Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler

Vizesiz seyahat bir çoğumuzun hayali olsa da, şimdilik bunu her yere yapamıyoruz. Bu yazımızda sizlere vize gerektirmeden, sırt çantanızı alıp, ister günübirlik ister bir hafta 10 günlük tatil avantajlarından bahsedeceğiz. Bu turlar prosedür ve maliyet bakımından sizi daha az üzecek turlardır.
Tangoyu seviyorsanız size tangonun anavatanı Arjantin’ i ısrarla öneririz. Arjantin’ de iseniz İtalyan ve İspanyol yemek kültürünün adeta simgesi olmuş Asedo’ yu da mutlaka tatmalısınız. Bunun yanı sıra değişik baharatlarla yaptıkları aşırı lezzetli et yemeklerini de beğeneceğinizi tahmin ediyorum. Dünya da nam salmış ve en büyük şelalelerinden biri olan Iguazu Şelalesini, And Dağları ve Güney Amerika’ nın doruğunda bulunan Acongau’ yu gezebilir ve o muhteşem havasının verdiği huzuru ciğerlerinize çekebilirsiniz.

Muhteşem güzellikteki tropikal iklimi ile Dünya’da cenneti görmek ve biraz olsun yaşamak için Bahamalar akla gelen ilk isimlerden biridir herhalde. Siz de Bahamalar’ ın eşsiz güzellikteki kumsallarında güneşlenebilir, muhteşem denizinde yüzebilir, farklı ve leziz tropikal yemeklerini tadabilir, geniş golf sahalarında golf oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra meşhur San Salvador Körfezi’ nde dalış yapmanın ayrıcalıklarını da yaşayabilirsiniz.
Avrupa’ nın en medeni ve en genç ülkelerinden biri olan Bosna – Hersek güneyinde yer alan Adriyatik sahilleri ile yaz turizminde, kuzeyinde yer alan Bjelasnica Dağı ile de kış turizminde dünyadaki önemli turizm bölgeleri arasında adını duyurmayı başarmıştır.
Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Fas kültürel anlamda diğer Afrika ülkelerinden çok daha farklı bir görüntü sergilemektedir. Bu durumda ülkenin Avrupa’ ya yakın olmasının önemli payı vardır. Ülkenin dünyaca ünlü şehri Kazabilanka’ yı mutlaka görmelisiniz. Ayrıca ülkede bulunan Orta Çağdan kalma tarih kokan Marakesh, Fes, Meknes günümüze kadar korunmuş hazineleri ile sizleri beklemektedir. Bunların yanında ülkedeki geleneksel yapıdaki çarşılar, özgün ve farklı tatları olan yemekler oldukça cezbedici.

Kuşaklar boyu gelenek ve göreneklerini sürdürmeyi başarmış Japonya da vizesiz seyahat edebileceğiniz yerler arasında ve görülmeye değer birçok yere sahip. Bu yerlerin başında Osaka, Kyoto, Sapporo ve Hiroşima gelmekte. Japonya yemekleri, geleneksel kıyafetleri, tarihi yapısı ve teknolojisi ile oldukça dikkat çekici bir ülkedir. Özellikle yemek kültürü ile dünya mutfaklarından oldukça farklılıklar barındırmaktadır.

By: chopr

Eşsiz güzellikteki sahil ve plajları ile dünyaya ün salmış Maldivler romantik bir balayı ya da unutulmaz bir tatil imkanı sunmaktadır. Beyaz kumsallarında güneşlenebilir, dalış seven ve yer altı zenginlikleri ile ilgilenen birisi iseniz dalış yapabilir ya da adanın eşsiz doğasını keşfe çıkabilirsiniz.
Kuzey Afrika ülkelerinden olan Tunus, Tunus Körfezi’ nin sunduğu muhteşem manzarası, Roma’ nın Kartaca kentine ait tarihi kalıntıları, Hammamet ve Nabeul’ da bulunan eşsiz plajları ile görülmeye değer bir yerdir. Hakim olan Arap kültürü ve Sahra Çölü’ nün farklı sürprizleri ile Tunus Akdeniz ve Afrika’nın en cazip turizm yerleri arasındadır.
Güney Asya kültürünün en popüler turistik yerlerinden olan Tayland tropikal adaları, nefes kesen doğal güzellikleri, çok sayıdaki Budist tapınakları ile turistleri cezbeden bir yerdir. Ülkede doğunun geleneksel kültürü ile Batının modern hayatının kaynaştığı bir yaşam hakim .
Ana ada ve 57 tane adacık üzerine kurulan Singapur doğal güzelliği ile dikkatleri çeken bir ülkedir. Ülkede bulunan gökdelenler, çarpıcı ve oldukça sıra dışı gökdelenleri ülkenin en belirgin özellikleri arasındadır. Ayrıca Mariamman Tapınağı, Kong Meng Sang Phor Kark See Tapınağı, Saint Andrew Katedrali ile de görülmeye değer yerleri arasındadır.
Hem denize girebilecek güzel plajların olduğu hem de kültür turizmi için farklı imkanlar sunan Hırvatistan turistlerin tercih ettiği yerler arasındadır. Özellikle Dalmaçya sahilleri dünyaya ün salmıştır. Plitvicka Jezerca (Ulusal Park), Hvar ve Brac adaları, Zagrep, Dubrovnik görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasındadır.

 

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...