Türkiye’nin En İyi 3 Kaplıca Tesisi

Daha kış gelmedi belki ama kaplıca keyfi için kışın dondurucu soğuklarını beklemeye gerek yok. Tedavi için asırlardır başka kültürlerce kullanılan sıcak su termalleri açısından ülkemiz oldukça zengin. Eski yıllara oranla daha kapsamlı ve modern tesislerde hizmet veriyorlar. Laboratuvarı, sağlık merkezi, SPA, masaj ve fizyoterapi imkanı olan merkezler bile var.

İkbal Termal Otel

Afyon-İzmir karayolunda bulunan 5 yıldızlı ve 284 oda kapasiteli bir oteldir. Kaplıca suyu sodyum bikarbonatlı, mineralli ve 35,5 derece sıcaklıktadır. Tesiste 2si kapalı biri açık 3 termomineral yüzme havuzu, 1 açık su havuzu, 10 özel banyo, 4 sauna ve 2 türk hamamı var. Sürekli sağlık ekibi, 2 futbol sahası vardır. Suyun nörolojik hastalıklar, mide ve bağırsak problemlerine iyi geldiği söyleniyor. Sporcu kafilelerinin de tercihi.

The Sheraton Çeşme

İzmir’in Çeşme ilçesine 6 km uzaklıkta 5 yıldızlı ve 373 odalı bir otelde hizmet veriyor. En önemli özelliği yazlık ve kışlık hizmet veriyor olması. 2si kapalı biri açık 3 termal su havuzu, saunası, Türk hamamı, buhar banyosu, güzellik merkezi, solaryum merkezi, 1-3 kişilik özel banyoları mevcut. Ayrıca masaj, egzersiz, elektroterapi ve amur tedavisi de uygulanıyor. Otelde sürekli doktor, hemşire, masör, güzellik uzmanu ve spor eğitmenleri de var.

Yalova Termal Kaplıca Tesisleri

Roma ve Bizans dönemi eserlerinden tarihi binada hizmet veren kaplıca Yalova’ya 12 km uzaklıkta. 3600 dönüm arazi içinde yer alan tesiste Sultan Banyo, Valide Banyo, Kurşunlu Banyo, Köylü Hamamı gibi tarihi banyolar var! Suyun sucaklığı 62 derece. Tarihi Kurşunlu Hamamı içinde sauna, açık yüzme havuzu bulunuyor. Suyunun sindirim sistemi, romatizmal hastalıklar ve metabolizma hastalıklarında etkili olduğu söyleniyor.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...