Sizi İzlanda’ya Aşık Edecek Instagram Hesapları

Soğuğun dünyada en güzel yaşandığı yer; İzlanda. Kuzey ışıklarının ana vatanı olan bu ada ülkesi Atlas Okyanusu’nun dev volkanik karaları arasında en güzeli. Adeta dünyaya kışı sevdirmek için var olan bu taşı toprağı güzel ülkeyi mercek altına almak için ise Instagram hesabınızın olması yeterli. Dünya üzerinden birçok yetenekli fotoğrafçı bu güzel ülkenin en dikkat çekici fotoğraflarını çekmek için akın ediyor. Taşı toprağı altın olan İzlanda’yı daha yakından tanımanız için takip etmeniz gereken Instagram hesaplarını listeledik. İyi ilhamlar 🙂

Asa Steinars

Norveç doğan ve 7 yaşında İzlanda’ya taşınan Asa şu ana kadar 52 ülke gezmiş bir seyahat blogger’ı. Fotoğraflarının büyük çoğunluğunu İzlanda doğası oluşturuyor. Seçtiği arka planların verdiği dinginlik ve fotoğrafın renkli ana objesinin kontrastı büyüleyici. İzlanda doğası, hayvan türleri, volkanik dağlar, buz gibi kumsallar fotoğraflamayı sevdiği yerler. Kendisinin ayrıca İzlanda seyahati öncesi göz atmanız gereken bir blogu var. 

Asa’nın Instagram Hesabı

Benjamin Hardman

 

                     A post shared by BENJAMIN (@benjaminhardman) on Nov 27, 2017 at 2:23 pm PST

Avustralyalı fotoğrafçı Benjamin’in profiline göz gezdirmek Sigur Rós albümü dinlemek gibi. Doğa fotoğraflarının hakim olduğu renkler siyah ve beyaz. Gölgeler en büyük oyun alanı. İzlanda’nın dağlarına düşen bembeyaz sisler, karanlık mağaralar, karlı yollar, kara kürküne karlar düşmüş kurtlar en sevdiği objeler.

Benjamin’in Instagram Hesabı

Chris Burkard

               A post shared by ChrisBurkard (@chrisburkard) on Dec 7, 2017 at 11:35 am PST

Kendini kaşif, fotoğrafçı, kreatif direktör, konuşmacı ve yazar olarak tanımlayan Chris, TEDTalks’da yer almış, birçok başarılı işe imza atmış, 31 yaşında bir Kaliforniyalı. Soğuk onun tutkusu. Takipçilerinin büyük çoğunlunu İzlandalılar oluşturuyor. Çoğunluğu İzlanda olmak üzere dünyanın her yerinden fotoğraf paylaşıyor. Fotoğraflarında İzlanda’nın tüm renklerini görebilirsiniz.

Chris’in Instagram Hesabı

Donal James Boyd

 

Boston’lı bir kimya mühendisi olan Donal, Amerika’daki kurumsal işini bırakıp kendini bir anda İzlanda’nın dağlarında buluyor. Sebebi ise bu dünyadaki en büyük tutkusu olan fotoğrafçılık. Vahşi yaşamı koruma konusuna da odaklanan fotoğrafçı zaman zaman doğal hayatı fotoğraflamak için İzlanda dışına çıkıyor ancak fotoğraflarının yoğunluğu, kalbinin hızlı attığı yer İzlanda’dan.

Donal’ın Instagram Hesabı

Gunnar Freyr

                A post shared by GUNNAR FREYR (@icelandic_explorer) on Dec 6, 2017 at 2:02am PST

Icelandic_Explorer adı ile bilinen Guannar tıpkı Donal gibi kurumsal hayatı bırakıp kendini keşfetmeye adayanlardan. İzlandalı ebeveynleri ile Danimarka’da yaşarken birden her şeyi bırakıyor, tüm eşyalarını satıyor, İzlanda’ya tek yön bilet alıyor ve yıllardır yaşadıği düzeni terk ediyor. Kravatlarının yerini annesinin ördüğü kazakların almasından gayet memnun. Değişen hayatının ona verdiği motivasyon ve mutluluğu fotoğraflarında da görebilirsiniz.

Gunnar’ın Instagram Hesabı

Auður – I heart Reykjavík

 

Nasıl telaffuz etmemiz gerektiğini bilmediğimiz ismiyle Auður İzlanda’nın adeta bir to-do rehberi. Nerede ne yenir, içilir, hangi etkinliğe gidilir, nerede kalınır ona sorun. Instagram hesabında ve blogunda çok sevdiği ve yerlisi olduğu İzlanda ile ilgili her türlü bilgiyi paylaşıyor. Gerçekten, her türlü bilgiyi. Kuzey ışıklarından araç kiralamaya, evlilik rehberinden, nereden iç çamaşırı alacağınıza kadar aklınıza gelecek her soru için sizi Auður ile baş başa bırakıyoruz.

Auður’ın Instagram Hesabı

Lizzy Gadd

A post shared by Lizzy Gadd (@elizabethgadd) on Jun 12, 2017 at 8:09pm PDT

Elizabeth 24 yaşında Kanadalı bir fotoğrafçı. Büyüleyici İzlanda fotoğraflarının objesi genelde köpeği @adventurepepper, kendisi ya da kişiler oluyor. Fotoğrafta insan etkisinin öneminin farkında ve tarzını bu yönde geliştirmeye devam ediyor. Fotoğraflarına baktıkça pastoral hikayeler çıkarmak mümkün. Doğanın içinde en çok sarı ve kırmızıyı renk olarak öne çıkarmayı seviyor. Eğer İzlanda’nın müthiş doğasını oradaymış gibi keşfetmek için Elizabeth’in profilini takip edin.

Elizabeth’in Instagram Hesabı

OZZO Photography

 

Óli, nam-ı değer Ozza, İzlanda’nın gururu diyebiliriz 🙂 Çektiği inanılmaz doğa fotoğrafları bir kenara videoları ayrı bir olay, ayrı bir büyülenme sebebi. Blue Planet belgeselinin bir bölümüne de katkıda bulunan Ozzo’yu Instagram’da takip etme sebebinizi artık biliyorsunuz. Çektiği drone videoları sanki bu dünyadan değil, sesler ise tüylerinizi diken diken ediyor.

Óli’nin Instagram Hesabı

Pálína Njarðvík

Şimdi size tanıtacağımız hesap diğerlerinden biraz farklı. Pálína, doğanın bir rüya olduğu bu memlekette bol bulunan şeylerden birini, çiftlik hayatından kareleri paylaşıyor. İzlanda’nın dünya tatlısı çiftlik hayvanlarını ve onların insanlarla, çoğunlukla kendisiyle olan etkileşimlerini izlemek içinize çok değişik mutluluklar, yüzünüze candan bir tebessüm katacak. Meraklı inekleri, sevimli köpekleri, öpücüksever keçi ve koyunları, yakışıklı atları takip etmek için Pálína’nın hesabı tam size göre.

 

Pálína’nın Instagram Hesabı

 

Swetans


                           A post shared by T A N S U (@swetans) on Nov 5, 2017 at 11:57am PST

Asın bayrakları, sırada ve son olarak yetenekli bir Türk fotoğrafçıdan bahsedeceğiz; Tansu.

Arayüz tasarımcısı ve girişimci Tansu, Swetans adı ile İzlanda’nın popüler Instagram hesaplarından birine sahip. Doğayı ana öğesi olarak kullandığı fotoğrafları sizi bir Kuzey Avrupa filminde hissettiriyor. Su, kara, buzullar, gökyüzü, terk edilmiş evler, kulübeler, yeşilin Kuzey Avrupa tonu, dağlar, tepeler ve İzlanda renklerinin büyüsünü Tansu’nun profilinde bulabilirsiniz.

Tansu’s Instagram Hesabı

Haftalık bültenimize üye olun, seyahat ile ilgili tüm merak ettikleriniz ve en avantajlı kampanyalardan ilk siz haberdar olun. Üyelik için buraya tıklayın.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...