Rio De Janeiro Seyahatinde Yapılacak 7 Şey

Latin Amerika’nin göz bebeği Rio De Janeiro kıtanın belki de en ateşli şehri. Brezilyalıların hayata bakış açıları keyif ve hazza dayalı. Dünyanın en güzel plajlarından bazılarını barındıran şehir, turistik bir geziyle doyabileceğiniz kadar sıradan değil. En azından asağıda saydıklarımdan bir kaçını görmeniz bile Rio büyüsüne kapılmanız için  yeterli…

Tijuca National Park’ı Ziyaret Etmek

Dünyadaki en büyük yağmur ormanı arazisine sahip olan doğal parkta sayısız doğa aktivitesi yapılıyor. Brezilya’nin en yüksek dağı da parkın içinde yer alıyor ve çok güzel bir Rio De Janeiro manzarası var.

Christ the Redeemer Anıtını Görmek

Dünya’nın 7 Harikasından biri sayılan bu ikonik anıt, Rio De Janerio kent simgelerinden biri. Hristiyanlik alemi için manevi değeri çok yüksek olan anıt her yıl binlerce turistin ziyaretine uğruyor.

Ipanema Plajı’na Gitmek

Dünya’nın en ünlü plajlarından biri olan Ipanema doğal güzelliklerinin yanı sıra birbirinden güzel insanların etrafta salınmasıyla da meşhur.

 Modern Sanat Müzesi’ni Gezmek

1700’un üstünde sanat eserine ev sahipliği yapan müze bazı insanlara göre en az Guggenheim kadar değerli.

Botanik Bahçelerinde Gezinti Yapmak

Dünyanın ilginç iklimlerinden birine sahip olan şehirdeki botanik bahçesi hem görsel hem de bilimsel açıdan çok önemli bir değere sahip.  Çok geniş Alana yayılı olan bahçede 6000den fazla endemik bitki turu yaşıyor.

Santa Teresa Keşfine Çıkmak

Rio’nun bohem yaşamıyla ünlü tepelik bölgesi mutlaka görülmesi gerekenlerden. Sanat ve mimarinin eklektik bir harmanını temsil eden bölgenin insanları da en az mahalle kadar renkli.

Ilha Fiscal Kalesine Gitmek

Şehrin karmaşası ve kalabalığından uzak bir bölgede yer alan neo-gotik dönem eserlerinden bu kale Rio’nun başka bir yüzünü yansıtıyor.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...