Brezilya Plajları

Brezilya, Şili ve Ekvador hariç tüm Güney Amerika ülkeleriyle komşu olan, kıtanın en büyük ve kalabalık ülkesidir. Sao Paolo ve  Rio de Janerio gibi kıtanın en büyük şehirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bayrağındaki renkleri bile eşsiz doğasından alan (sarı topraklarındaki altını, yeşil ormanları, mavi denizi temsil eder.) ülkeyi turistler için vazgeçilmez kılan ne uçsuz bucaksız Amazonlar, ne tropikal iklimi ne de tarihi ya da kültürü… Sıcak Atlantik Okyanusu kıyısınca uzanan birbirinden güzel plajları!

 

Yüzlerce plajın arasından size uygun olanları bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ailesiyle tatile çıkanlar, partilemeyi sevenler, huzur arayanlar, sörf tutkunları, doğal yaşam tutkunları  ve hatta naturalistler! Herkesin zevkine ve tercihine uygun onlarca plaj var.

 

Her yıl yeni yıl kutlamalarında binlerce kişiyi ağırlayan Copacabana Plajı Brezilya’nın en popüler plajlarından biri. Posto Dois  ile Posto Seis arasındaki bölgede yer alıyor. Çılgın parti atmosferi ve plaj futboluyla ünlü bu plaj çok kalabalık olsa da Brezilya ruhunu her anlamda hissettiriyor. Sahil boyunca barlar, gece klüpleri, oteller, rezidanslar ve restoranlar sıralı. Yılın nerdeyse her günü partiler yapılan Copacabana, defalarca FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapmış. Unutmadan, Amerikan futbolu Brezilya’da ilk kez burda oynanmış!

 

Ana yollardan bir hayli uzak olan Jericoacoara, tertemiz altın rengi kumları ve mükemmel günbatımlarıyla kum tepelerinin ardına saklanmış özel bir plaj. The Washington Post’un Dünyanın en güzel 10 plajından biri seçilen sahil mavi lagunlara, dev kum tepelerine, deniz kaplumbağalarına ve dingin bir denize sahip. Sörf tutkunları ve yelken heveslilerinin de uğrak noktası olan plajda güneşin okyanusla buluşmasına tanık olmak, vadettiği en büyük güzelliklerden biri.

 

Ticari amaçlara en uzak olan Costa Verde(Yeşil Sahil) altın renkli kumlarının yanı sıra, hemen yanında başlayan yağmur ormanıyla meşhur. Atlantik Ormanı’nın denize çok yaklaştığı bölgenin bir Brezilya sahilinden çok daha eşsiz bir manzarası var.

 

Lagunları, parıltılı kumları ve hindistan cevizi ağaçlarıyla ünlü Genipabu Plajı, Rio Grande do Norte’de yer alıyor. Ilık suları ve her tarafı saran bitki örtüsü tam anlamıyla tropikal iklimi yaşatıyor.

 

Brezilya’daki plajlar hakkında daha fazla bilgi sahibi oldukça seçim yapmak da zorlaşıyor. Ama her halükarda kendinizi görsel olarak harika bir yerde bulacaksınız.

 

 
Masaüstü görünümü

Bu Konu Hakkında Söyleyecekleri Olanlara...