Sonbaharda Avrupa Renk Cümbüşü

Yeşil ilkbahar ve ve sarı yazın ardından, renklerin yeniden yoğunlaştığı sonbaharda doğanın büyüsüne kapılmak olanaksız. Sararan, kırmızılaşan yapraklar, kuru dallar, ve her tonda dökülmüş yapraklarla küçük bahçeler bile mükemmel görüntüler sergiliyor. Ama size sunacağım 5 yer görsel bir şölenden öte büyülü bahçelerde gezindiğiniz hissini uyandıracak. Bu görsel şölenlerle, sonbaharda Avrupa bambaşka bir güzelliğe sahip.

Cumbria, İngiltere

Sonbahar ışıklarıyla bambaşka bir havaya bürüyen Lake District bölgesi yuvarlanan kayalar ve renk cümbüşündeki ormanlarıyla hazan renkleri için Avrupa’nın en gözde noktalarından biri. Görkemli manzaralarında ve romantik doğal yollarında fotoğraf çekmek, yürümek ya da bisiklet sürmek aşırı dingin bir tatil demek oluyor.

Bruges, Belçika

Bruges’de mevsim değişimini deneyimlemek için şehir dışına çıkmaya bile gerek yok. Yazın bitimiyle Avrupa’nın en çekici şehirlerinden biri olan Bruges parkları ve kanallarıyla inanılmaz romantik bir atmosfere sahip. Kasımın sonuna kadar kurulan sokak pazarları da cabası.

Amsterdam, Hollanda

Bunaltıcı ve kalabalık yazın sonunda mevsim renklerinin değişmesiyle Amsterdam büyüleyici bir şehre dönüşüyor. Şehrin yaşam hızı da düştüğü için kanalların etrafında dolaşmak ve bir mola verip çay içmek sözle anlatılabilenden çok fazlasını ifade ediyor. Turuncu, kırmızı ve kahverenginin hiç alışkın olmadığınız tonlarıyla karşılaşmaya hazır olun!

Oslo, Norveç

Avrupa’nın kuzeyini gezmek için en ideal mevsim sonbahar. Yaprakların dönüşümüyle masalsı bir havaya bürünen Oslo parkları ve bahçeleri unutulmaz güzellikte görsellere bürünüyor. Ölmeden önce mutlaka Akershus Portress’ta ve Vigeland Heykel Park’ta sonbahar renklerini deneyimlemelisiniz.

Alman Şarap Yolu, Almanya

Rhineland Palatinate’te yer alan Alman Şarap Yolu Almanya’nın güneybatısından Fransiz sınırına kadar uzanıyor. Ülkenin en eski gözlem yolu olan bölgede sayısız üzüm tarlası ve şarap mahzeni bulunuyor. Mevsim dönüşümün etkileyici bir şekilde hissedildiği doğada her yıl birbirinden başka güzellikte fotoğraf kareleri yakalanıyor.

 

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...