Dünyadan Enteresan Oteller

Sıra dışı bir tatil geçirmek isterseniz buna otel seçimi ile başlayabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından enteresan oteller, tatilinizi farklılaştırmak için birbirleriyle yarışıyorlar. İşte onlardan bazıları:

Öyle bir otel düşünün ki gördüğünüz her şey buzdan olsun: yatağınız, dolabınız, masanız hatta garajınız bile. Buz gibi bir odada uyuyun mesela ya da buzdan bir banyoda duş alın. Kulağa oldukça ilginç geliyor ama Jukkasjarvi, İsveç’ te bulunan bu Buz Otel’de siz de isterseniz tatil yapabilir ve bu ilginç oteli tecrübe edebilirsiniz.
Bir ada üzerine kurulan 7 yıldızlı The Aperin Islands oteli ilginç mimarisiyle gerçekten görülmeye değer bir yer. The Aperin Islands gelecekten gelmiş gibi bir otel. Son teknolojiyi sunan sunan ve misafirlerine özenli davranan bu otel teknoloji keşfi yapmak için tercih edebileceğiniz güzel bir otel.

Her şeyden uzaklaşıp kendi kendinize kalmak isterseniz kapsül oteller tam da size göre. Genellikle Japonya – Tokyo’ da bulunan bu oteller sakin ve dingin ortamları ile hoş bir tatil imkanı sunmakta.
Tatilde suya doymak için tercih edebileceğiniz bir yer olan Çin’ de Waterworld ilgi çekici görünümü ile en popüler oteller arasındadır. Otelin ilginç ve hoş tasarımı alanında yarışmalarda da ödül almıştır. Otel misafirlerine oldukça çeşitli alternatifler sunmaktadır. Otelde ultra lüks yüzme havuzunda yüzebilir, bungee jumping yapabilir, denizin altındaki dünyayı keşfetmek için kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Otelin en cezbedici noktalarında biri de deniz altında bulunan odalarıdır. İsterseniz akvaryum misali bu odalarda tatilinizi geçirebilirsiniz.
Eskiden hapishane olan bir kalede tatilinizi geçirmek ister misiniz? Oldukça ilginç olan ve tarih kokan bir yer olan Birleşik Krallık’ ta bulunan Oxford Kale’ si şimdilerde otel ve büyük alışveriş merkezlerini barındırıyor. Görkemli yapısı ve kocaman odaları ile tercih edebileceğiniz ilginç oteller arasındadır.
Bir yelkenli gibi görünen ama lüks bir otel olan Foldable Hotel Pods’ u istediğiniz herhangi bir yere kondurabilirsiniz. Tatil yerinizi siz seçin Foldable Hotel Pods otel ise gerekli konforu ve rahatlığı size sağlasın.

Türkiye – Kapadokya’ da bulunan mağara oteller de dünyadaki enteresan oteller arasındadır. Göreme’ de bulunan bu mağaraların içi bir otel odası konforu ve kullanışlılığında dizayn edilmiştir. Otelin içinde kullanılan eşyalar da bölgenin geleneksel yaşantısından izler taşımakta.

Denizin 33o metre altına inşa edilmiş The Poseidon Undersea Resort otel farklı olduğu kadar şık da bir oteldir. Otelin suyun altında bulunan kısmı dışında su üstünde de olan bölümleri ve odaları vardır. Otelin ve odaların hiçbir riski bulunmamaktadır. Otel misafirleri için özel denizaltı ve kaptan tahsis etmiş böylece de güvenliği sağlamayı başarmıştır.
Dubai’ de bulunan The hotel Burj al-Arab otel yelken şeklindeki ilginç bir görüntüye sahiptir. Otel yapay bir ada üzerine inşa edilmiş. Dünya üzerinde böyle bir örnek daha yok. Ayrıca da dünyadaki ilk 7 yıldızlı otel ünvanını da alan yine The hotel Burj al-Arab oteldir. Otel yapımında dünyanın en değerli mermerleri kullanılmış. Ayrıca dünya otelleri arasındaki en büyük avluya sahip olan oteldir. Tüm bu özellikleri ile The hotel Burj al-Arab dünyaca ünlü lüks bir oteldir.
Kullanılan çadırlar ile kum saati görüntüsünde tasarlanan The Fold-Up Hotel Hollanda’ da bulunmaktadır. Bu oteller bir festival için tasarlanmış ilk önce. Bir çadır görümü vermesine rağmen bir çadıra göre oldukça konforlu olan bu otelde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...