Türkiye’nin İlham Dolu Seyahat Blogları – Part 2

Nisan ayında “Türkiye’nin İlham Dolu 50 Seyahat Blogu” haberini yayınlamıştım. Ardından gerek yorum, gerek mesaj olarak gelen onlarca blog sayfası önerisi daha aldım. Hepsi birbirinden güzel, içerik dolu, samimi, kendine has bir dili olan, güzel insanların blogları. Bu yazıda da Türkiye’nin seyahat boglarının ikinci part’ını yayınlıyorum. Yine alfabetik sırayla.

Yazmak, gezmek, okumak ve paylaşmak adına inceleyin 🙂

 1. 2 Enduro

Tolga ve Erkin motorla geziyor, gezdikçe yazıyor, fotoğraflıyor. Şu an bir belgesel de çekiyorlar; İsmi Ordu, Texas. Dünyanın en samimi yolculuk-belgesel filmi desem yanlış olur mu? Bence olmaz. Bu belgeselin fragmanlarını ikilinin Vimeo hesabından takip edebilirsiniz.

2. Ayfer Onur Seyahatnamesi

10418882_600007460112801_3339463932066692157_n

Hem hayat  hem de  yol arkadaşı olmuş, hayallerinin peşinden giden bir çift Ayfer ve Onur. 2001 yılından beri ABD’de yaşıyor, buldukları her fırsatta yakın veya uzak rotalara geziler yapıyorlar. İnsan imrenmiyor değil. Seyahatleri daha çok Kuzey&Güney Amerika’ya olmuş. Aynı zamanda motorla yaptıkları seyahatlerini de bloglarına taşımışlar. Bu seneki favori çiftim.

3. Aylak İlsu’nun Notları

170

1974 doğumlu, İstanbullu. 16 yıl boyunca uluslararası markalar için pazarlama alanında yöneticilik yapmış, 2013 itibariyle tam zamanlı aylaklığa geçmiş. 1993’te gezmeye, 1994’te dalmaya, 1998’de fotoğraf çekmeye başlamış. 2006’dan beri de bu blog’u yazıyor. Yazıları iştahla okunan cinsten. Okyanusya’ya kadar gitmiş bu çılgın kadını takip etmenizi tavsiye ederim.

4. Backpacker TR

IMG_5312

Paşa bir backpacker. Yazıları sırt çantası ile seyahatlerinden. Yazılarında oldukça ilginç fotoğraflarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca sırt çantalılar için çok değerli sayılabilecek öneriler de bu blogda mevcut.

5. Bekle Bizi

Screenshot_10

Gezi notları, etkinlik haberleri, fırsatlar, mekan incelemeleri ve siteyi olabildiğince interaktif yapan kullanıcı fotoğrafları ile dolu bir site. Bekle bizi dünya diyen ekip, sizi seyahatiniz boyunca yalnız bırakmıyor.

6. Beyond The Dreams

Screenshot_1 Batuhan da bir backpacker. Henüz çok genç olmasına rağmen bolca gezmiş, gezdikçe yazmış. Blogunda “a few words from different points” yazdığına bakmayın, gezdiği her yer ile ilgili uzun ve açıklayıcı harika içeriklere sahip.

7. Boş Gezenin Boş Kalfası

mertcan_banner

Mertcan İzmirli genç bir seyahat tutkunu. Gezme merakını ise blogunda çok tatlı bir şekilde açıklamış: “”Gezme merakım küçük yaşlarda annemin götürdüğü altın günlerine kadar dayanıyor diyebilirim. O zamanlar diğer, anneleriyle gelen çocuklarla her defasında farklı mahalleleri keşfe çıkardık. Her altın günü ayrı bir maceraydı bize. O zamanlar her maceranın sonu tabi börek ve çörekle bittiğinden iri kıyım halimin nedenini düşünmenize gerek bile yok. Ancak asıl beni gezmeye motive eden en önemli şey 2009 yılında izlediğim Into The Wild filmi. Ablamın önerisiyle izlediğim bu filmin biraz etkisinde kaldığımı itiraf etmeliyim. Ya da bu filmden sonra biraz aklım başıma geldi diyelim.

8. City Shot

Screenshot_2

Tam 11 yazara sahip harika bir kaynak City Shot. Sadece gezdikleri değil, izledikleri, sevdikleri, dinledikleri, okudukları, giydikleri şeyler hakkında da yazıyorlar. Sitede aynı zamanda ünlü isimlerle röportajlar da mevcut. Girip saatler harcanacak cinsten bir site, takipte kalın.

9. Çocukla Geziyorum

21721_434664609926113_43538209_n Behiye tam bir seyahat tutkunu. Evlenip çocuk sahibi olunca bu tutkusundan vazgeçmemesi gerektiğini öğrenmiş, aile hayatını seyahatlerine adapte etmiş, çok da iyi yapmış. Çocuklu ailelerin takip etmesi gereken bloglardan.

10. Çok Gezen Adam

IMG_6245-1024x576

Osman seyahat tutkusunu ilk Paris’e gittiğinde tatmış, sonrasında kimse seyahatlerine engel olamamış. Tam bir araba tutkunu ve otomobil sektörü ile ilgili haberlere de blogunda yer veriyor. Seyahat ile ilgili pratik önerilerin, gezdiği yerler ile ilgili güzel deneyimlerin olduğu blogu takip edilesi. Çok gez Osman.
11. Designer On The Road

Çağrı bir tasarımcı, aynı zamanda Kadir Has Üniversite’sinde reklamcılık dersleri veriyor. Web sitesi ve blogunda seyahat odaklı şahane video ve içerikler var. Seyahat tutkusu ile ilgili bir paragrafını sizle paylaşıyor, bu siteyi ziyaret etmenizi mutlaka tavsiye ediyorum: “Yola çıkarken çok şey bulmak ve keşfetmek vardı aklımda. Yeni işler, yeni arkadaşlar, yeni ilişkiler, yeni kadınlar, yeni dersler, yeni tatlar, yeni öğretiler ve olabildiğince özgürlük… Hiç beklemediğimse yeni bir bendi. Yolun bana verdiği en büyük sürpriz sanırım bu oldu. Nedense, 3 yılın sonunda bambaşka biri olacağımı hiç düşünmemiştim. Sonuçta bu üç yıllık süreçte öğrendiğim, Ne kadar uzun yaşadığımız değil, ne yaşadığımızdı, bir başka deyişle, nicelik değil nitelikti. 30 yaşıma günler kala, 60 yaşındaki çoğu insandan daha çok şey yaşadığımı ve gördüğümü düşünüyor ve bunun hazzını yaşıyorum.

12. Durma Gez

Screenshot_1

Yazarımızın yazmak için çok anlamlı bir bahanesi var. Yarın torunlarına hayatı ile ilgili anlatabileceği birçok ayrıntının kalmasını istiyor. Kendisi babasının Paris anılarının ayrıntılarını merak etmiş ama öğrenmek malesef nasip olmamış. Tam 4 yıldır aktif olan blogun çok büyük bir arşivi olmasa da, faydalı olduğu kesin.

13. Dünyayı Gezmek

IMG_0032

Aile işletmesi bir blog, bu sebeple olabildiğince samimi. Bu blogda dünyayı gezmenin hayal olmadığına inanan kardeşlerin seyahatlerinden önerilerini bulacaksınız. Blogun tam 7 ayrı dilde olması da beni hayrete düşüren bir detay 🙂 Emeğe saygı + rep diyorum 🙂

14. Fatih Yollarda

sarp-sinir-kapisi

Fatih 2013 yılında takmış sırt çantasını ve çıkmış yola. Türkiye turunu tamamlamasının ardından seyahat ateşi tabi ki sönmemiş. Bir bisikleti var ve arada onunla da seyahat ediyor. Blogunda doğa sporları sekmesi olması ilginizi çekebilir, bir göz atın.

15. Gezeceğiz

Screenshot_2

Tatilini kendi planlayanların gezi rehberi Gezeceğiz. 4 arkadaşın kurucusu olduğu site özellikle Amerika seyahati planlayanlar için güzel bir kaynak. Siteye girmişken başucu bilgilerini de es geçmeyin derim.

16. Gezen Anne

DSC_0677

Seyahat ve lezzet tutkunu bir annenin çocuklu ve çocuksuz maceralarını bulacağınız harika bir kaynak. Yalnız site iştah açıyor, şimdiden uyarımı yapayım.

17. Gezen Yer

Screenshot_3

Seyahat deyince gözünüzün önüne müzeler, sahiller, tarih değil de restoranlar cafeler, çeşit çeşit tatlar geliyorsa bu blog sizin için. Gezdiği gördüğü yerlerdeki lezzetleri ve mekanları tanıtan, tasarımı çok hoş bir seyahat-yemek blogu.

18. Gezenti Annenin Günceleri

blogger-image--867102516

İkiz annesi, beyaz yakalı, blogger, sonradan gurme, gezenti, doğa aşığı, 36 ülke, 127 şehir gezmiş bir seyahat delisi. Böyle enerji dolu, hayat dolu anneler görmek beni çok sevindiriyor 🙂

19. Gezgin Çift

1467280_550778805036591_902533342_n Her şey 2008 yılında evlenmeleri ve balayına nereye gidelim sorularıyla başlamış. Balayına Uzakdoğu’ya gidip, buraya aşık olmuşlar. O zamandan beri Uzakdoğu, Avrupa ve Türkiye’de kaçamaklar yapıyorlar. Gezi yazılarını da bizlere aktararak bir faydası olur diye düşünüp bu siteyi kurmaya karar vermişler. Nazarlar değmesin size 🙂

20. Gezgin Rehberler

bizler_foto

Gezgin Rehberler Türkiye odaklı bir seyahat-kültür sitesi. Dünya mirasları, şehitlikler, ustaların eserleri gibi daha kültür odaklı Türkiye gezileri yapmak istiyorsanız sizin için bulunmaz kaynak.

21. Gezgin Soner

Ekonomik-Seyahat-Nedir-ve-Nasıl-Yapılır

Soner kendini gezginlerin gezgin abisi olarak tanımlıyor. Seyahate çok ufak yaşlarda bir kaç defa evden kaçmak sureti ile başlamış ve sonraki dönemlerde seyahat onun için; bir tutku geri dönülmez, tarifi anlatılmaz bir yaşam biçimi haline dönüşmüş. Seyahatlerini özellikle yürüyerek yapıyor ve 1987 yılından bu yana profesyonel olarak uzak yollarda. 

22. Gezgindir Gezenin Adı

bizzz

Serap ve Tamer 2009 yılından beri “Gezmeyi seven paylaşmayı da sever” diyerek gezme tutkularını, gezilerini, edindikleri tecrübeleri ve anılarını  paylaşıyor. Kamboçya, Sri Lanka, Adriyatik, Tanzanya gibi dünyanın değişik köşelerini gezen çifti takip edin, kendinizi planlar yapıyor halde bulacaksınız.

23. Gezginin Pusulası

Screenshot_4

Gezginin Pusulası, gezmeyi seven bir ekibin gezginler için kurduğu, Türkiye’nin yeni sosyal gezi platformu. Kurucularının gezme tutkularının tohumları, yıllar önce Kelebekler Vadisi’nde Avustralyalıların dünya seyahatlerini dinlerken atıldı. Siteye üye olarak katılabiliyor, maceralarınızı paylaşabiliyorsunuz.

24. Gezi Aşkına

Screenshot_6

Hülya 83 doğumlu. 8 yıl kurumsal bir şirkette çalışmasının ardından istifa etmiş ve kendini yollara vermiş. Hiç de pişman değil, neden olsun ki:) O da Paris aşıklarından, blogunda Paris ile ilgili bolca yazı bulabilirsiniz.

25. Gezi Jurnal

65050_1388219078079025_564479925_n

Gezi Jurnal daha çok Türkiye odaklı, yüzünü hafiften de batıya çevirmiş, ne var bir bakmış gelmiş bir seyahat blogu. Blogun içerisinde aynı zamanda kitap yorumları bölümü var. Seçilen dil enfes ve blogun da iddia ettiği gibi çok özgün. Seyahate farklı bir yorumlama, mutlaka ziyaret edin.

26. Gezi Partisi

amerika

Onur Toraman 82 doğumlu. Dil eğitimi için ilk defa yurt dışına, İngiltere’ye gittiğinde artık hep yollarda olmak istediğini keşfetmiş. O zamandan beri her tatilini yurt dışında geçirmeye çalışıyor. İngiltere uzmanı, tam 10 defa ziyaret etmiş. Bunun dışında Türkiye, Asya, Amerika ve Avrupa ile ilgili birçok yazıyı blogunda bulabilirsiniz.

27. Gezi Seli

Screenshot_7

Gezi Seli henüz bir senelik olmasına rağmen ciddi takipçiye sahip bir seyahat blogu. İçerisinde seyahat dışında yeme içme, giyim, Singapur özel bölümü, Türkler için Çince dersleri gibi çeşitli konular da barındırıyor. Epey faydalı bir blog kısaca.

28. Gezilmesi Gereken Yerler

Aykut Düşova’nın kurduğu Gezilmesi Gereken Yerler, tatil yerleri, tarihi mekanlar, mesire yerleri, görülmesi gereken yerler gibi farklı içerikleri konu ediniyor. Ulaşım, konaklama, vize gibi sorularınıza da cevap veren site kaynak gösterilesi.

29. Gezi-Yorum

gezi2

Kıtalara göre ayrılan içerikler farklı sekmeler altında toplanmış. Dünyanın birçok bölgesi hakkında çok çeşitli bilgileri bulabileceğiniz güçlü bir kaynak.

30. Gezmek Güzel

SAM_5881

Gezmeyi sevenlerin gezi yazıları toplanıyor Gezmek Güzel’de. Kurucular gezilerini ilk başta yazıya döküyorlarmış, sonrasında bu yazıları sanal ortamda güvende tutalım demişler, bilgisayar bozulsa hepsi yok olacakmış çünkü. Böyle naif bir düşünce ile site kurulmuş. Daha çok aile fertleri yazıyor ve şimdi onlarca yazıya ev sahipliği yapıyor, sizin de yazılarınızı bekliyor. 

31. Gezmek Tutkudur

Screenshot_1

Henüz bu senenin başında kurulmuş, taptaze bir blog Gezmek Tutkudur. Çok büyük bir arşivi olmasa da çok ilham verici önerileri var. Özellikle Belgrad’a gitmek isteyenleri buraya alalım.

32. Gezmelerde

Screenshot_2

Gezi dergi ve kitapları, kültür turları, milli parklar, tarihi ve turistik mekanlar ve yöreseller lezzetler başlıkları altında birçok faydalı bilgiyi içeren Gezmelerde, Türkiye odaklı dolu dolu bir site.

33. Gezmelerdeyim

Screenshot_3

Kenan ufak yaşlardan beri günlük tutmayı seviyor. Seyahatlerini de günlüklerinde tutmaya başlamış ancak çok fonksiyonel olmadığını fark etmiş, bu sebeple bu blogu açmış. Daha çok Türkiye odaklı yazıları var.

34. Gezmenin Sonu Yok

_DSC0072

Seyhan Türkiye’yi bol bol gezmiş, gezdikçe yazmış ve paylaşmış. Değişik coğrafyalarda bulunmayı seviyor, bu yazılarının karakteristiğine de yansıyor. Blog’unda görebileceğiniz fotoğrafları da bu yüzden doğa ağırlıklı.

35. Gidip Görmeli

git-gör Sizi bir deli ile tanıştırayım: Esra Ersal. Memur olan babası sayesinde tayinlerden tayinlere gezmiş dolaşmış ülkeyi. Sonra yetmemiş, bir de Çin’e bakıp gelmiş. Biraz da tuhaf, anlat dersin anlatmaz, uğraşamam yazarım okursunuz demiş arkadaşlarına. Şimdi Gidip Görmeli’de yazıyor. Sen yaz Esra, biz anlatmışsın gibi okuruz 🙂

36. Gökhan Keşf-i Alemde

1

Gökhan bogunda bize hikayelerini anlatıyor, makalelerini paylaşıyor, ekipmanlarıyla tanıştırıyor. Az tüketerek çok nasıl seyahat ederime kafa yormuş, bulduğu çözümleri de hikayelerinin içinde bizimle paylaşıyor. Devam et Gökhan, biz takipteyiz.

37. Gördüm Duydum Biliyorum

copy-blog-cover_2014

Gördüklerini, duyduklarını, bildiklerini ayrı ayrı anlatan bir blog. Olabildiğince samimi. Kendini şöyle tanımlıyor: “Bu blog İstanbul’da doğmuş, büyümüş, paylaşmış, almış, vermiş, gezmiş, tozmuş, “bilmiş” bir 80’ ler çocuğunun not defteridir.”

Tanıdık geldiyse, buyrun 🙂

38. Gümüş Pusula

Screenshot_4

Blog’dan çok bir kitap, bir rehber niteliğinde olan site, çekirdek aile Talha, Hande ve Ela’nın büyük keyif alarak yaptıkları dünyayı gezme serüvenlerinin bir meyvesi. Blogda seyahat dışıında dünya mutfakları ile ilgili de bilgiler bulabiliyorsunuz. Aile blogu, en sevdiklerimden!

39. Hadi Git

Screenshot_5

Otellerden Cruise gezilerine, teknogezilerden şehir yaşam yazılarına kadar geniş bir konu yelpazesini içinde barındıran site, en az ismi kadar harekete geçirici.

40. İki Gezginiz

Screenshot_6

Evli, mutlu, aşık, gezen, eğlenen, durmadan yok yola devam eden bir çiftin bloguyla karşı karşıyayız. Bloglarında video içerikleri, seyahat öncesi öneriler, seyahat haberleri ve dünyanın çeşitli noktaları ile ilgili önerileri bulunuyor.

41. Kamyoncunun Yeri

Screenshot_8

Kamyoncunun Yeri Ankara menşeili bir blog. Gurme ve gezi sayfaları, forumu, kamyon içerikleri 🙂 ve videoları ile dolu dolu.

42. Kendin Gez

Screenshot_9

Yoğun forum ve yazı yorumları ile interaktif anlamda başarılı olmuş bir site. Blog yazılarını okusam da kafamda deli sorular oluyor diyorsanız buyrun sizi Kendin Gez’e alalım.

43. Nereye Gitmeliyiz

Screenshot_10

Tatil yapmak istiyorsunuz. Nereye Gitmeliyiz’e geliyorsunuz, kimle gitmek istediğinize karar verdiyseniz, ya da hangi yolla, ya da hangi dönemde ya da ne amaç için gittiğinize, bu bilgi yeterli oluyor ve seyahat önerilerini bu verdiğiniz kararlar doğrultusunda görüntüleyebiliyorsunuz. Arada girip değişik kombinasyonlar da yapılabilir 🙂

44. Ozan Yıldırım

1111

Ozan Yıldırım’ın hayatı biraz acayip. Burada yer vermeyeceğim, bloguna girip kim ki bu bölümüne bakın. Arkeoloji aşığı Ozan blogunda bu aşkına da yer veriyor. Espirili kişiliği yazılarında da kendini belli ediyor. Takip edin!

45. Peki Şimdi Nereye?

Screenshot_11

Yeliz İstanbullu bir kimya mühendisi. 2006 yılında Türkiye’ye dolaşmaya başlamış ve o günden beri içindeki seyahat tutkusu ile kimse başa çıkamamış:) Erasmus programı ile İspanya’da bir süre yaşamış. Şimdi ise bol bol gezmeye, deneyimledikçe paylaşmaya devam ediyor.

46. Plansız Gezgin

Screenshot_12

Bestami Köse 23 yaşında bir gezgin. Interrail ile ilgili kaynak eksikliğinden dolayı bu blogu yazmaya karar vermiş. Blog henüz çok genç, 7 aylık. Interrail ile ilgili merak ettiğiniz her sorunun cevabını bu blogda bulabilirsiniz.

47. Postcards From the Globe

226579_10150230716231211_3998050_n Hayatının neredeyse her noktasında kendini zorlamayı seven bir insan olmuş Anıl. Yolculuklar da bu anlamda ona çok fazla şey öğretmiş. Bu yüzden yolculuk etmek hep sığındığı kaçış alanı olarak ortaya çıkmış. Blog’unda Aralık 2012 – Haziran 2014 arasında gerçekleştirdiği 18 aylık dünya turu notları (Asya, Kuzey, Orta ve Güney Amerika) yer alıyor. Yazılar henüz tamamlanmamış olsa da bu yolculuk sırasında ziyaret ettiği 29 ülke hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

48. Sequ’nun Seyahatnamesi

403937_10150988795780900_1039550037_n

Serkan bir Avrupa fatihi. Gezdiği yerler ile ilgili verdiği ayrıntılı açıklamalar (bölgenin tarihinden yorulacağınız noktaya kadar) blogunu çok faydalı bir hale getiriyor. Henüz çok fazla yer gezmemiş olsa da dolu dolu gezmiş, dolu dolu anlatmış. Anlatmaya devam etsin, takipteyiz.

49. Seyahatya

10420037_754692054592940_6096940774173685469_n

Blog, adını ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin ‘Seyahat Ya Resulallah!‘ yakarışından alıyormuş. Seyahatya’da Doğu Asya, Güney Doğu Asya ve Orta Doğu hakkında ayrıntılı yazılar, aynı zamanda ülkelerin kültürlerine dair ilginç bilgiler bulabilirsiniz.

50. Sihirli Oklava

Screenshot_3

Sihirli Oklava 2009 yılından beri var olan bir blog. Uçuş menülerinden yurt dışı lezzetlerine seyahat ve yemek ekseninde dönen yazılarının yanı sıra, şehirlerle ilgili incelemeler de blogda mevcut. Yemek yapmayı ve seyahati seviyorsanız, Derya’nın blogu takip etmeniz gerekenlerden.

51. Şehir Notları

Screenshot_4

Şehir Notları’nın sahibi Gizem, aynı zamanda Geziko’nun içerik yazarlarından. Blogunu “Birinci ağızdan butik şehir keşifleri” olarak tanımlamış, gerçekten de öyle. Şehirlerde yapılacak akla gelmez aktiviteleri Gizem sayesinde öğreniyoruz. Biz onu takipteyiz, siz de takipte kalın 🙂

52. Tadında Seyahat

tartinebakery-13ts-1024x735

Tadında Seyahat adeta bir restoran ve otel rehberi. Hangi mutfağı tatmak istediğinize karar verin ve açın blogu. Ya da nereye gideceğinize karar verip otel seçiminizden önce buraya uğrayın. Gürhan gezilerinden birinde tesadüfen Vedat Milör ile karşılaşacak kadar da şanslı. Kıskanarak takip ediyoruz.

53. Urban Confessions

tumblr_n77vssYO871qas4gfo1_500

Tabi ki Urban Confessions. İlk listelememde unuttuğum için en hayret ettiğim bloglardan. Çok Gezenler Kulübü yazılarını büyük bir iştahla tükettiğim Hazal, bizimle seyahat dışında da hayata dair birçok içerik paylaşıyor. Daha fazla söze gerek yok, takipteyiz 🙂

54. Uzak Değil

Screenshot_6

Çok güzel tasarımı olan, su altı meraklılarına hitap eden, çok içeriği henüz olmasa da zevkle okunan uzakların aslında çok da uzak olmadığını bize hatırlaran bir blog Uzak Değil.  Her şey bir hayalle başlamış, öyle devam etmesini diliyoruz. (Cape Town yazılarına özellikle dikkatinizi çekerim)

55. Yol Notları

Screenshot_7

Yol notları, güncel haberler, tavsiyeler ve konuk yazarlar ile yavaş yavaş büyüyen bir blog. Seval bu blogu açalı çok zaman olmamış. Gelecek dönemlerde daha çok içerikle daha da güzelleşeceğini düşünüyorum. Özellikle Mardin yazısı dikkate şayan.

56. Yoldaki İzler

Screenshot_8

Fotoğraf, seyahat, doğa sporları & kültür-sanat etkinlikleri üzerine denemelerden oluşuyor Yoldaki İzler. Türkiye’nin bölgeleri ile ilgili tarihi-kültürel yazılar arıyorsanız ve bunların sıradanlık ve sıkıcılıktan uzak olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz, bu blog size göre.

Our Readers Comments

 1. Teşekkür ederim yer verdiğiniz için. Çok değerli bloglar var tanıma fırsatı yakalamış olduk.

 2. yoldaki.com nasıl yok burada şaşırdım. en çok takip ettiğim sitelerden biriydi. şimdi hepsini takip etmek zorundayım 🙂

  • Ayfer bugün sayende yeni bir blog öğrendim 🙂 Takip etmeye başlıyorum hemen!

  • Ben de beni takip edenler olduğunu gördüm 🙂 Çok teşekkürler ikinize de 🙂

 3. Ooooo. Liste büyüyor, yine başarılı bir derleme, yine tanıdıklarımızla birlikte ilham verici bir sürü yeni blog öğrenme fırsatı. Tebrikler Cansu Elter

 4. Hem bloğumu bu güzel listeye eklediğiniz için hem de bu değerli gezginlerle tanışma imkanı sunduğunuz için teşekkürler.

 5. Listenizde Gezen Anne’ye de yer verdiğiniz için çok teşekkürler! Sevgiler…

 6. Volume 3’ü heyecanla bekliyoruz:)
  Bu kez içinde “Edirne’den sonra kim star” olmazsa çok ayıp olur valla:)(http://edirnedensonrakimstar.blogspot.com.tr/)
  Herkesin ellerine sağlık; gezenin de yazanın da…
  Sevgiler,selamlar

 7. Sayenizde her biri birbirinden değerli yeni yeni bloglar keşfediyor olmak beni fazlasıyla heycanlandır. Her zaman ki gibi çok güzel bir derleme olmuş ve bizide bu listeye kattıgınız için teşekkür ederim. Bu arada siz sıraladığınız da farkettim gerçekten içeriğimiz farklıymış.. 😀

 8. Bize de yer verdiğiniz için teşekkürler.Seyahat bir tutku ve herkese şimdiden mutlu seyahatler diliyoruz…

 9. Selamlar Cansu Hanım,

  Bir çok gezi bloğunu toplayan çalışmanız için tebriklerimi iletiyorum.

  2013 Güney Amerika gezimde Arjantin, Şili, Bolivya ve Peru’nun İnka kısmı diyebileceğim Machu Picchu’da sone eren dört aylık gezimi bloglaştırdım.

  http://blog.travelpod.com/travel-blog/gurcanelbek/1/tpod.html

  Bilginize sunmak istedim.

  Tebrikler ve selamlar.

  Gürcan Elbek

  • Teşekkürler Gürcan,

   Takibe aldım 🙂

 10. Bilmediğim bir çok blogu Cansu Elter ve Geziko sayesinde tanımış oldum. Bu güzel blogların arasında banada yer verdiğiniz için teşekkürler.

 11. Teşekkürler Cansu bana da yer verdiğiniz için. Yeni blogları da keşfetmek süper oldu. İlk listede olmadığım için kıskanmıştım 🙂

 12. Çok güzel bir liste olmuş. Sayısı çok fazla olmasa da seyahat bloglarını bir arada görmek faydalıdır.

 13. Listeye uzamaya devam ediyor. Herkesin yorumu da “ne kadar çok bilmediğimiz blog varmış” şeklinde çok ilgi çekici. Bu da böyle bir listenin gerekliliğini gösteriyor.
  “Hadigit” için teşekkürler..

 14. Cok tesekkurler Cansu…Gercekten hepsi birbirinden degerli guzel bloglar…Gezi sitelerinin cogaldigini gormek cok guzel…

 15. Gezi ve seyahat bloğlarını severek takip ediyorum. Sayenizde takip edeceğim diğer bloklarında öğrendim. Bu blogları takip eden arkadaşlara Çağlar Nerede adlı bloğumda takip etmelerini tavsiye ederim.

 16. Tüm seyahat blogları tek yerde. Süper! Elinize sağlık…

 17. Wooow. Müthiş bir arşiv olmuş, hemen network’üm ile paylaşıyorum. Bisikletle dünyayı gezenleri de eklemek isterseniz ‘bisikletim’ den başlayabilirsiniz:)
  bisikletim.wordpress.com
  pi-ciclisti.com
  selamlar

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...