Eva Air Uçuşlarında Hello Kitty Yol Arkadaşınız

5 elma boyunda, 3 elma ağırlığında bir kedi düşünün desek aklınıza ne gelir? Elbette Hello Kitty. 1974 yılında ortaya çıkmış olan Hello Kitty, her çocuğun rüyalarını süslemeyi başarmıştır. Bir aileye de sahip olan bu sevimli kedi, sadece çocuklar değil, yetişkinler tarafından da çok sevilen bir karakter. Bu tatlı kedinin hobileri bile var ve aslında bir insandan pek de farkı yok. Öyle ki, herkes tarafından bu denli sevilen Hello Kitty’nin bir havayolu şirketinin de vazgeçilmezi haline geleceğini kimse tahmin edemezdi. Ancak Eva Air, bu karakteri adeta sahiplenmişçesine uçaklarına konu etti.

hello kity 2

Belki de Bir Kediden Daha Fazlası

Tayvan’ın başkenti Taipei merkezli olan Eva Air, 1989 yılından bu yana havacılık sektörünün önde gelen havayolu firmalarından biri. 18 ülkede 65 noktaya uçan Star Alliance üyesi firma, herkes tarafından bilinen ve dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biri haline gelmiş ve uçuşlarına devam etmektedir. Havacılık sektöründe başarıyı yakalamış olan Eva Air’i yakından tanımamızı sağlayan bir diğer unsur ise şüphesiz tatlı evcil kedi Hello Kitty ile olan bağlılığı. Airbus A330 ve Boeing 777 tipi bazı uçaklarını Hello Kitty ile giydirmiş olan firma, sadece dış konseptini değil, iç konseptini de bu tatlı kediyle donatmış durumda.

777-hello-kitty-jets-star_tcm33-19892

Uçuşa Eşlik Edecek Olan Bir Kedi Var Desek Ne Düşünürdünüz?

Hepinizin aklından geçen soruları tahmin edebiliyoruz. Şu an bu yazıyı okurken bir uçağın iç konseptinin bu sevimli kediye nasıl çevrildiğini meraklı gözlerle bekliyorsunuz. Hemen anlatalım. Eva Air, her bir uçağı için farklı bir konsept belirlemiş ve ayrı bir hava katmayı düşünerek yola çıkmış. Hatta şaşıracaksınız ama bunlara farklı isimler bile takmış. İlk olarak “Sihirli Yıldızlı Hello Kitty”den başlayacak olursak; bu temada sevimli kedinin arkadaşları ile ailesinin de kendisine katıldığını ve sihirli değnekleri ile yolculara sevgi dolu bir maceranın kapılarını açtığını görüyoruz. Kendisini adeta tüm yönleriyle ele almış olan Eva Air, onun hayatını da benimsemeyi unutmamış gibi görünüyor.

hello-kitty-jet-meal

 

“Hello Kitty Elmaları Seviyor” temasında, elmalı turta seven sevimli kedinin arkadaşlarıyla birlikte elmaya olan hayranlıkları ve onu Eva Air yolcularıyla paylaşmaları konu edilmiş. Bu tatlı kedinin olmazsa olmazlarından olan elmanın yanında bir de arkadaşlarını hatırlamakta fayda var. Her an yanında olan bu sevimli grup, çok uzak destinasyonlarda dahi kendisini yalnız bırakmayarak, “Hello Kitty Dünyanın Her Yerinde” temalı uçakta eşlik ediyorlar.

hello-kitty-jet-meal-royal-laurel_tcm33-19902

Yolculuklarınızda Yalnız Değilsiniz

Peki, sizce bir sevimli hayvan müzik dinlemese olur mu? Bizce olmaz. Nitekim Eva Air de bizimle aynı fikirde. Bunu da “Hello Kitty Neşeli Müzik” temalı uçakta bizlere açıkça göstermiş. Bu uçakta da gökyüzünde yolculara neşeli müziklerle eşlik eden sevimli kedimiz, adeta bir senfoni keyfi yaşatarak mutlu yolculuklar sunuyor. İnanması belki güç ama, arkadaşları ile birlikte hayaller dünyasında yaşamayı ve onları gökyüzüne taşımaya bayılıyor.

777-hello-kitty-jets-economy-2_tcm33-19895

 

Sevimli kedi ve arkadaşları rengarenk kalabalık bulutlara binerek hayallerine ulaşmak için birçok noktaya seyahat ediyorlar. Siz de onlara katılmak istiyorsanız, “Hello Kitty Hızlı Bulutlar” temalı uçağa binip Doğu Asya kültürü eşliğinde hayaller dünyasına katılabilirsiniz.

Peki Eva Air bu konsepti sadece ekonomi sınıfı için mi sunuyor. Tabiki hayır. Business gibi farklı sınıflara da aynı konseptler uygulanmış durumda. Yani ister bir iş adamı olun, ister çocuklu bir aile, size özel bir servis ile Hello Kitty konseptinden yararlanabiliyorsunuz.

777-hello-kitty-jets-royal-laurel-12_tcm33-19894

 

Eva Air için adeta konseptin en güzel temalarından biri olan bir diğer tema da “Hello Kitty Sanrio Ailesi El Ele” temalı uçak. Eva Air , Hello Kitty ile Sizi onlarla birlikte el ele vererek yeni yolculuklara yelken açmaya ve yeni arkadaşlıklarla mutluluk köprüleri kurmaya çağırıyor. Son olarak da Eva Air’in sizler için bir teması daha bulunuyor “Hello Kitty Parlayan Yıldız” uçağında, küçük ikiz yıldızlardan Kiki ve Lala, Hello Kitty ile onun yolculuğuna katılarak, sizleri de yıldızlara erişmeye ve neşeli olmaya davet ediyor.

hello-kitty-jet-a330-cabin-crew_tcm33-19900

 

Uçak içindeki bu konspeti beğenenler aynı zamanda Hello Kitty ürünlerini de satın alabiliyorlar. Saatten parfüme, oyuncaktan cüzdana kadar bir çok ürün bulabilmek mümkün. Ürünler ve bu uçak seferlerinin detaylarını görmek için Hello Kitty konseptine özel hazırlanan Evakitty web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

hello kity homepage

Şu an bu uçaklar Türkiye seferlerinde yer almıyor ama Türkiye’den kalkan Eva Air uçağınızın aktarma noktasında Hello Kitty uçağı ile devam etmeyi tercih edebilir ve böylece  Siz de onlara katılarak dünyanın her yerini onların dünyasından keşfetme imkanı bulabilirsiniz. Artık Eva Air Havayolları’nı sevmenin yeni bir yolunu keşfettiniz. Eva Air, Hello Kitty ve Siz yeni yolculuklara yelken açmaya hazırsınız.

hello-kitty_Eva_Air_570x250

Our Readers Comments

  1. Tasarım olarak çok güzelmiş gerçekten ya 🙂

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...