Hediyelik Eşya Sezonu Değişti

Seyahate gidenler, hediyelik eşya denince ilk olarak magnet, t-shirt, şehir kupası, kartpostal, shot bardağı gibi seçeneklere yönelir. Arkadaşlarınıza ve ailenize gittiğiniz yerlere özgü sizi hatırlatacak bu küçük şeyler almak canınızı sıkmaya başladıysa, buzdolabınızda magnetleri koyacak yer kalmadıysa, aldığınız şehir t-shirtlerini aslında o kadar da giymediğinizi farkettiyseniz, alınan kupalar ve shot bardakları bir köşede kalıyorsa, artık hediyelik eşya için farklı alternatiflere yönelme zamanınız gelmiş demektir. Belki tatilin anısı bir uçak bileti bile daha değerli bir hediye olabilir.

Belki başkalarına değil ama size gittiğiniz yerleri daha da anlamlı kılacak belli başlı yeni “hediyeler” önerebiliriz. Müzelerin giriş kartları, katıldığınız etkinlik biletleri, café ve barlardan alınan bardak altlıkları, uçak biletleri gibi ufak ve taşıması rahat şeylerden oluşturabileceğiniz bir kolaj hem yaptıklarınızı, hem de gördüğünüz yerleri size detaylı hatırlatacak güzel bir parça olacaktır.

 

Tatil boyunca çekilen fotoğrafların yanı sıra, aslında sadece görsel bir gezi yaşamanın dışında, paylaşımlar ve edinilen kültürel deneyimler, bunların kişi üzerinde bıraktığı değişiklikler en etkili hediyelerin başında geliyor.

 

Tatil deneyimlerinin her zaman eğlenceli ya da güzel olması beklenemez. Başa gelen küçük kazalar, vücuttaki yaralar, fazla yürümenin verdiği kas ağrıları da tatilin size verdiği diger hediyeler arasında. İşin güzel tarafı ise, ağrılar geçtiğinde bunları gülerek hatırlayabiliyorsunuz.

 

Kimi zaman tercih edilen bir hatıra, kimi zaman pişmanlık olarak değerlendirilse de bazılarına göre gidilen tatilde edinilen en güzel hediye, orada yaptırılan bir dövme. Çok geziyorsanız ve dövmeyi seviyorsanız, vücudunuzda yeterince boş alan olduğundan emin olun.

 

Aslında hediyeleri anlamlı kılan ise objeden çok arkasındaki hikayelerdir. Bu yüzden yol üstünde edinilen dostluklar ve o “yabancılar”dan gelen küçük hediyeler ve hatıralar tatili ve objeleri paha biçilmez kılar.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...