Ibiza, Ibiza!

İspanya’da Barcelona veya Madrid değil de, daha farklı bir tatil istiyorsanız, Akdeniz sahillerinden çok uzak olmayan, tatil mekanlarının vazgeçilmez en güzel adalarından biri İbiza. Denizi, sahilleri, gün batımı ve gece hayatıyla dillerden düşmeyen Ibiza’ya yolunuz düşerse eğer birkaç kısa bilgi edinmelisiniz.

Ibiza’nın bir diğer ismi Eivissa, Akdeniz’in Balear Adaları’nın en büyük parçalarından biridir ve bu bilinirliğini artırmıştır. Bölgedeki en büyük ada Mallorca Adası’dır; ancak Ibiza Avrupa’nın en çok turist çeken adalarının başında gelir. Ibiza Town, Saint Antoni, ve Santa Eularia del Rui. Başta olmak üzere Ibiza adasında da 3 büyük şehir vardır.

Yapılan bir çok yatırımın sonucu olarak Akdeniz’in en güzel ve görkemli sahillerine Ibiza sahip. Su sporlarından bisiklet yarışlarına kadar birçok farklı aktivite adayı farklı kitleler için çekici kılıyor. Sahillerde dinlenmek isteyenelerin yanı sıra, bu durum macera tutkunlarını da bölgeye çeker.

Sabaha kadar aralıksız süren gece hayatı, eğlence düşkünlerine çeşitli seçenekler sunarken, seçimi zorlaştırır. Space, Amnesia Club ve Pacha Ibiza adanın en çok bilinen üç gece kulübüdür. Gece hayatının yanı sıra gündüz plajlarda eğlence devam etmektedir. Ibiza’da günün her saati dans edebileceğiniz bir mekan bulmanız mümkün.

Plajların ise turistlerle dolup taşmasında Akdeniz’in ılık suları ve geniş kumsallarının etkisi yatsınamaz. Plaj sporları ve süre gelen aktiviteler, aralıksız devam eden müzik ve danslar, güneşin batışıyla değişen gökyüzü ile romantikleşen sahil birçok kişinin unutulmaz bir tatil geçirmesini sağlar.

Our Readers Comments

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...