Yeni Yılı Karşılamak İsteyeceğiniz 15 Şehir

Yeni yıla nasıl girerseniz, tüm sene öyle geçermiş. Eğer

1) Amsterdam

aa

Yeni yılı Amsterdam’da geçirmek istiyorsanız, çılgın partilere hazır olmalısınız. İnsanların akın akın geldiği ve yılbaşı için eğlencenin dozunun zorlandığı bir geceye tanık olacaksınız. Her çeşit müzik zevkini tadabileceğiniz bu gece için Amsterdam biletinizi şimdiden ayırmanız gerekebilir. Üstelik çok uygun fiyatlarla uçak bileti bulmanız mümkün.

 

2) Sydney

bb

Avustralya’nın en renkli yılbaşı gecesinin yaşandığı bu şehirde, insanlar Su Gösterisini izlemek için adeta Sydney’e akın ediyorlar. Yılbaşının en erken uğradığı şehirlerden biri olan Sydney, havai fişek gösterileri için yapıların karartıldığı bir yılbaşı şehri.

 

3) Berlin

cc

Şehrin soğuk olması, yeni yılın coşkuyla karşılanmayacağı anlamına gelmiyor. Şampanyaların sürekli patladığı ve insanların dans ederek kendilerini sıcak tuttuğu bir yılbaşı gecesi… Gösterileri izlerken kendinizi soğuktan titrer bir şekilde bulursanız hemen  müziğe ayak uydurup vücudunuzu sıcak tutabilirsiniz. Bradenburg Kapısı eğlencenin merkezi olmakla birlikte, şehrin her noktasında dans edip yeni yılı kutlayanları görebilirsiniz.

 

4) Paris

15982447737_533943db20_z

Yılbaşı gecesi Milyonların sokaklara aktığı ve hiç olmadığı kadar canlananan Paris, yılbaşı için en iyi Avrupa destinasyonlarından biri. İster Champs-Elysees’de 2015’in son saniyelerini sayabilir; isterseniz de Eiffel Kulesi’nin etrafında patlayan havai-fişekleri seyredebilirsiniz. Yılbaşı gecesini sevgiliniz ile birlikte ve sakin bir ortamda geçirmek isterseniz, Seine Nehri üzerinde turlayan Botlarda bir akşam yemeği yiyebilir ve yeni yılı sevgilinizle birlikte kutlayabilirsiniz.

 

5) Roma

16288513595_894b3760da_z

Avrupa’nın en Romantik şehirlerinden biri olan Roma, yılbaşı için sınırsız eğlence ve kaliteli İtalyan şaraplarını turistlere sunuyor. Özellikle çiftlerin tercih ettiği ve sizlere romantik bir yılbaşı alternatifi sunan Roma’da hem eğlenecek, hem de aşk tazeleyebileceksiniz.

 

6) Barselona

Barcelona-nye

İspanyol gecelerinin güzelliği ve plajların ışıltısı ile yılbaşını kutlayabileceğiniz kendine özgü şehirlerden bir tanesi, Barselona. İnsanların tembelliği ve eğlenceye olan düşkünlüğü ile bilinen Barselona’da harika bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz. Elinize bir şişe Şarap alarak Katalonya Meydanı’nda dans edebilir ve 2015’in son saniyelerini sayabilirsiniz.

 

7) Hawaii

uuu

Plajlarda yer bulmanın imkansız olduğu yılbaşı gecesinde, içkiler su gibi akarken kendinizi dans ve çılgınlığa hazırlamalısınız. Havai fişek gösterileri is şehre ayrı bir hava katıyor.. Bot partileri ve çılgın plaj partilerinin gerçekleştiği yılbaşında Hawaii, görülmeye değer bir destinasyon.

 

8) New York City

9234114888_7779f3e387_z

Her yıl milyonlarca insan, yeni yılı eğlence ile karşılamak için Time Meydanı’na geliyor ve çılgınlar gibi eğleniyor. İçkilerin su gibi aktığı ve koca bir balonun sokaklarda yuvarlandığı New York’ta, yeni yılı eğlenceli karşılayabilirsiniz. Dilek Duvarı’na, isteğinizi yazmayı unutmayın.

 

9) Los Angeles

eeee

Amerika Birleşik Devletleri’nin en renkli şehri olan Los Angeles, yılbaşı gecesi daha bir ışıltılı hale geliyor. Haftalar  öncesinden hazırlıkların yapıldığı ve rezervasyonların dolduğu bu kentte iğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalık bulabilirsiniz. İnsanlar çılgınlar gibi dans ederken, havai fişekler art arda patlaması eğlenceyi doruklara çıkarıyor.

 

10) Moskova

fff

Kışın dondurucu soğuğunun hakim olduğu Moskova’da, insanlar soğuğa aldırmadan yılbaşını kutlamakta ve çılgınlar gibi eğlenmekte. Votkanın su gibi aktığı yılbaşı gecesi, insanların dans ettiği ve gösterileri izlediği bir geceye dönüşüyor. Herkesin meydanlara indiği bu gecede, eğlencenin doruklarına çıkabilirsiniz.

 

11) Las Vegas

2200518839_461b01a47b_z

Kendi içinde barındırdığı rengarenk görüntülerle birlikte havai fişek ve ışıklandırma gösterileri şehri daha da bir renklendiriyor. Kumarhanelerin hıncahınç dolu olduğu ve insanların bol bol eğlendiği bu şehir, yılbaşında hiç olmadığı kadar eğlence dolu bir gece geçiriyor. Yılbaşı gecesi için günübirlik gelen insanlar yüzünden Hoteller tamamen dolu olabiliyor.

 

12) Rio de Janerio

ppp

Güney Amerika’nın en kalabalık ve en dolu yılbaşı eğlencelerinin adresi, Rio de Janerio. Yerli ve dışarıdan gelen turistlerle birlikte yılın en kalabalık gecelerinden biri yaşanır. Rio de Janerio’da her yıl geleneksel olarak yılbaşı gecesi plajlardan denize çiçeklerin atıldığı ritüeller yerine getirilir.

13) Hong Kong

ttt

Yeni yılın en erken kutlandığı Şehirlerden biri olan Hong Kong, büyük partilere ve görkemli Havai fişek gösterilerine ev sahipliği yapıyor. Şehrin gökdelenlerinin hiç olmadığı kadar renklendiği bu şehir sizlere harika bir yılbaşı gecesi yaşatabilir. Otellerin hınca hınç dolduğu ve insanların akın ettiği bu şehir, yılbaşı gecesinde görülmesi gereken destinasyonlardan biri.

 

14) Cape Town

ııı

Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden biri ve “Vahşi Doğa”ya en yakın bir modern şehir. Sahillerin ve barların tıka basa dolu olduğu yılbaşı gecesinde Dj’lerin performansları ile coşabilir ve eğlenceyi yaşayabilirsiniz.

 

15)  Bangkok

uuu

Asya’nın eğlence başkentlerinden olan Bangkok’ta yılbaşı ile birlikte eğlencenin dozunun iki katına çıktığına şahit olabilirsiniz. İster bir Gemi Turu’na katılarak, isterseniz de Gökdelen’in en tepesine kurulmuş bir restoranda yemek yiyebilirsiniz.

 

 

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...