Eski Uçaktan Köfteci Olur Mu?

1-)McDonald’s mı, McDonnel Douglas mı?

1-)McDonalds-Airplane-in-Taupo-New-Zealand

İsimler çok benzese de işte bu sefer karşınızda her an uçabileceğini düşündüğünüz bir McDonald’s. Taupo, Yeni Zelanda’da bulunan McDonald’s uçak 20 kişiye aynı anda servis verebiliyor

 

2-) Ona Dünyanın En Büyüğü Diyorlar..

Waitresses dressed as flight attendants serve customers inside the A380 In-flight Kitchen, a restaurant named after the giant Airbus airliner, in Taipei

Uçağımıza hoş geldiniz! İşte bu sesi duyduğunuzda yeni bir uçuşa değil yeni bir lezzet için kabin ekibi sizlere yardım etmeye başlıyor. Taipei, Taiwan’da bulunan Airbus A380 Air Kitchen size şehir merkezinde farklı bir restoran deneyimi sunuyor. Bagajı olan yolcuları unutmamışlar, bazı koltukların üstünde kabin bagajı yeri mevcut.

 

3-) Yemek mi, Bilet mi?

3-Cin airbus

 

İşte bu uçak biraz kafaları karıştırıyor, ortalama bir yemek ücreti 1500 USD ve yemeklerde ekonomi ve Business sınıf olarak ayrılıyor. Chongquing, Çin’de bulunan ve yine Airbus A380’den esinlenilen  bu restoranda  özel toplantı ve konuşmalarınızı yapabilirsiniz.

 

4-) Sanki Uçuyormuşum Gibi..

04-Costa Verde Kostarika

 

Manuel Antonio dediğimizde aklımıza çok bir şey gelmiyor. İşte bu uçak tam olarak Kostarika’nın bu şehrinde. Okyanusun hemen yanında ve ormanla bütünleşik şekilde. Gecelik konaklama 300 USD ile 400 USD arasında değişiyor. Uçak otel ayrıca ulusal parkın hemen yanında.

 

5-) Home Boeing Home

5-) Oregon

Boeing 727-200 modeli ne bir restoran ne de bir otel , Oregon’da yaşayan Bruce Campell kendine yeni bir ev tasarlamış ve bu uçağı hayalindeki gibi dizayn etmiş. Çok yakınlarda bir odasını Craiglist üzerinden kiralamayı da düşünüyor. Takipte kalın.

 

6-) 4 Kişi Bir Odada Kalabiliyor Muyuz?

6-) jumbo hostel

 

Stokholm’ü ziyaret edenler için yeni bir seçenek uçakta uyumak. Üstelik 4 kişi aynı odada kalabiliyorsunuz. Baktığınız zaman emekli olmuş bir uçak ve şimdilerde hostel olarak hizmet veriyor.

 

7-) Köfte Airlines

7-Kofte Airlines

Acaba bir gün köfteci olacağını biliyor muydu A300 tipi uçak. Bir kargo şirketine ait olan ve Atatürk Havalimanı’nda kaderine terk edilen  uçak satın alınarak Tekirdağ’da köfteci yapıldı.

😎 Kafa Karıştıran Uçaklar

8-Fort Laudardele

 

Baktığımızda “Bot mu, uçak mı, ya da ev mi ?” sorularını kafamızda oluşturan Fort Lauderdale , Florida’daki uçak görünümlü bir bot. Aslında kendisi bir Boeing 307 Stratoliner. Amerika’nın Venedik’i olarak bilinin Fort Lauderdale’ye gittiğinizde gözden kaçırmanız çok zor.

 

9-) İşte Yeni Oyuncağım;

9-) Coolest Dad

 

Uçağın bagaj bölümlerinin çok büyük olduğundan yakınan bir baba  duruma el atmak için bu uçakları oyun salonuna çevirmiş.Çevredeki çocuklar gelip istediği gibi uçamasa da , mevcut oyunlardan istediklerini oynayabiliyor.

 

10-) Havada Kitap Kokusu Var

 

Untitled design

Mexico City’de bulunan “Biblioteca Virtual” farklı bir kitap okuma deneyimi sunuyor. Eski bir uçağın kütüphaneye dönüştürülmesi sonucu çok fazla ilgi çeken ve her gün yeni ziyaretçileri ağırlayan kütüphane, aynı zamanda internet imkanı da sunuyor.

 

11-) Burada Burada Burada!

11-Cosmic Muffin

Boeing B-307 1994’ten beri yüzüyor. Uçağın sahibi Dave Drimmer ona yüzme öğrettiğini ve sonrasından “Cosmic Muffin” olarak bir lakap takıldığını belirtiyor.

 

12-) Kayserimize Hayırlı Olsun

12-Kayseri Airbus kafe

 

O kadar uzaklarda aramaya gerek yok. Konsept olarak güzel olan ve hoş bir manzaraya sahip olan uçan restoranımız şimdi Kayseri’de. Tek problem giden birçok kişi garsonlardan pek hoşnut değil.

 

13-) Jet Limo

13-) Jet Limo

Limo Bob bir Amerikan efsanesi. Dünyanın en uzun limuzini olarak Guinness Rekorlar kitabına girdi.Aslında kendisi bir Boeing 727; fakat 50 koltuklu bir limuzin olarak hizmet veriyor. Los Angeles’a gittiğinizde kiralayabilirsiniz fakat satın almak için 1 milyon doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

14- Kaptanınız Konuşuyor…

14-) Ucak Anaokulu

 

Bu okulda herkes pilot ve hepsi uçuşla ilgili bilgi veriyor. Rustavi , Gürcistan’da bulunan bu uçak aslında bir anaokulu ve tüm çocuklar eğlenerek buraya geliyor. Uçağın içinde  eğitim materyalleri ve oyuncaklar bulunuyor fakat çocuklar oyuncaklar yerine kokpitteki 1500’e yakın butonla oynamayı tercih ediyor

 

15-) Chicken or Beef?

15-Space Shuttle

 

Space Shuttle Cafe size maalesef  uçaklardaki yemek seçeneklerini sunmuyor, sadece biraz çikolata ve kahve sunabiliyor. Soğuk içecekleri de burada bulmak mümkün. 2005 yılından beri Kaliforniya eyaletinde hizmet veriyor.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...