Türkiye’de Sevgiliyle Gidilebilecek En Romantik 16 Yer

Bu yazıyı okuyan herkes eminim 14 Şubat’ın bu pazar olduğunun farkında. Geziko olarak size süper bir rehber hazırlayıp, hafta sonu sevgilinizle kaçamak yapabileceğiniz yurtiçindeki en güzel 16 yeri seçtik.

Bolu – Abant

bolu

Genelde bahar aylarında gitmeyi tercih ettiğimiz Abant, aslında sevgiliyle gezilebilecek en güzel tatil noktalarından biri. Bir ev kiralayıp, şöminenin başına geçerek kar manzarasının tadını iki kadeh ile beraber yaşamak tam da 14 Şubat için harika bir keyif olmaz mıydı?

İzmir – Şirince

şirince

Popülaritesi her geçen gün artan ve 2012’de zirveye ulaşan Şirince, aslında Selçuk’un küçük bir köyü. Bu masalsı köyün en güzel yanı ise organik tarıma verilen önem ve kaliteli bağlarından çıkan şarapları. Tüm bu güzellikler Şirince’nin kendine has mimarisiyle birleşince, 14 Şubat için uygun, romantik bir yer oluveriyor.

Nevşehir – Kapadokya

kapadokya

Karlar altında bir başka güzel olan farklı bir nokta ise Kapadokya’daki peri bacaları. Güneşi doğuracağını manzara eşliğinde yerden balonla yerden yükselmek sizi mutlu edecektir. Kapadokya’nın da şarap konusunda ülkemizin başarılı bölgelerinden biri olduğunu belirtmekte fayda var.

Gaziantep

gaziantep

Kabul ediyorum, ne kadar romantik bir şehir olduğu tartışılır. Fakat eğer siz farklı yemekler denemekten hoşlanan bir çift iseniz Antep tam da size göre. 3 gece kaldığım Antep’te 3 kilo almış biri olarak çok açık ve net olarak söylemeliyim ki dünyanın en güzel mutfağı burada.

Antalya

antalya

Tartışmasız Türkiye’nin en güzel şehri. Doğayı seven herkes için sunduğu onca imkan ile sevgiliniz ile mutlu olmamanız elde değil. Hazır havalar soğukken içinizi ısıtabileceğiniz daha güzel bir yer yok.

Uludağ

uludağ

Sevgililer gününden eğlence bekleyen çiftler de muhakkak vardır. Yerlerinde duramayan bu kıpır kıpır olan sevgililer eğer biraz da kış sporlarıyla ilgileniyorlarsa istikamet doğruuu Uludağ. Uludağ’ın tadını çıkarmanın tam zamanı.

Urla

urla

İzmir’in bu şirin ve güzel kasabası hafta sonunu geçirebileceğiniz ve size farklı lezzetleriyle ege mutfağını sunan harika bir yer. Sevgilinizle sakinliğin tadını çıkarmak için Urla kaçamağı yapmaktan pişman olmayacaksınız.

Mardin

mardin

Farklı kültür arayanlar için oldukça fazla seçenek sunan Mardin, lezzetli şaraplarıyla da romantik bir akşam geçirebileceğiniz güzel şehirlerden biri. Güneşin batışıyla şehrin üzerinde oluşan ve Suriye sınırını görebileceğiniz uçsuz bucaksız ova manzarasıyla romantik bir gün geçirebilirsiniz.

Bozcaada

bozcaada

Sakinliği ve huzuruyla bu mevsimlerde başka güzel olan Bozcaada, 14 Şubat için güzel bir seçenek haline çoktan gelmiş durumda. Birbirinden lezzetli deniz ürünleri eşliğinde Talay şaraplarının tadını çıkararak unutulmaz bir hafta sonu yaşayabilirsiniz.

Kaş

kaş

Kaş gibisi yok. Kaş kadar güzel kokanı yok. Kaş kadar havası temiz olan başka bir yer yok. Kaş kadar eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan yer yok. Keyifli esnafı, muhabbeti, rakı sofrası… 14 Şubat tam Kaş’a göre.

Amasra

amasra

Rakının balığa en çok yakıştığı yerde sevgiliyle baş başa muhabbet etmek gibisi olmaz diye düşünüyorum. Farklı coğrafi yapısı ve hafta sonu kurulan pazarında vakit geçirmek sizi mutlu edecektir.

Bodrum

bodrum

Elbette sadece yazın gidilecek diye bir şey yok. Bodrum’un güzelliği yaz kış canlı olması. Kışın elbette daha az kişinin ziyaret ettiği bu güzel kentin çarşısından ve sahil tarafında el ele tutuşup günü öldürmek 14 Şubat için ideal bir tatil seçeneği olabilir.

İzmir

izmir

Türkiye’nin tartışmasız en medeni şehrinde size kimse karışmadan dilediğiniz gibi bir 14 Şubat yaşamak size kalmış. Sevgilinizle beraber Balçova’da bulunan termal keyfini yaşamanızı da öneririz.

Ayvalık

ayvalık

Ayvalık’ta da rakı balık sofrasında aşkınızı masanıza meze edebileceğiniz romantik bir 14 Şubat geçirmeniz  oldukça olası bir ihtimal. Ayvalık’a bir şans verin.

Safranbolu

safranbolu

Tarihi sokakları ve kendine has mimarisiyle farklı bir yapıya sahip Safranbolu, kültür gezisi yapmak için sevgililer için ideal bir 14 Şubat olabilir.

İstanbul

istanbul

Türkiye’nin kalbi İstanbul. Sunduğu onca şey arasında elbette romantizm de var. Eşsiz boğaz manzarası karşısında şık ve romantik bir yemek 14 Şubat’ı eşsizleştirebilir.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...