Sizi Hemen Bilet Almaya İtecek İlham Dolu Seyahat Filmleri

Seyahat aşkı hepimizin içinde. Bazen bir cümle, bazen bir olay, bazen bir melodi, bazen de bir film sahnesinin tetiklemesi için bekliyor. Ve o an geldiğinde her şeyi bırakıp uzak diyarlarda kaybolmamıza yardımcı oluyor. Dünyadaki onlarca yaratıcı ruh sayesinde seyahat ruhumuz her bir film ile yeniden besleniyor. Bazen de gerçek insanların hikayelerini görüyoruz ekranda ve cesaretimiz kat ve kat artıyor. Hadi bugün ilham gününüz olsun. Alın patlamış mısırınızı, geçin ekranın karşısına, birbirinden ilham verici seyahat filmleri listesini açın, favorinizi izleyin. Filmin sonunda sizi geziko.com’da bekliyor olacağız. İyi seyirler!

1- THE DARJEELING LIMITED

darjeelinglimted

IMDB PUANI: 7.2

YIL: 2007

ÜLKE: HİNDİSTAN

İLHAM VEREN CÜMLE:

Francis: Let’s take a look at the itinerary.

Peter: F*ck the itinerary.

Babalarını kaybettikten sonra bir sene boyunca görüşmeyen 3 kardeş, kendilerini ve birbirlerini daha yakından tanımak ve aralarındaki ilişkiyi pekiştirmek için Hindistan’da bir yolculuğa çıkar. Yol boyunca aralarındaki bağı Hindistan’ın kaotik ve rengarenk kültürüyle birlikte izleriz. Tren yolculuğunun büyüsü, kaybolmanın ve bilinmeyenin karşına çıkardıkları ve biraz baharatla seyahat ilhamı almak için izlenebilecek müthiş bir Wes Anderson filmi.

2- WILD

 

WILD (1)

IMDB PUANI: 7.1

YIL: 2014

ÜLKE: USA

İLHAM VEREN CÜMLE:

I didn’t know where I was going until I got there

Cheryl Strayed’in gerçek hayat hikayesini konu alan Wild, annesinin ölümünün ardından kaosa dönüşen hayatını toparlamaya çalışan genç bir kadının yol hikayesini anlatıyor. Hayatında bir defa olsun kamp bile yapmamış olan Cheryl, 1100 mil boyunca tek başına yol alıyor. Yol boyunca karşılaştığı zorluklar, tehlikeler, güzel insanlar, annesinin anıları, korkuları, kangren olmuş ilişkisi, edebi notları ile birleşip bize ilhamı damardan veriyor. Yol boyunca karşımıza çıkan müthiş doğa manzarları da cabası. Solo seyahat etmek isteyen kadın seyyahların yola çıkmadan önce to-do listelerinin başında yer alması gereken enfes bir film.

3- TRACKS

TRACKS

IMDB PUANI: 7.2

YIL: 2013

ÜLKE: AVUSTRALYA

İLHAM VEREN CÜMLE:

Robyn: Like any journey, it’s not what you carry but what you leave behind.

Solo seyyah Robyn Davidson, Avustralya’nın çöllerinde 4 devesi ve köpeğiyle tam 8 ay geçirir. Seyahati süresince iletişimde olduğu tek insan onu haber dizisi için takip eden genç fotoğrafçıdır. Çölde seyahat etmenin fiziksel ve duygusal zorluklarını Robyn ile birlikte görürüz, geçmişteki travmalarını ve kendisini tedavi edişini birlikte izleriz. Dev sarı bir okyanusa benzeyen çölün efsane manzaralarına birlikte tanıklık ederiz. Robyn’in hikayesi çıkmak istediği yolculuk için tam 2 sene boyunca kendini eğitmeye ve hayalinin yolculuğuna hazırlanmaya adamış genç bir kadının hikayesi. Gazı aldık Robyn, planlara başlıyoruz!

4- IN JULY

injuli

IMDB PUANI: 7.8

YIL: 2000

ÜLKE: ALMANYA – TÜRKİYE

İLHAM VEREN CÜMLE:

I have walked thousands of miles, I have crossed rivers, moved mountains. And I followed the sun, to stand across from you and stand to say that I love you.

In July, bayrakları astıran Türk yönetmen Fatih Akın’ın ilk filmlerinden biri. Bir yol hikayesini anlatan filmde Hamburg’da yaşayan bir öğretmenin ve onun tam zıttı olan free-sprit bir hippie’nin tesadüflerle bir araya gelmesi ve yaşadıkları yol hikayesi anlatılıyor. Film boyunca Almanya, İstanbul ve Balkanlarda başlarına gelen olaylar, çözüm yolları ve birbirleri ile ilişkilerini izliyoruz. Suratımızda tatlı bir tebessüm ve koltuktan düşüren kahkahalar arasında gelip gitmemize sebep olan bu aşırı eğlenceli ve duygusal film sizi en yakın zamanda yeni bir macera için plan yapmaya teşvik ediyor. Çünkü güzel tesadüfler hep yollarda başımıza gelir, değil mi?

5- ZINDAGI NA MILEGI DOBARA

Zindagi-Na-Milegi-Dobara

IMDB PUANI: 8.1

YIL: 2011

ÜLKE: İSPANYA

İLHAM VEREN CÜMLE:

Let the heart beat

En yakın arkadaşınız evlenmeye karar verirse bu büyük haberi nasıl kutlarsınız? 3 arkadaş, nişanlanan arkadaşlarının bekarlığa vedasını İspanya’da bir road trip ile kutlamaya karar verir ama yola çıkmadan önce başlarına gelecek hiçbir şeyden haberdar değillerdir. Arkadaşlık ilişkileri, aşk, yollar, seyahat ve macera ile dolu, Pazar gününüzü neşelendirecek sıcacık bir film. İspanya severler koşsun!

6- THE ROAD WITHIN

Road-Within

IMDB PUANI: 7.1

YIL: 2015

ÜLKE: USA

İLHAM VEREN CÜMLE: 

I’m Alex in Wonderland!

Tourette sendromlu, anoreksik ve obsesif kompalsif 3 genç bulundukları klinikten kaçıp, bir yolculuğa çıkmaya karar verirler. Sebebi henüz annesini kaybeden Vincent’ın annesinin küllerini okyanusa dökmek istemesidir. Hem gülüp hem de ağlatan filmde manzaralar ve müzikler sizi hayallere daldıracak, istedikten sonra gidilemeyecek hiçbir yer olmadığına ikna edecek.

7- HECTOR AND THE SEARCH FOR HAPPINESS

hector and the search of happiness (1)

IMDB PUANI: 7

YIL: 2014

ÜLKE:  Germany | Canada | UK | South Africa | USA

İLHAM VEREN CÜMLE:

There is a big difference between being here, and being here to be photographed being here.

Bir psikolog hastalarının sorunlarına yardımcı olmaya çalışırken bir şeyi fark eder: Mutluluk gerçekte nedir? Üzerine düşündükçe konunun derinliğini fark eder ve herkesin oturduğu yerde aradığı mutluluğu yollarda araştırmaya karar verir. Onlarca insana sorar, birçok ülkede arar ve sonunda cevabı bulur. Bu hikaye, aslında gerçekten bunu araştırmak için yollara düşmüş onlarcasının hikayesi. Cevabı öğrenmeniz için sizi önce filmi izlemeye, ardından biletinizi almaya davet ediyoruz.

8- THE WAY

the-way-the-movie-2

IMDB PUANI: 7.4

YIL: 2010

ÜLKE: USA – İSPANYA – FRANSA

İLHAM VEREN CÜMLE:

You don’t choose a life, Dad. You live one.

İşte size bir ‘kalk gidelim’ filmi. İspanya’da 5 gün süren bir trekking yolculuğu sırasında hayatını kaybeden oğlunun küllerini teslim almaya giden babanın, aynı yolculuğu yapmaya karar vermesi ile başına gelenlerin anlatıldığı aşırı duygusal bu yol filmini izlerken gözyaşlarınızı silmek için hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Film boyunca Fransa ve İspanya’nın müthiş doğası gözlerinizi, baba-oğul ilişkisi duygularınızı fethedecek.

Haftalık bültenimize üye olun, seyahat ile ilgili tüm merak ettikleriniz ve en avantajlı kampanyalardan ilk siz haberdar olun. Üyelik için buraya tıklayın.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...