Toronto’da Farklı Kültürlerin İçine Karışın

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte, şimdiden aklıma hep tatil planları yapmak geliyor. Özellikle iş stresinden bunalanlar ve tatil için bu anı bekleyenler, sizce de vakit gelmedi mi? Alışılmış tatillerin dışında farklı deneyimler yaşamak artık çok daha güzel olacak bence. İş seyahatinizi bile tatile dönüştürmek, tamamen sizin elinizde. Tabii tüm aşamaları konfora göre planlamalısınız.

Seyahat etmenin güzel yanlarını saymakla bitiremem aslında. Seyahat;  yeni kültürlerin kapılarını açar, hayalleri gerçek yapar, kitaplardan alamayacağınız eğitimi size farklı açılardan verir, ilk defa yeni şeyler deneme şansını elde etmenizi sağlar,  farklı doğal ve tarihi güzellikleri görmenizi sağlar, yeni ve farklı insanlarla tanışma imkanınız olur. Benden size küçük bir tavsiye: Seyahate çıktığınızda, mutlaka yanınıza fotoğraf makinanızı da alın ve bütün anılarınızı ölümsüzleştirin. Fotoğraflara bakıp geçmişe döndüğünüzde, mutlu anılarınızı hatırladığınızda, kendinizi yine oralardaymış gibi hissedeceksiniz.

Ülkemizde Avrupa seyahatleri sıkça yapılmakta. Fakat farklı olmak, yeni kültürler ve yerler görmek için Kuzey Amerika ülkelerini tercih etmek de çok iyi bir alternatif olabilir. Kuzey Amerika kıtasının doğası çok farklı ve güzeldir. Kuzey Amerika’da;  Kanada, Kosta Rika, Küba, Panama, Dominik Cumhuriyeti, ABD gibi adından sıkça bahsedilen, ismini sayamadığım bir çok ülke bulunuyor.

AirCanada Toronto blog resim1
Size biraz da Kanada ve Toronto şehrinden bahsetmek istiyorum. Kanada çok farklı kültürleri içinde barındıran, eyaletlere bölünmüş bir ülkedir. Nüfusunun az olması nedeniyle sürekli göçmen kabul eden Kanada’nın en bilindik yerlerinden birisi Toronto’dur. Toronto, Kanada’nın en büyük şehri olan, Ontario eyaletinin başkentidir. Ontario, Kanada’nın en büyük ticaretinin yapıldığı eyalet olmasının yanı sıra, suç oranı oldukça düşük olan, güvenli bir şehirdir. Şimdi İsterseniz  şehrin mutlaka gezilmesi gereken yerlerine bir  bakış atalım.

Toronto Şehrinin Simgesi Cn Tower’da Fotoğraf Çektirin

Şehrin simgelerinden birisi olan Cn Tower kulesi, Toronto’da her taraftan görülmektedir.  Toplam 553 metre yüksekliğe sahip olan kule içinde harika yemekleri bulacağınız, 50′ den fazla restoran bulunuyor. Kule üzerinde kemerle dolaşıp, adrenalin yaşama şansı bulabilir, şehrin bütün güzelliklerini görebilirsiniz. Kule üzerinden şehrin manzarasını ve dıştan kulenin fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.

  AirCanada Toronto blog resim2

Toronto’da Bir Çin Mahallesi China Town

Toronto’da öyle bir mahalle var ki, kendinizi Hong Kong da gibi hissedeceksiniz. Yemek kültüründen tutunda, sokaktaki tabelalara kadar Çin kültürü havası esmektedir. Yöresel kıyafetlerini giyen mahalle sakinleri ve yöresel yemek kokuları, daha sokağa girmeden kendini hissettrimektedir. Bir an durup şaşkınlıkla kendinize şu soruyu sorabilirsiniz: Neredeyim ben?, yanlışlıkla Hong Kong’ a mı geldim acaba? J

AirCanada Toronto blog resim3

Ontario Gölü’nde Tekneyle Gezintiye Çıkın

Ontario gölü, Toronto şehrinin güneyinde bulunuyor ve Toronto şehrine kıyısı olan bir göl. Haziran ayında yüzme sezonu açılıyor. Tatlı suda yüzmeyi ve gezintiye çıkmayı seviyorsanız Ontario gölü sizin içi birebir. Toronto’ya gitmişken bu gölde mutlaka gezintiye çıkmalısınız.

AirCanada Toronto blog resim4

Toronto’ya Gelmişken Greek Town’a Uğramamak Olmaz

Komşu Yunanistan’ı Toronto da gezebilirsiniz. Danforth caddesi üzerine kurulmuş olan Yunan mahallesi, tamamen yunan kültürünü Toronto’da ayağınıza getiriyor. Caddede yürürken bir frappe alıp içmenizi tavsiye ederim. Sokak ismi hem Yunanca hem İngilizce olarak tabelalara yazılmış. Toronto birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır, dünyanın her yerinden bir parça bulmak mümkün. Cafeleri ile meşhur olan Danforth caddesinde  Herhangi bir mekanda kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

AirCanada Toronto blog resim5

Toronto Hayvanat Bahçesi’ni Gezin

287 hektarlık alan üzerine kurulmuş hayvanat bahçesinde 5.000 in üzerinde hayvan çeşidi bulunuyor. Hayvanat bahçesi 1974 yılında kurulmuş. Özellikle sevimli pandaları görmek için, mutlaka uğramanızı tavsiye ederim. Daha önce görmediğiniz birçok hayvanı Toronto hayvanat bahçesinde görebilirsiniz.

AirCanada Toronto blog resim6

Karanlıkta Toronto Merkezi Işıl Işıl Parlar.

Toronto merkezinde gezebilir, alışveriş yapabilir, bisiklet kiralayarak şehirde rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Karanlıkta parlayan ışıklı tabelalar, şehri adeta aydınlatıyor ve güzel bir görsel oluşturuyor.

AirCanada Toronto blog resim7

Toronto’ya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Toronto’ya dünyanın dört bir yanından, uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ülkemizden Toronto’ya direkt uçuşla gitmek mümkündür. Kentte toplam 4 adet havalimanı bulunmaktadır. Gemi yolculuğu ile de gidilebilir, fakat ülkemizden Toronto’ya gemi yolculuğu süresi yaklaşık 2 hafta sürmektedir. Boeing’in rüya uçağı 787 Dreamliner deneyimi yaşamak isteyenler için Air Canada 2 Mayıs 2016 tarihinden itibaren İstanbul Toronto uçuşlarında bu uçakları kullanmaya başlıyor.

AirCanada Toronto blog resim8

AirCanada Dreamliner  CTA

 

 

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...