Ocak ayı indirimleri icin nereye gitmeli?

Eski yıl sona erdi, verdiğiniz kararlarla yepyeni bir yıla bembeyaz bir sayfa açtınız. E kararlar yeni, hedefler yeni, gardırop neden eski olsun, ev neden yenilenmeden melul mahsun misafirleri ağırlasın?

Yeni yılın ilk ayı evini ve moda anlayışını yenilemek isteyenler için çok büyük fırsatlara gebe çünkü eski sezonun tasarım harikası parçaları yeni yıl ile birlikte tabi ki müthiş bir indirime girecek! Yurt dışında Noel döneminden kalan parçalar da buna eklendi mi, parmaklarımızı Var Yemez amca gibi oynatmaktan kendimizi alamayacağız. Peki tüm bu indirimli ürünleri nerede bulacağız?

Ocak ayı indirimleri için size bir şehirler rehberi yaptık. Tercihinizi yapın, biletinizi alın, iyi olan en trend ürünleri en uygun fiyatlara evine götürsun!

Hadi bakalım, öncelikle Asya’ya gidiyoruz!

Tokyo

tokyo_alisveris-sehirleri

 

Vize: Gerekmiyor

Altın Öneri: Fukubukuro alın!

Japonya’nın başkenti Tokyo benzersiz modası ve yüksek fiyatları ile biliniyor. Ancak yılın bazı dönemleri bu fiyatlar adeta okyanusun dibini görüyor. Turistler ve Tokyo sakinleri işte tam da bu zamanlarda indirimin ilk gününden başlayarak favori markalarının kapısında kuyruk oluyor. Biz sizin için buradaki havayı soluduk ve en iyi alışveriş önerisi ile geldik: Mümkün olduğunca bekleyin!

İndirimler Ocak ayında 3 bölüme ayrılıyor:

İlk indirimler – İndirim sezonunun başlangıcı, dev kalabalıkların buluşma anı. Eğer aklınızda hemen satılacağını düşündüğünüz belirli bir parça yoksa uzak durmanızı önereceğimiz zamanlar bu günler.

Tasfiye Satışı İndirimleri – İşlerin ilginçleşmeye başladığı 2. dönemdeyiz. Tam olarak kalan ürünlerin gerçekten uygun fiyatlara bulunabildiği döneme geldik. Gerçekten indirimli fiyatları görmeye başladınız, peki yeterince indi mi? Bizce konu Tokyo ise biraz daha beklemenizde fayda var.

Bitiriyoruz İndirimleri – Ocak ayının bitiş haftasına gelen bu dönem tam anlamıyla çılgınlık dönemi! İşte tam da şimdi harekete geçme zamanı, hamlenizi yapın, hayatınız boyunca göremeyeceğiniz bir indirimle bavullarınızı doldurun.

Tokyo’da alışverişi enteresanlaştıran bir diğer konu şanslı çantalar (Fukubukuro olarak da biliniyor).  Bu çantalarda favori ürünlerin tümü tek bir pakette müthiş indirimlerle satılıyor, gözlerinizi dört açın!

Bu arada Tokyo’ya gitmişken şu yazıda da bahsettiğimiz efsane hostel Book&Bed’de kalmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Buradan Orta Doğu’nun enfes şehrine bir atlama yapalım:

Dubai

dubai-shopping-festival

Vize: Gerekli

Altın Öneri: Ailenizle gidin!

Bu çöl vahasında küçük şeylere yer yok. Ocak ayı satışları bu şehirde alışverişin öyle önemli bir parçası ki bir festival tadında kutlanıyor. Tüm şehir sadece bir alışveriş limanına değil ayrıca her yaştan insanın oyun alanına dönüşüyor.

Dubai Alışveriş Festivali’ni bir cümle ile açıklamak gerekirse; dünyanın dört bir yanından alışveriş meraklılarının bir araya geldiği bir fantezi dünyası diyebiliriz.

Ocak ayı indirimlerinin haberlerinin bulunduğu resmi sitede festival, (evet indirimler için resmi siteleri var) ‘çocukların Disneyland’ı, sanat tutkunlarının ufku, gurmelerin yemek şöleni’ olarak açıklanıyor. Eğer bu festival tüm aileyi bir araya getirmek için iyi bir mazeret değilse, nedir inanın bilmiyoruz.

Dubai bekle, biz geliyoruz!

Peki alışveriş deyip Amerika’dan bahsetmezsek olur mu? Asla!

New York

New York Times Square

Vize: Gerekli

Altın Öneri: 1 Ocakta alışveriş yapın!

Nam-ı değer Big Apple’da Ocak ayı indirimleri demek yeni yılın ilk günü demek. Yani yeni yıla girerken oradan oraya koşturmaktan yorulmuşsanız, tüm zamanı eğlenerek geçirmek daha cazip gelmişse, iyice dinlenmek istemişseniz, uyandığınızda aynı indirim fırsatlarını bir daha bulamayacaksınız. 1 Ocak New York’ta şakaya gelmiyor.

Şehirde yılbaşını kutlayacağınız yerler ile alışveriş yapacağınız yerler aynı semtlerde, sıralamamız gerekise;

34. Cadde – Turistler tarafından ünlü Empire State binasına, yerliler tarafından ise en iyi alışveriş indirimlerine ev sahibi yapması ile bilinen dev cadde.

Broadway – Sadece oyunculuk becerilerini geliştiren değil aynı zamanda bir daha zor bulacağınız ciddi indirim fırsatlarının da adresi.

Times Meydanı – New York’un en popüler turist destinasyonu olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Turizm ve modanın en efsane buluşması bu meydanda yaşanıyor.

Bu adresler New York için spesifik bir amaca hizmet ediyor, görülecek daha onlarca yer var. Frank Sinatra’nın da dediği gibi “… onun bir parçası olmak istiyorum, New York New York.”

Ve geldik Avrupa’ya:

Londra

londra-alisveris

Vize: Gerekli

Altın Öneri: Tasarım meraklıları buraya!

Londra’da zaman bir değişik işliyor. Ocak ayı indirimlerinin başlangıç tarihi 26 Aralık, yani Noel ertesi. Size bu şehir için önerimiz moda markalarının indirim avında olmanız. Diş telinden tasarım şapkalara her şeyi bulabildiğiniz çok katlı mağazalardaki indirimler özellikle yok artık daha neler dedirten cinsten. Kim tasarım ürünlerle dolu yepyeni bir gardrop istemez ki?

Bizim önerimiz tabi ki King’s Road. Eskiden 2. Kral Charles’ın özel yolu olarak kullanılan bu cadde bugün lüks tüketim ile eş anlamlı hale geldi. Tasarım kokular, tasarım nevresimler, tasarım kıyafetler, tasarım ayakkabılar, tasarım, tasar, tas… Siz konuyu anladınız! Sadece 1 ay gibi kısa bir zaman diliminde her şey ulaşılabilir fiyatlarla satılıyor. KAÇIRMAYIN. Tekrar ediyoruz. KAÇIRMAYIN!

Alışverişin uzmanları AVM ziyaret planlarınızı yaparken rahat olmanızı öneriyor keza otobüs ve tren saatleri alışveriş festivali sırasında hayatınızı kolaylaştıracak şekilde değişiyor.

Milano

milano-alisveris

Vize: Gerekli

Altın Öneri: Buradaki adresiniz outlet’ler!

İtalya’da bazen bir bazense iki ay süren, yoğunluğa çare bulmak için devletin yasalar koyduğu Ocak ayı alışveriş çılgınlığına hoşgeldinz. Milano’nun sokaklarını dolaşırken en çok göreceğiniz, isminizden sonra en çok tekrar edeceğiniz kelime Saldi olacak, ki kendisi indirim demek.

Nerede alışveriş yapmalı konusuna değinmeden önce biraz şehrin kullanma kılavuzuna, yani alışveriş yasalarına bakalım.

Saldi (indirim) kelimesi, kanunlarca sadece biten sezonun fiyatlarında yapılan indirim anlamına geliyor. Bu yeni sezon ya da çok daha eski sezon ürünlerinin indirim alanında asla bulunmaması demek. Bunu hatırlamak önemli çünkü bazen çakal işyeri sahipleri çok çok eski bir sezonu indirim bölümüne %70 indirim tabelası ile koyabiliyor, bu sebeple hangi sezonu ve neyi istediğinizi bilmek konusunda dikkatli olmanız gerekebilir.

Nereye gitmeniz gerektiği konusunda da size vereceğimiz en büyük öneri moda markaları outlet mağazaları olacak. Milano bir moda başkenti ve diğer outlet mağazalardan farklı olarak buradaki outlet’ler yüzlerce tasarımcının müthiş tasarımları ile dolu. Şehir merkezinden shuttle’lar ile outlet mağazaların bulunduğu alanlara kolayca gidebilir, gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz! Tek yapmanız gereken hemen biletinizi almak!

Bir Sonraki Durak?

alisveris-sehirleri

Ocak ayı tüm dünyada indirim zamanı olarak biliniyor. Makalede bahsettiğimiz 5 şehir onlarcasının içinden seçtiğimiz birkaçı. Bu şehirlerin yanında ilk 10’a ne girer diye sorsaydınız Seul’u Büyük İndirim Festivali ile eklerdik. Hong Kong, Çin yeni yıl ruhunu %50 ve daha fazlası indirimlerle canlandırıyor, listede olmayı bu şehir de hak ederdi. Buenos Aires aklınızı başınızdan alacak indirimleri ile bu listede olurdu. Dünyanın her yerinde herkes için Ocak ayı indirimlerle kutlanmakta. Tek yapmanız gereken keşfetmek!

E hadi tık tık, biletinizi almak için müthiş bir zaman!

Aklınızda daha başka şehir önerileri mi var? Yorumlarda yazin, tiwitleyin ya da facebook sayfamıza yazın.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...