​

Eğer bir lezzet düşkünüyseniz hem uluslararası hem de yerel lezzetlerin en iyilerini sunan zengin Abu Dabi mutfağından çok nasipleneceksiniz demektir. Hem dünya lezzetlerini hem de şehrin yerel lezzetlerini tadabileceğiniz mekanlar var. Ne yenir sorusuna çeşitlilikten kaynaklı tek bir cevap vermek çok güç. Deniz manzarasının da iştah açan bir etkisi var Abu Dabi’de. Tercihiniz soslanmış ve marine edilmiş deniz ürünleri olabileceği gibi Arap köftesi, Arap pilavı, modern malzemelerle hazırlanmış Maklube, Tahıllı ve etli çorbalar da olabilir. Araplar eti sofraya neredeyse yüz kez terbiye edip ve soslayıp getirir. Tabii ki şehir mutfağında Asya kültürünün ve baharatlarının etkisi çok… Ama Abu Dabi’de aç kalmak bir yana enfes hamur işleri yüzünden kilo alarak bile dönmeniz mümkün.

Fiyat karşılaştırması ile Türkiye'den Abu Dabi’ye, Abu Dabi’den Türkiye'ye en ucuz uçak biletini hemen alın! Farklı ödeme seçeneklerinden, iptal ve iade fırsatlarından siz de yararlanın!


Paylaş