Dünyadan En Pahalı Başkentler

Turistik seyahatlerinizde düşündüğünüz en önemli noktalardan bir tanesi de genellikle bütçenizdir.  Konaklama masrafları, hediyelik eşyalar, ulaşım masrafları da bütçenize hiç yardımcı olmaz. Bir de şık bir restoranda yemek, ekstra turlar gibi lüksler listeye eklenince iş içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Eğer sizler de yolculuklarınızda bütçenize önem veriyor ve  daha tasarruflu  hareket etmek istiyorsanız, en pahalı başkentler hakkında  önemli ipuçları faydalı olacaktır. Özellikle de dünyanın en pahalı başkentlerinden birini rotanıza katarsanız Kopenhag’da bir şişe suya 3 TL, Moskova’da bir restoranda yemek için bolca para vermeye hazır olun. İşte karşınızda bütçenizi sarsacak en pahalı başkentler!

 

En pahalı başkentler listesinde, İskandinavya’dan üç tane başkent yer almaktadır. Danimarka’nın başkenti Kopenhag, İsveç’in başkenti Stockholm ve  Norveç’in başkenti Oslo. İskandinav ülkelerinin ortak özelliği olan yüksek yaşam standartları ve pahalılık bu başkentlerde, her türlü turistik aktivitenizde  cebinize yansımaktadır. Pahalı yemek bütçeleri, alışveriş ve konaklama imkanları düşünmeniz gereken noktalar arasında. Batı Avrupa’ya yöneldiğimizde ise, Londra, Dublin, Paris, Bern, Monaco ve Viyana en pahalı şehirler listesinde üst sıralarda bulunmaktadır.

Asya ve Avustralya kıtasına yöneldiğimizde ise, en başta Rusya’nın başkenti Moskova her anlamda listenin başını çekmektedir.  Özellikle konaklama ve yemek ücretlerinde tepe yapmaktadır. Doğu Asya’ya yöneldiğimizde ise, Hong Kong, Tokyo, Seul ve Avusturalya’nın başkenti Canberra ziyaret  etmeden önce fiyatlar konusunda araştırma yapmanız gereken başkentler arasındadır.

Son olarak listemizde yer alan en pahalı başkentler arasında; Abu Dhabi, Vancouver, Tel Aviv, Lauda ve Beyrut yer almaktadır.

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...