Yaz Mevsimini Özleyenler İçin 11 Adres

Biz İstanbul’da nispeten ılıman iklimlere alışık insanlar olarak 1 günden fazla kar yağdığını gördüğümüzde dünyanın sonu gelmiş gibi davransak da birçok şehir ve ülkede kış demek kar demek. Bir Rus’un her gün kar fotoğrafı çekip, okullar tatil mi diye kontrol ettiğini sanmıyoruz. Bu demek değil ki, tam olarak neyin yağdığını bile anlayamadığımız şu değişik kış günlerinden sıkılmanızı anlayamıyoruz. Anlıyoruz. İşte yaz mevsimini özleyenler için şu anda kalkıp gitseler parmak arası terlikler ve tişörtlerle salınabilecekleri 11 rota.

-SPOILER-

Hepsi güney yarım kürede!

-SPOILER-

1)Avustralya

Heading Out at Currumbin

Ne zaman biri Avustralya’dan bahsetse aklınıza ilk gelen sonsuz kumsallar ve sörfçüler olmuyor mu? Biralarını yudumlayan sakin ve rahat insanlar.

2)Mauritius

Merville_Beach,_Hotel_in_Mauritius

Cennet tasvirlerine uyan Mauritius Türkiye’de daha çok balayı destinasyonu olarak bilinse de güneşin ve kumun tadını çıkarmak isteyen herkes aynı keyfi alacaktır. Tembel tatil isteyenler Mauritius’a!

3)Mozambik

6417701829_dce3b39dab_z

Palmiyeleri, sonsuza uzanan plajları, turkuvaz denizi, renkli kültürü ve eğlenceli gece hayatı ile Mozambik her zevke hitap eden bir ülke. Kaşif ruhlular enerjilerini depolayıp sürprizlerle dolu bir maceraya atılmak için burayı tercih edebilirler.

4)Seyşeller

4239672043_ea89e237f4_z

Balayı için sıklıkla tercih edilen bir rota daha! Yeni evliler işi biliyor. Ekoturizm için oldukça popüler olan Seyşeller’de, koruma altında olan birçok doğal güzellik var. Bolca D vitamini için ilk hedefimiz Seyşeller!

5)Güney Afrika

Untitled design (28)

Güney Afrika kadar zengin bir çeşitliliğe sahip ülke az bulunur. Her noktası fotoğraf çekilmeye değer bir manzaraya sahip olan bu baş döndürücü ülkede sadece belgesellerde gördüğünüz canlıları yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

6)Tanzanya

Untitled design (29)

Bir tarafta Kilimanjaro Dağı, bir tarafta Serengeti doğal parkı! Bir de Zanzibar’ın muhteşem plajları… Tanzanya’da vahşi hayatı izlediğiniz safariler katılabilir, plajlarda kafa dinleyebilir, dalıp renkli mercanlar ve balıkların dünyasına dâhil olabilirsiniz.

7)Madagaskar

Beach_in_Madagascar_with_pirogues_and_palm_trees

Yağmur ormanları, bembeyaz plajlar, çöl ve lemurlar denilince akla sadece Madagaskar gelebilir. Madagaskar doğaya düşkün herkesin hayatında bir kere ziyaret etmesi gereken büyüleyici bir ülke. Dünyadaki tüm canlı türlerinin %5’nin burada bulunduğunu biliyor muydunuz?

8)Endonezya

Bali_panorama

17.000 adadan oluşan Endonezya’da 500’den fazla dil konuşulduğunu söylesek ne dersiniz? Bunun ülkenin kültürüne etkilerini siz hayal edin. Bir de üstüne volkanik topraklar, yeşil pirinç tarlaları, yağmur ormanları, plajlar, masmavi bir deniz ve el değmemiş bir doğa…

9)Maldivler

Untitled design (30)

Ülkemizde ilk kim gitti ve reklamını yaptı bilimiyoruz ama herhalde şu anda sokakta insanları durdurup balayında nereye gitmek isterdiniz desek herkes Maldivler yanıtını verir. Filmlerde ve dergilerde görmeye alışık olduğumuz güzellikte plajlar, muhteşem bir deniz/deniz altıyla Maldivler unutulmayacak bir tatil için doğru adres.

10)Peru

Machu Picchu, Peru

5000 yıllık bir tapınağı görmeyi kim istemez? Tarihten ve doğadan hoşlananların asla ayrılmak istemeyeceği Peru ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesinin başında yer alıyor.

11) Brezilya

Untitled design (31)

Dünyanın en baş döndürücü ülkelerinden biri olan Brezilya’nın muhteşem plajlarını, yağmur ormanlarını, nefes kesen vahşi hayatını, müzik dolu şehir hayatını ve karnavalını biliyorsanız zaten sizi ikna etmemize gerek yok.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...