Ekim’de Tatil Seçenekleri

Kuzey  yarım  kürede kışın başlangıcı gibi olsa da Ekim ayında sıcak iklimlerde tatil yapmak mümkün. Ekim’de tatil için kıta kıta alternatiflerimiz var :

Avrupa

Sonbaharın başlangıcı olduğu için Akdeniz  kıyısındaki ülkelerin  büyük bir kısmı güneşli havası ve ılıman hava koşulları sayesinde hala ideal birer rota. İtalya’nın güney şehirleri,  İspanya’nın güneyindeki  Seville,  Portekiz’de Lizbon, Yunan Adaları, Atina,  Kıbrıs, Korsika Ekim’de tatil yapmak için uygun.

Asya

Hiç tavsiye edilmeyen muson sezonunun sona yaklaşmasıyla Asya’da tatil seçenekleri bu ayda artıyor. Bazı kısımları hala muson etkisinde olsa da Hindistan Ekim’de tatil için oldukça uygun. Katmandu, Nepal ve etrafındaki bölge trekking ve kültürel geziler için muazzam. Muson sezonunun sonu olması itibariyle Çin’in güneyi de ziyaretçilerine kucak açıyor.

Afrika

Kavurucu sıcakların dinmiş olması Fas kıyılarını, Tunus Çölerini, Mısır’ı cazip hale getiriyor. Ayrıca Madagaskar ve Güney Afrika da Ekim’de tatil için göz ardı edilmemesi gereken tercihlerden.

Amerika

Bir çok ülkede yağmurlu sezonun bitmesiyle Amerika kıtası da düşünülmeli. Kuzey Amerika ve Güney Kanada  ekimde kızıldereli yazı yaşıyor. Teksas’taki Georgia, Atlanta ya da Dallas bu zamanda ideal iklimini yaşıyor. Phoenix ve Salt River Vadisi’nde de yaza yakın sıcaklıklar mevcut. Güney Amerika’daysa Arjantin’in bazı bölgeleri mükemmel bir iklim vaat ediyor.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...