Madrid’ten 3 Müze

İspanya, özellikle de Barcelona ve Madrid, son yıllarda Türk turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Doğal güzellikleri, eğlenceli gece hayatı ve tarihi eserlerin yanı sıra, bu ülkedeki müzeler de çok sayıda sanatseveri dünyanın dört bir yanından Iber Yarımadası’na getiriyor. İşte sizin için Madrid’ten seçtiğimiz 3 müze:

Museo Nacional Del Prado

By: dalbera

Madrid’teki müzeler yazısı yazıp da Prado’dan bahsetmemek olmaz elbette. Senede yaklaşık üç milyon ziyaretçiyi ağırlayan Prado Müzesi, sadece İspanya değil, bütün Avrupa’nın en geniş sanat eseri koleksiyonlarından birine sahip.  Özellikle Velasquez ve Goya seviyorsanız, sizi çok özel bir tecrübe bekliyor.

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía

1992’de kapılarını açan bu müze, 20. yüzyıl İspanyol sanatının en değerlerini eserlerine ev sahipliği yapıyor. Pablo Picasso ve Salvador Dali gibi iki çok büyük ustanın eserlerinin yanı sıra, çok sayıda İspanyol sanatçının da eserleri müzede bulunuyor. “Guernica”yı çıplak gözle inceleme fırsatını kaçırmayın.

El Museo Sorello

El Museo Sorello, ünlü İspanyol ressamlardan Joaquín Sorolla’nın eserlerine ev sahipliği yapıyor. Diğer müzelerin yanında ismi daha az duyulsa da, daha az turistik bir sanat deneyimi için mutlaka ziyaret edilmeli.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...